Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 3 месеца #2148 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Ето и снимки от показанията при прибиране, както и от GPS tracker-а, записал данните от пътуването.





Прикачени файлове:
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2149 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас





Откривам и странно разминаване между изминатите км според компютъра на колата - 184 и отчетените от тракера - 179. Нулирах ги едновременно преди тръгване.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2150 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Оставям колата да се зарежда на базата и се прибирам - за жалост с дизелов бус . :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

И така стигаме до онази снимка с 203 км прогнозен пробег - това показваше на следващата сутрин след зареждането през нощта.

Дано съм заредил поне идин от вас с частица от моя ентусиазъм по електромобилите с тази история. И ако мислите, че са недостижимо скъпи, помислете пак и потърсете в мрежата. Пежо йон за 22 хил. лв с ДДС е много добра цена ....

P.S. Днес върнах в Нисан едната от семейните коли - Нисан X-Trail. Отличен автомобил, но дизелов. :(
Засега минаваме на ток с Лиифа и с едни бус за резерва. Дано съпругата ми да продължава да е така търпелива към щуротиите ми :dry: :unsure: :unsure: Ще я възнаградя еХтра !




Прикачени файлове:
Харесано от: drtrifonov, peposhi

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2151 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
хахахха, браво!

Препотил си се с това приключение! :)

И с мен така се случи преди време заради 1 неработещо и 1 недостъпно зарядно. Дотътрих се с 30км/ч и вкочанен (вън беше 5 градуса) до трето зарядно, където си отдъхнах (и стоплих) хахаха...

Браво за куража да експериментираш!

Аз се замислих за 30-так. 24-ката е пушка, 18 000км за 9 месеца, но честите спирания за зареждане натоварват, особено, ако съм с бебока.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2152 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
И аз така, проверих и вече ги има на цени около 35 х. Е. Доставка януари 2016 г

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2153 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ахаа, ето кой бил мераклията за 30-так. ОК, а иначе супер готина история, която отива в блога още днес :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2154 от firesword
Отговор от firesword по тема Nissan Leaf Бургас
Шапка ти свалям nio, за ентусиазъма, експериментаторския дух, големия хъс, и за това че споделяш всичко това с нас. Зареждащо е за всички. Наистина надяваме се в скоро време електричките да имат 2х по-голям пробег. Поздрави и дерзай!

Ако те хване тока, хвани го и ти :)
Харесано от: nio, drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 2 месеца - Преди 8 години 2 месеца #2180 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Бях в един от местните дилъри. За да мина от 24квч на 30 квч Лийф искат да изтъргувам моята кола и да доплатя €6к. Обезценката на едногодишен автомобил е голяма, дилърът си прави сметка да направи печалба от продажбата на употребявания автомобил, нормално да е такава цената. При това преминаването от 24 на 30квч батерия е в промоция и е безплатно за притежатели на Лийф. Ако нямаш кола за размяна, струва €3к допълнително. Смятам, че удобството от 30квч батерия не си струва разходът. По-добре да изчакам втората генерация на Лийф и тогава да решавам за промяна, след като за изминати 21 000 км нямаме проблеми, освен споменатите неудобства...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 1 месец #2200 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
И аз реших същото като теб. Не си заслужава. По добре направо следващото поколение.
Моят Нисан вече мина 25000 км. Няма промяна в пробег с едно зареждане.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 10 месеца #2385 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Как си, колега? Новини?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 9 месеца #2443 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Новини? Ами нищо, скука. Нисана върви ли върви, вече е над 35000 км. Все едно вчера съм го купил. 150-170 км с един заряд, никакви проблеми. На 30000 км мина техн. обслужване, струваше 42 лв.
Харесано от: drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 9 месеца #2444 от drtrifonov
Отговор от drtrifonov по тема Nissan Leaf Бургас
Здравейте,да попитам какво точно обслужване ви направиха на Лийфа,моят е на 31000км.,имам го от 8 месеца и тук в Нисан Пловдив ми казаха че след като не продават модела съответно не правят подръжка?!Хубав ден!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 9 месеца #2445 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Проверка на компютъра за грешки - нямаше и смяна на филтър на купето. Проверка ниво на охлаждаща течност и спирачна такава.
Толкова.
Харесано от: drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 9 месеца #2446 от drtrifonov
Отговор от drtrifonov по тема Nissan Leaf Бургас
Предполагам в Нисан го правиха това,а филтъра те ли го поръчаха?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2633 от cityel
Отговор от cityel по тема Nissan Leaf Бургас
Я да сурна и аз 2 бързи въпроса..

1. Тази кола може ли да се ремонтира в България някъде в официален сервиз(прочетох нагоре, но не ми стана ясно)? Само "обслужване" или и по-сериозни неща като диагностика и ремонт правят? Къде? Това което, става обикновено тук в София - обажда ми се човек взел си кола от някъде(каквато се сетите) и иска да му я поправя.. Хубаво много пъти успявам, ама това нормално ли е? Обикновено идея си нямам с какво се захващам - нали си имат сервизи, нали са големи фирми..

2. Ако бавното зареждане не притеснява собственика, какво би могло да се окаже проблем ако си зарежда една десен волан "Лийф" у дома в шуко? В тубата един руснак показа един шкаф с 4 изгорели зарядни и каза, че си ги зареждали клиентите в домашни условия или с някакви самоделки на 220 волта(не съм добре с руския ) и така изгорели.. Заземяването също е важно, но не е проблем за заряда и никога не е било причина. Само от гледна точка на безопасност е супер важно. За българското заземяване да не говорим, че то обикновено не е никакво заземяване. Това изтъкваше човека като причина и липсата на някаква защита, при зареждане в къщи.

Тук на 19.55 е това за изгарянето на зарядните:


Малко офтопик:
Да кажа и за един странен проблем с логването в сайта, като се логвам през "Хрома" това малкото прозорче е на 80% извън екрана в ляво. Доста странно..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2638 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ммм, според мен заземяването си е баш важно. Повечето електромобили тестват връзката и често като не харесат заземяването контролната електроника не позволява зареждане. Не се учудвам на изгорели зарядни заради кофти домашни електро мрежи или самоделни зареждачки.

За Нисан, вероятно до края на годината Омникар Ауто като си отворят новия Нисан салон до Ринг мола ще предлагат официално обслужване за LEAF.

Мисля че го оправихме това с логин бутона, ако не е наред прати една картинка да погледнем пак.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2642 от cityel
Отговор от cityel по тема Nissan Leaf Бургас
Аз съм пробвал със заземяването да е махнато и никакви проблеми е нямало. Имало е проблеми, когато нулата и заземяването са заедно.
Да не говорим, когато фазата е заземена, че и това се прави тука..

Нещо за цени на диагностика знаете ли ? Из Европа примерно?
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2643 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
В Ирландия е от €100 до €150 в зависимост от сервиза и включва диагностика, цялостна проверка, поленов филтър и чистачки при някои...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2644 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Брех, с кой браузър и на какво устройство ти го дава така, че отдавна го оправихме и не би трябвало да се получава?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2645 от cityel
Отговор от cityel по тема Nissan Leaf Бургас
100 евро не е лошо като цена!

Проблема с логването е на Хром и 1280-1024 резолюзия (ако има значение, но не би трябвало). Нормално ПЦ. Горе махам снимката и писаниците извън темата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.