Sidebar

18
Чет, Апр
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 5 месеца - Преди 8 години 5 месеца #2075 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Тези дни имах интересна среща. Един познат внесъл от САЩ перлено бял Лииф и като свършила батерията се оказало, че не може да го зареди - 110 в зарядно. Та се свързаха с мен да помогна с някое кабелче. Отскочих до него и стана супер среща. Видяхме съществени разлики във външния вид на двигателни отсег, зарядното на 110 в е два пъти по-голямо по размери и тегло, неговата кола е с диодни къси светлини и т.н.
И понеже човека се занимава с внос на диоди от Китай, ми монтира светодиодни крушки вместо стандартните Н4. По форумите пише че светодиодните фарове не светят добре - с китайски крушки. Но това, което сложихме е по-силно и от ксенон. :P
При това монтажа е мега лесен - на мястото на стандартните крушки, с преходен кабел. Сложиха ми и дневни светлини - и те с преходно кабелче на мястото на оригиналните. Сега в автоматичен режим си светят диодите, а като се включат късите и дневните угасват. И няколко снимки от срещата...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2081 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Време е да ти сменим снимката на профила, та като прикачиш ще използвам (че нещо липсват в коментара отгоре).

Да започнат ЕМ срещите! :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2085 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Снимките









Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 5 месеца #2086 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ехеее ма те нищо общо нямат под капака - сякаш са различни коли, егати.

Твоят е с мотора без капак, нали? (третата снимка)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2089 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Не, това е щатския модел. Той между другото е японско производство, номера на рамата започва с J.
Моя е с по-големия капак на двигателя.
Между другото мисля да го продавам.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2094 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ииии какво ел. ще си купиш? :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2107 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Х !

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2108 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ей на това му викам кратко и ясно :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца - Преди 8 години 4 месеца #2136 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас

?
Прикачени файлове:
Харесано от: peposhi

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца - Преди 8 години 4 месеца #2137 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ако питанката ти е за 203-те км пробег, това е още по-добро :cheer:



Ако не е за това, какво друго се питаш?

А откъде е снимката?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2138 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Снимката е от моя Лииф. Има си и предистория ... ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2139 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ъммм значи ти се каниш да я споделиш, нал :cheer: и?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца - Преди 8 години 4 месеца #2140 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Нио, това твоя Лийф ли е?

Уф, току що прочетох.... Хахаха

Впечатлен съм!

Очаквам предисторията, защото много ме заинтригува!

В момента, в лошото време и с пуснато парно и климатик, съм със среден разход 17.6/100 :blink:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2141 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Първо на колегата peposhi - в момента, с пуснато отопление и моя разход е висок над 15-16 на 100.

Колкото до снимката - ето предисторията.
Преди два дни трябваше да пътувам до обект, намиращ се на няколко км от Стралджа. Справка с GMaps показа че до там са 85 км. Тоест работата е на кантар ако ще пътувам с Лииф-а...



Обекта е старо сметище край селата, което се закрива в момента. Лошото е , че там няма електрозахранване, тоест ако отивам с електричката, ще трябва да ми стигне батерията и да се върна.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2142 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Естествено, трябва да съм доста икономичен, за да се получи. Зареден е ентусиазъм и подрепен от преданата ми съпруга решавам да опитам да го направя. Зареждам колата до 100 % с оригиналния кабел и около 13 часа на обяд потеглям.
Никакво сериозно ускорение, никакви резки маневри, просто се плъзгам по пътя. Старая се на дисплея за разход на енергия да не светят повече от две точки, наясно съм че иначе батерията не би ми стигнала. Естествено прозорците затворени, парното изключено, радиото също. Без къси светлини, само на дневни. Малко съм притеснен от ниската околна температура - 10 градуса, които още повече намаляват капацитета на батерията, но съм тръгнал. Няма да се отказвам я!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца - Преди 8 години 4 месеца #2143 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас



Това е от началото на пътуването пред базата ми в Бургас.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2144 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
По едно време на колата и свършиха елхичките, дето показват колко икономично шофираш B) :unsure: B)


Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца - Преди 8 години 4 месеца #2145 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
След малко повече от два часа достигам до целта, но имам малък проблем - изминал съм почти 92 км и имам само 47% батерия за връщането. Данните за движението може да ги видите от снимките. Ето








Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2146 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас


Приличен среден разход за икономично шофиране, и все пак можеше още. На моменти се движех с над 75 км в час ! Все пак средната скорост е 42 км в час, минавал съм през населени места - Айтос, Карнобат, села, имаше и светофари, пешеходци...
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 4 месеца #2147 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
След кратък оглед на обекта съм готов да тръгвам на обратно. Всичко изглежда наред, имам прогнозни 104 км за връщане, но има нещо по - важно от това, имам само 46% батерия. Тоест май няма да ми стигне да се върна ... :oops:

Съпругата ми ме съветва по телефона да спра на някоя бензиностанция и да заредя за час, но аз не искам. Чопли ме да разбера ще стигне ли батерията до Бургас, при това до там, откъдето съм тръгнал - над 180 км !

На няколко км след Карнобат светва жълтата лампа за слаба батерия - а имам още над 50 км до Бургас. В този момент осъзнавам, че няма да успея да се върна... :sick: :( :sick:

Намалям темпото, в опит да задържа положението, но бавно губя надежда. Няма да ми стигнат около 10 км.

И тогава идва прозрение - преди Айтос има доста голям и дълъг наклон, засилвам се до около 70 км в час и изключвам от скорост. Колата тежи почти два тона и се засилва надолу. Развива 96 км в час, без регенерация, но и без разход на енергия. Минавам по инерция 11 км, почти до Шел преди Айтос. И този проблясък да изключа от скорост спасява положението. Прогнозния пробег се изравнява с оставащото разстояние! :P ;) :P
Умирам си от кеф в този момент.
След трийсетина минути в трафика на Бургас спестявам още малко енергия и даже правя едно завойче до центъра за букет цветя за най-търпеливата жена на света!
След почти 5 часа шофиране съм в базата - с още по - нисък среден разход, но и с по-ниска средна скорост. Изминал съм 184 км с едно зареждане на батерията. И съм убеден, че това не е максимума. При по-висока околна температура и целенасочено шофиране са постижими и 200 км в името на рекорда.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.