Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Citroen C-ZERO/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn теми, коментари и мнения.

Софтуерът EvBatMon

Преди 5 години 4 месеца #4743 от Венелин
Софтуерът EvBatMon е пусната от Венелин
Здравейте
Купих си софтуерът EvBatMon и с доста мъки се свързах с колата......блутуут адаптер през obd буксата
Сега вече мога да чета всички данни за батерията, електродвигателя и общите данни
Ще ми е интересно да прочета и други коли (MIEV, Czero,ion)и да сравня състоянието на батерията.....защото моята е вече на 7 години и 50 000км
Обадете ми се.....и на вас ще ви е полезно....пари не вземам.....
0896 66 54 01 Венелин
Харесано от: Georgi Dyankov, Dzakata

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4744 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте
много благодаря , но първо да я купя и ще се свържа с вас
Поздрави и до скоро

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4745 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Софтуерът EvBatMon
С този софтуер може да се види текущия капацитет на батерията колко е спрямо първоначалния ( в проценти)
Колко е разликата между най добрата и най лошата клетка.....и други интересни неща.....
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4754 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте отново,
Вашият електромобил ( какъ в е той ) основно къде го зареждате ? Мицубиши има и бърз заряд на постоянно токова зарядна станция , според вас това няма ли да намали капацитета на батерията му, ако го зареждам основно там ?
Вие от кой град сте?
Поздрави и до скоро

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4755 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Софтуерът EvBatMon
Живея в Банкя
Карам Пежо йон.
Зареждам го само в къщи,със щатния АС кабел
Всяка вечер
На DC станция автомобилът никога не е ходил

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца - Преди 5 години 4 месеца #4756 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Софтуерът EvBatMon
Живея в Банкя
Карам Пежо йон.
Зареждам го само в къщи,със щатния АС кабел(220V нормален контакт 16А)
Всяка вечер
На DC станция автомобилът никога не е ходил
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4757 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте,
аз съм Бургас, но лятото живеем в Созопол :)
Смятам да я ползвам и за пътуване от едната до другата точка, защото работата ми го изисква.
Вие сигурно сте пътували от Банкя до София с колата и може ли да ми как се държи в извънградските преходи.
Благодаря

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4761 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Софтуерът EvBatMon
Количката постоянно пътува Банкя-София и из София.....дневно прави 40-50 км.....правил съм и 100.....но не е препоръчителен дълбокият разряд.......батериите са литиеви и дълбоките цикли ( 100%-5%-100%-5%) не се отразяват благоприятно на живота им.
Може да вдига 130км/че, но не и е там силата.......
Колкото повече натискате"газта"( по-висока скорост) толкова по-малко километри ще минете.
Това е типичен градски електромобил и скорости 60-80 са оптимални
Добре е и в двете места( Бургас и Созопол) да имате обикновен контакт 220В да се включвате
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4762 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте,
благодаря за подробната и изчерпателна информация за ЕПС-то, която ми дадохте и също така за добрите съвети. Аз също така си представях нещата с тази кола. Вече много ми допада и до месец или два ще я купя. Само не знам зимата как ще изглеждат, ама ще поживеем и ще видим :)
Поздрави и до скоро
п.с.
ако имате лятото път към Созопол, аз съм там и ще се радвам да обсъждаме темите за ЕПС :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4786 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте отново,
днес вече капарирах Мицубиши I - MiEV :) и в най скоро време ще съм с него.

В Бургас има DC 50 kW и мисля като се наложи да я използвам , а твоето мнение какво за бързото зареждане на ЕПС ?

Благодаря и до скоро

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4788 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Софтуерът EvBatMon
Никога не съм ползвал бърза зарядна станция.
Мисля че по добър за живота на батерията е бавният заряд.
Освен това аз не давам пари за ток,живея в дом,несвързан с електрическата мрежа.
Вижте колко ще ви струва киловат час купен на зарядна колонка.Имам подозренията ,че ще бъде над 50 ст. .....при положение, че битовия ток е 21 ст дневна и 15 ст нощна тарифа
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4789 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте,
като се плаща цената е 0.72 лева за минута, но в Бургас в Кауфланд има безплатно зарежда на бърза станция и мисля да го пробвам ( само ако ми се наложи ) . Аз също обмислям да правя фотоволтайчна инсталация за производство на ток :) , защото съм се убедил в голямата им ефективност. Мой приятел има ферма до Слънчев бряг, намираща се на 2 км. от асфалтов път и е абсолютно автономен - водата е от сонда и тока от Слънцето :)

Поздрави

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5969 от deyann
Отговор от deyann по тема Софтуерът EvBatMon
Здравейте, темата е стара, актуално ли е предложението? Гледах OBD скенери, които да работят с C-Zero, но цената е неоправдано висока за мен.

Поздрави,

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5970 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Софтуерът EvBatMon
В момента използвам CanIon, но не работи с всички OBD2 четци. Има още няколко: OBDZero и hobDrive, които могат да прочетат успешно данните на колата. hobDrive е доста дървено и трудно се настройва, но могат да се прочетат грешките с платената версия. EvBatMon не съм го пробвал. Цената му е доста висока и не виждам какво ще даде повече от останалите. Като всичките са за андроид и незнам дали ги има за ябълката

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5971 от deyann
Отговор от deyann по тема Софтуерът EvBatMon
Пробвах CanIon с ELM327 четци и не стана - тези от официалния им списък са пак 50+ евро, които на този етап са неоправдан разход за мен. Знаеш ли за някой по-евтин съвместим вариант?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5972 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Софтуерът EvBatMon
И аз първоначално си взех ELM327, но се оказа, че е някакъв китайски клонинг и почти нищо не работи с него. Поръчах си OBDLink LX на Scantools. Скъпи са, но няма друг вариант. Гледах и варианти да си направиш сам с Raspberry Pi, но като цена може и повече да излезе.

Сега пак пробвах китайския ELM327 и нито една програма не иска да се свърже с колата през него. Пробвах и няколко сканиращи устройства, но нищо освен официалната диагностика и OBDLink-a не успя да се свърже с колата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5975 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Софтуерът EvBatMon
Сега попаднах на производителя на кабела за свързване на приложението ScanMyTesla и предлагат ELM327 OBD Dongle за 22 евро (+15 за доставка): e-mobility-driving-solutions.com/produkt/obd-dongle1/?lang=en Пише, че е тестван и е алтернатива на препоръчания адаптер, който е доста по-скъп, но незнам дали ще свърши работа. Някой друг може ли да препоръча работещ адаптер?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.