Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Chevrolet Volt теми, коментари и мнения.

Chevrolet Volt

Преди 8 години 9 месеца #1862 от firesword
Chevrolet Volt е пусната от firesword
Днес се мярна един Chevrolet Volt, в центъра паркиран до театъра Иван Вазов.
Беше черен. Само на 20-30 метра от Aixam-а на k.i.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1865 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Chevrolet Volt
мда виждал съм го из Софето ... явно е почнал да се навърта еептем наблизо :lol:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2569 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
През 2016 е излязал новият модел на Волт в САЩ. Модела от 2017 е леко обновен спрямо 2016.
www.caranddriver.com/chevrolet/volt
www.thecarconnection.com/overview/chevrolet_volt_2017
www.cnet.com/roadshow/auto/2017-chevrolet-volt/review/
Колата е естествено продължение на модела от 2012 година. Батерията е увеличена до 18,4квч, без проблем правят 53 мили с едно зареждане.



Според някои медии се очаква да излезе и Опел Ампера плуг-ин на база на Волта.
www.caradvice.com.au/413356/2017-opel-am...en-ampera-to-follow/
www.caradvice.com.au/413356/2017-opel-am...ra-to-follow/photos/
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2570 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Chevrolet Volt
Хм, ново ми е това за връщане на Амперата на база на Волт-а дето е, благодарско за инфото. Ще видя материала да пуснем един блог по въпроса.

Единствено не разбирам защо продължават така плахо с батерията - оставят и огромен буфер, за да я запазят за повече години. Но защо да пазиш една батерия 15 години или 20 - не е ДВГ - технологиите се променят толкова бързо при батериите, че след още 5 години ще са вероятно много по-добри от сегашните. Другите авто марки не оставят такива големи буфери като GM между общия и използваемия капацитет. Това за Volt/Ampera де - при Bolt/Ampera-e не е така.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2574 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Аз не знам колко е достоверна тази информация. Просто има някакви снимки , като отпред изглежда че е кръгла емблемата. Дали ще стане няма официално потвърждение. Засега само Амперата Е на базата на Болта е потвърдена. Дали ще има Ампера Плуг-ин не е ясно , но е логично си мисля. Колата е добра, има електрически пробег 50-65 мили. Бензиновият Двигател е нов алуминиев, 100 коня. Батерията също е олекотена. Използваеми са 14,4 квч от батерията. Другото е буфер. Колата беше изпреварила времето си още през 2012. Дори и сега малко плугин коли могат да се мерят със стария волт. А новия казват е дори по-добър.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2575 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Chevrolet Volt
Абсолютно вярно е това, че беше изпреварила времето си, но сега си идва на мястото наистина дори и първият Волт/Ампера. Не се бях заглеждал в новия използваем капацитет - значи сега е по-малък буферът, което по се приближава към общия метод на работа.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2577 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Ами при първият Волт буфера е бил около 6 квч(16,5 минус 10,8 използваем) , сега е 4 квч(18,4 минус 14,4) . За тия собственици Волта си е изпълнил предназначението:
"Great Job Ari C ! We have a 2012 Volt too , My wife set our record at 54 miles in real world driving, we are up to 47 thousand ev miles and 3000 on gas , this car is amazing!! 495 mpg:)

Ari Colin
May 30, 2014 at 8:37 am
Thanks! Yes it truly is amazing. I’m at 52,000 EV miles and 139 gas miles. My engine still is not broken in yet!"

Десетки електрически мили при под хиляда бензинови мили.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2588 от earendil
Отговор от earendil по тема Chevrolet Volt
Новината за Ампера 2 е чудесна ако е вярна..

От известно време се чудя с какво бих заменил Амперата.. и засега май само с Тесла 3..

На първо място беше идеята за Ампера 2 от Щатите, но не ме кефеше, защото ако се наложи гаранционен сервиз би било кофти..

Аз на моята "стара" ампера правя 82-3 км без проблем с нормални скорости.. на новата с още 4.4 квч ще могат да се правят над 100-110 км без проблем.

Ето статистиката ми от вчера.. : цък
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2590 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Отличен резултат от 106 км. Как го постигна? На теб нова Ампера не ти трябва, с тези резултати. Твоята батерия е от по-големите.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2591 от earendil
Отговор от earendil по тема Chevrolet Volt
Моята батерия е от най-малките.. с чисти 10 квч използваем капацитет
Това е по маршрут Несебър - Бургас - с. Младежко и обратно.. с около 90-100 км/ч.
В случая малко чийтвах.. :)
1. Имаше 20тина мин дозареждане (което дава около 5-6 km)
2. Част е от пускане по няколко надолнища на батерия.. и по нагорнищата на двигател :) така леко се лъже статистиката.. за сметка на чисто бензиновия разход, който ако се разделят бензиновите км на литрите в случая става към 6.6 л/100), а иначе би бил към 5/100.
3. Другия момент е, че като се ходи надалеч, се ползва батерията при по-ниските скорости (примерно в града и по третокласната отбивка за селото, където така или иначе се кара с 60-70км/ч)

Иначе да.. нямам зор за новата Ампера.. тази смятам още дълго време да я търкалям.. или в краен случай да мине у друг член на семейството, а аз да си взема новата..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2598 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Едно сравнение между новият и старият Волт:
drwattsonev.blogspot.bg/2015/10/gm-canada-volt-trip-day-1.html



66км срещу 112км постигнати от новият модел.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 9 месеца #3260 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Днес в Русе видях новият Волт 2017. Беше прясно внесен от САЩ. Имаше транзитни номера. Той официално не се продава в Европа. Много добре изглеждаше. Само не ми е ясно ако има проблем какво ще прави? И аз съм мисли за такова нещо, но липсата на сервиз ме спираше. На цвят беше тъмно сив, нещо такова. Отзад малко тесен ми се видя.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 9 месеца #3262 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Chevrolet Volt
Ааа това е супер. Оглеждаме разни Ampera-e оферти из Европа, че има вече - та може скоро и такава да видим с БГ номера.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 9 месеца #3281 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Зачудих се как ще регистрират в КАТ новият Волт( не Болт или Ампера Е) в България? Той няма европейска хомологация?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 9 месеца #3283 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Chevrolet Volt
Вероятно ще трябва да се минава Технотест, Декра или някой от другите лицензиране за подобни дейности преди да се стигне до КАТ

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 8 месеца #3303 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Chevrolet Volt
Ето колата , днес я видях и я снимах:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4216 от murry
Отговор от murry по тема Chevrolet Volt
Има recall на 2013 Volt (предполагам, че засяга и Ампера)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 7 месеца #6148 от Kiokushin
Отговор от Kiokushin по тема Chevrolet Volt
Здравейте много съм се запалил да си закупя шевролет волт. Може ли да ми кажете от къде е най-добре да бъде взет. Какво трябва да се съблюдава при закупуването. Дайте мнения за модела от 2012. Проблем ли е за батерията ако е на 200000км. Какви проблеми прави колата. Ще се радвам някой да даде повече информация от първа ръка, защото няма почти нищо за тях в България. Review има само на английски и руски основно. Благодаря ви предварително.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.