Sidebar

19
Вт, Фев
1 Нови блога
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Моята Ампера

Преди 1 месец 1 седмица #5083 от murry
Отговор от murry по тема Моята Ампера
Пуф, пререгистрирай я преди да я регистрираш в данъчното в Общината. Разликата е покъртителна в данъка :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 месец 1 седмица - Преди 1 месец 1 седмица #5084 от rEVolution
Отговор от rEVolution по тема Моята Ампера

Shoni{Румен Минчев} писа: Привет на всички от форума! Вече и аз карам Ампера! (за жената е):) Купих е от Холандия. За сега съм много доволен от автомобила.И аз съм от Пловдив.
Имам въпрос към колегата sweeper: как успя да е регистрираш в КАТ - Пловдив като електрическа, защото аз не успях, дори излезе шефа на комисията и ме "убеди" че е хибрид, след като има два вида задвижване и щом има бензинов двигател и той замърсявал въздуха когато се включвал.Дори си платих и екотакса 240 лв. като за хибрид, а не трябваше ако беше електрическа(от 01,01,2019г. не се плаща екотакса за нововнесени електрички до 01,01,2021г.)

Колега, погледнете тук на 9-та страница копието от регистрацията на kovat в КАТ Пазарджик. Това беше основното ми помощно средство при регистрацията и на моята Ампера като електрическа. Налага се в КАТ да се съгласят с простата логика, че е редно да регистрират едно и също превозно средство само по един начин. Важно беше и подробното ми обяснение към шефа в КАТ, че т.нар. хибриди невинаги представляват един и същи тип автомобил. Те са реално три различни вида:
1.Класическите хибриди (тип Приус), които се задвижват от ДВГ и имат помощен електродвигател като добавка при ускорение и стартиране.
2. Плъгин хибрид, които също имат основен ДВГ, но електродвигателят не е само помощен, а може самостоятелно да задвижва целия автомобил за известно време и има по-голяма батерия, която може да се зарежда и от електрическата мрежа.
3. Електрически автомобил с удължен пробег. В тази категория са Волт, Ампера и някои от BMW i3 (които имат добавен ДВГ). Тези са си чисти електромобили и през цялото време задвижването им е чрез електродвигател. Бензиновият ДВГ служи само да дозарежда батерията, когато имаме нужда да направим по-дълъг пробег.
За моята регистрация ползвах и справка от местния дилър на Опел, които съм публикувал на трета страница в темата Новости при регистрацията на електромобили с удължен пробег
Сигурен съм, че бихте могли да пререгистрирате Амперата като електричка.

Преди 1 месец 1 седмица - Преди 1 месец 1 седмица #5086 от Shoni{Румен Минчев}
Отговор от Shoni{Румен Минчев} по тема Моята Ампера
Електрически автомобил с удължен пробег. В тази категория са Волт, Ампера и някои от BMW i3 (които имат добавен ДВГ). Тези са си чисти електромобили и през цялото време задвижването им е чрез електродвигател. Бензиновият ДВГ служи само да дозарежда батерията, когато имаме нужда да направим по-дълъг пробег.

Точно това се опитах да обясня на шефа на комисията в КАТ, която определя вида на автомобила, но той ми опонира със следното: "след като има бензинов двигател значи замърсява въздуха" - т.е. хибрид.

Ще Ви се обадя утре за да се разберем.

Преди 1 месец 1 седмица #5088 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Моята Ампера
На мен шефа на КАТ София ми показа някаква разпоредба за типовете автомобили в България и в нея имаше само Хибрид и Електромобил (нищо за плъгин). Като разликата е в това дали може да се зарежда с гориво. И двете имат електромотори, но ако има РЕЗЕРВОАР за бензин/дизел, значи се води хибрид. Тъжно, но така е написан закона. Няма значение дали, кога и как се ползва бензина. Ако може да го има в колата, значи я водят хибрид.

Преди 2 седмици 16 часа #5204 от mistqr
Отговор от mistqr по тема Моята Ампера
Здравейте, в момента се боря да пререгистрирам Амперата в КАТ като електромобил. Друг освен колегата от Пазарджик успял ли е да регистрира своята Ампера като електромобил. В друг форум колега писа, че е занимавал зам. министъра на транспорта Антон Попов по темата и е имало указание да началниците на КАТ такива автомобили да се регистрират като електрически. Някой знае ли подробности.
Прикачени файлове:

Преди 1 седмица 3 дни - Преди 1 седмица 3 дни #5238 от hibel
Отговор от hibel по тема Моята Ампера
/Зов за помощ.....от друга тема...и тук/

Здравейте
Голяма е драмата с регистрация на такъв един автомобил у нас! То представяне на удостоверения от където се сетиш, талони от др. европейски държави , с определение - електродвигател; линкове към официални статии; обяви в Европа с пояснения че тези коли са електромобили ..... с две думи рев да ти се дореве. Нашите Експерти си знаят тяхната песен“черно”или”бяло” ! “Хибрид” е термина според тях и след всичките им справки в световния класификатор!
Та ... ако някои реши да ми прати на имейл талон (освен вече публикуваните тук) , в който пише “електродвигател” ще сме много благодарни. В понеделник имаме среща със зам. министър Ангел Попов.
Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

....между волт и ампера разлика няма :"Електромобилът с удължен пробег на General Motors се появи в своето второ поколение. Новият Chevrolet Volt, познат в Европа под името Opel Ampera, направи своя световен дебют на сцената на автосалона в Детройт.
Моделът продължава да бъде напълно електрически, тъй като увеличаващият пробега бензинов двигател не е директно свързан с колелата. Той работи като генератор на електрическа енергия, използвана за задвижването на автомобила. " /цитат/

automedia.investor.bg/a/0-nachalo/24130-...viiat-chevrolet-volt

Експерти от Автомобилна администрация твърдят , че не може да се прави сравнение между Волт и Ампера, също така , че има заводски Волт изцяло елктрически, също така и хибрид, така и с удължен пробег и още няколко разновидности само на Волт от производитела....и за това при регистрацията в Бг се появяват талони с различни определения ! :unsure:

Преди 1 седмица 3 дни #5239 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Моята Ампера
Че то и Ампера има изцяло електрическа и то в Европа. А нашите чиновници са просто мързеливи.

Създадено с Kunena форум