Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 8 месеца #1943 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Nissan Leaf Бургас
Впечатляващи резултати ... и дневния и месечния!

Браво!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1945 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Реееедим едно блогче за целта :cheer:

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.

Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1946 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Nissan Leaf Бургас
Мали 4000 км. за 1 месец. Аз за половин година правя толкова. Евала:)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1947 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Дам, човек като "джитка" почти без пари, върти повечко километри.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1948 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Това е само на електричката. Имаме и още една семейна кола - дизел.Нейния пробег е чувствително по-малък - 30 хил. годишно

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца - Преди 8 години 7 месеца #1995 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Тази схема е достъпна само в САЩ. В България ще дойде, но ще е след време.

П.С.
Пропуснах да добавя цитат с коментара към който беше насочен моя коментар. На страница 3 беше, доколкото се сещам...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1996 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Опита ли да се свържеш чрез имейл с Каруингс? Според мен, докато автомобилът не започне да се предлага официално от Нисан дилъри, Каруингс няма да работи в страната...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1997 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Имам нужда от помощ. Не мога да намеря начин да видя оставащото време за зареждане и процента на батерията по време на зареждане. Пробвах какво ли не, но всичко изисква колата да е отворена и на контакт. На Канго при зареждане се изписва на дисплея и свети постоянно. Едва ли Нисан са по-ограничени от Рено.
Дайте едно рамо. :(


Само 2 начина има:
1. Физически да си в колата, стартираш и намираш с бутончето информацията на дисплея, която те интересува.
2. Каруингс - активиран в колата и с инсталиран на телефона софтуер можеш да провериш информацията. Често се бъгва, но е готино. Също така с Каруингс можеш да си включиш климатика на колата дистанционно и лятото да ти е хладно, зимата да ти е топло като отиваш да вземеш колата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1998 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Ш

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.
Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Човече, не знам как караш, ама такъв среден разход е мечта! Явно имаш МНОГО лек десен крак. 11.3кВч/100км... Аз едва ги докарвам до 15.1 :sick: хахаха... Е, нежната половинка също кара колата (при всеки удобен случай се мята на нея) и допринася за средния резултат. Сега не се учудвам от разстоянието изминато с 100% батерия, което си споменал в предишен коментар.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1999 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Категорично съм с 3,3 kW зарядно. Ще помоля Теодор за помощ - за нула време ще ми спретне една станция. Колкото до зарядното - оригиналното за шуко пише че поддържа зареждане level 2 - на 240 волта. Ама у дома явно зарежда на 16 А и затова е бавно. А ако сменя предпазителя на таблото с 32 А? Ще има ли промяна?

evseupgrade.com/?main_page=products_all

Тук се продават подобрени зарядни, които се включват в домашния контакт. Не искам да говоря наизуст, но мой познат има такъв с 20А и колата се зарежда за около 8 часа от 5 до 100%. "Бабешките" кабели, както ги наричат, отнемат 12-13 за същия заряд. Те са направени така, че да не създадат проблеми с домашното ел. захранване...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #2001 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас

peposhi писа: Ш

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.
Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Човече, не знам как караш, ама такъв среден разход е мечта! Явно имаш МНОГО лек десен крак. 11.3кВч/100км... Аз едва ги докарвам до 15.1 :sick: хахаха... Е, нежната половинка също кара колата (при всеки удобен случай се мята на нея) и допринася за средния резултат. Сега не се учудвам от разстоянието изминато с 100% батерия, което си споменал в предишен коментар.


Амперата с 90 км/ч до Бургас и обратно прави 12-13 кВч/100 км :) В никакъв случай не съм най-бавния на пътя :) Има фъндък да го докарам и до 11 кВч без проблем, но нямам нерви да се влача с 80 км/ч :)
Разбира се, като си карам в района на сл. бряг / несебър съм винаги на спорт и изобщо не гледам разхода на киловати :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #2002 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

earendil писа: Амперата с 90 км/ч до Бургас и обратно прави 12-13 кВч/100 км :) В никакъв случай не съм най-бавния на пътя :) Има фъндък да го докарам и до 11 кВч без проблем, но нямам нерви да се влача с 80 км/ч :)
Разбира се, като си карам в района на сл. бряг / несебър съм винаги на спорт и изобщо не гледам разхода на киловати :)


Хмм, предполагам по-високите средногодишни температури и климатът в България оказват влияние (освен човешкия фактор) специално при Нисан Лийф, защото батерията е без система за температурна регулация като i3, например. Тестовият ЕА беше със среден разход над 19кВч/100км, а има собственици на Лийф във местния фейсбук форум с 12/100, макар и единици.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 6 месеца #2015 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Nissan Leaf Бургас
Да питам - трябва ли контакта да е заземен за да се зарежда колата със зарядното за домашни контакти?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 6 месеца #2018 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Задължително!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2021 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Здравейте! Отдавна не съм се включвал, тук по морето лятото определено не е отпускарски сезон... ;)
От постовете по-горе се създава малко грешно впечатление за автомобила, който използвам. Този разход от 11 кВт на 100 км е най-ниския който мога да постигна, без да се влача и да създавам предпоставки за ПТП. Иначе нормалния ми разход през летния сезон се движи около 13-14 кВт за 100 км. Все пак в името на рекорда при много нежно шофиране по равнинен път съм падал и под 9 кВт за 100 км.
Между другото Лиифа вече е на повече от 12 х.км. Върви и върви и върви.... :cheer:
Харесано от: drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2026 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Всичко това е чудесно.. само да помоля и теб да отделиш 10 мин, да отвориш куплунга и да снимаш къде и какво съпротивление е сложено...., че още не моге да ползвам зарядната на Гурко..
В бургаските молове успя ли да уредиш зареждане?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2027 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Не мисля че снимката ще помогне. Разговарял съм с Теодор и когато идва в Бургас отново ще пипне и твоя кабел. За да стане му е необходима и колата. Моя го направиха на принципа проба грешка от 5-6 опита. Не е универсално решението според тях. Моя е пипнат, но сега като го включа в колата и индикира зареждане без дори да е включен в станцията.
Теодор ще идва следващата седмица тук. Ще ти звънна, пазя ти номера.
Колкото до моловете - питах. Не искат. Нямало как да се отчете консумацията. Но не е нужно и да ги молим. На автостанцията в кв. Изгрев точно срещу стария мол до месец ще има нова зарядна станция. Фундамента й е готов, Теодор я прави в момента. Мола да си гледа работата! :angry:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2028 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
И още нещо - всеки работен ден съм в Бургас. Ако имаш път обади се да заредим Амперата с моя кабел. Да пробваме. Да видим какво ще стане. Да покараш Лиифа, а аз Амперата B)
Не оставай с впечатление че не искам да ти помогна, но решението при мен може да не работи при теб. :blink:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2029 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Аз веднъж звънках, но беше след работно време.

Но ще се разходя тия дни специално след предварително обаждане.
Тъпо от страна на моловете, но ок :) ще ги обсъдим като се видим :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2033 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Между другото Лиифа вече е на повече от 12 х.км. Върви и върви и върви.... :cheer:

Със здраве да го караш. А капацитета на батерията мерил ли си? Ако да, колко е в момента?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.