Sidebar

19
Пет, Апр
× Място за всякакви Citroen C-ZERO/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn теми, коментари и мнения.

Подобряване на батерията

Преди 5 години 3 месеца #5018 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Проблем при зареждане.
Благодаря, но не съм гледал по обстойно характеристиките на батерията. Ако имате такава информация , може ли да ми я изпратите.
Ведели празници и до скоро

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #5033 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Проблем при зареждане.
Колата съм я взел втора ръка и сега ще и търся в Интернет инсктрукция за ползване и начин на употреба. Весело посрещане на Новата 2019-та година.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5400 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Подобряване на батерията
Здравейте колеги,
търся отзиви и мнения за този сервиз

www.dunevmotorsport-r21.com/remont-na-hibridi-i-elektromobili/

Имам Митцубиши И-МиЕВ и искам да му възстановят батерията, за да мога да пътувам по далеч между две зареждания .
Поздрави и предварително благодаря :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5401 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Подобряване на батерията
Сега колко е пробегът? На колко км е колата?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5404 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Подобряване на батерията
Сега прогнозируемит пробег е 110-120 км.
Колата е на 64400 км.
Харесано от: Венелин

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 дни #5471 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Подобряване на батерията
Ако и реалният пробег е толкова......моят съвет е да не си губиш времето и парите.....карай и се кефи.....
Това са му възможностите на автомобилчето при безпроблемна батерия
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 дни #5472 от stealthhack
Отговор от stealthhack по тема Проблем при зареждане.
забелязах че GOM-a показва пробег до достигане на ~15% от капацитета на батерията, тогава вече липсват чертички на таблото и колата влиза в костенурка режим, но там се крият около 10-15км. които GOMa няма да покаже никога, така че според мен 100-120км. ако не навлизаш в последните 15% си идеален.
Харесано от: Венелин, Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 дни #5475 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Подобряване на батерията
Много благодаря за съвета, това смятам да правя още известно време - докато я продам :)
Смятам да купувам Шевролет Волт :)
Някакво мнение или отзиви от Ваша страна.
Благодаря
Харесано от: Венелин

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 дни #5482 от murry
Отговор от murry по тема Подобряване на батерията
Аз карам Волт от малко повече от година (и ще карам още 3-6 месеца докато ми произведат Kona-та).

Плюсове:
1) Голяма и просторна вътре, с много добра возия и карго капацитет (като бутнеш задните седалки имаш почти баничарка).
2) Никакво range anxiety. В събота сутрина осъзнах, че съм забравил да я включа да се зарежда и имаше 15км рейндж. Това не попречи да стигна до Велико Търново. Верно, с ползване на бензин, но все пак
3) Когато опреш до бензин, консумацията е много ниска. Нормалното извънградско каране 110км/час - около 5 и малко на 100. 130-140 на Хемус - около 6.50 на 100.
4) Можеш да включиш pre-conditioning (стопляне / климатик) от разстояние с дистанционното. Всеки ден като тръгвам от офиса цъкам дистанционното от офиса и зимата се качвам в топла кола, а лятото - в охладена.

Минуси:
1) Като се запали двигателя и полудяваш. Не, че е шумен или вибрира, просто е двигател с вътрешно горене все пак..
2) Бордовото зарядно е бавно - 3.3kW. От празно до пълно за 4 часа - което не е чак толкова много, но с по-бързо зарядно щеше да е муцка за допълване. Няма DC зареждане. Извънградско задължително си на бензин ако round trip-а ти е повече от 60км.
3) Заради честотите не хваща всички радия. Което ако не слушаш радио не е кой-знае какъв проблем. Зи Рок и радио 1 рок слава богу са в правилните честоти, които колата търси :)
4) Няма най-удобните седалки за много дълъг път. Малко си схванат след 3-4 часа каране. Но предишната кола беше Lexus, та съм малко разлигавен на тази тема
5) Аудиото не е особено добро (освен ако не вземеш премиум варианта с Bose звук предполагам). Тук пак споменавам, че предишната кола беше с Mark Levinson, пък и вкъщи съм свикнал на hi-fi audio.
6) Зимата заради липсата на термо помпа range-а значително намалява ако искаш да ти е топло. Лятото правя спокойно 70-75км, зимата 40-45.

За всякакви други въпроси пиши на ЛС :)
Харесано от: Венелин, Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 часа #5491 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Подобряване на батерията
Здравейте, не ми отговорихте на личното съобщение и за това Ви пиша тук. Ако можете да ми отговорите на въпросите :)
Още нещо да попитам - колко гори на бензин, докато се зарежда батерията ?
Благодаря предварително

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 11 месеца #5498 от murry
Отговор от murry по тема Подобряване на батерията
Здравей - още миналата седмица отговорих. Понякога не се вижда добре когато човек има ново съобщение, та затова е добре да се проверява в потребителското меню :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.