Sidebar

21
Сря, Авг
0 Нови блога
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Моята Ампера

Преди 2 месеца 3 седмици #5550 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Моята Ампера
А проблема със зациклянето откри ли го? И всъщност само навигацията ли блокира? Колата остава ли в движение и управляема? Защото аз съм правил грешката да натисна три пъти бързо старт бутона вместо да я прехвърля на маунтийн и цялата система се рестартира, а колата продължава по инерция. Не може да се стартира отново в движение и трябва да отбиеш, да спреш и да превключиш на парк за да я събудиш...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 месеца 2 седмици #5580 от Presko
Отговор от Presko по тема Моята Ампера
Само навигацията, с колата не съм имал грижи, може да се кара и със забила навигация но е досадно че върти стартиращата графика през няколко секунди.
От вчера работя по нов вариант за обновяване и ако всичко върви по план всички подобни моменти ще бъдат избегнати и ще работи коректно.
А с повече късмет и ще измислим вариант за кирилизиране на навигацията или за латиризиране на картата.

Преди 2 месеца 2 седмици #5581 от Mario62
Сууупер, ти си нашата надежда! А знаеш ли всъщност как се прави без сваляне на харддиска "ако <имате> стар dvd диск със сериен номер за него". И такъв DVD само при купен упдейт за навигация ли има или в сервиза трябва да имат за колата?

Преди 2 месеца 2 седмици #5582 от Presko
За съжаление диска трябва да е закупен от официален представител.
Понеже при инсталацията на обновлението иска ключ а той се генерира на база VIN.
В момента един от колегите с който работим по проекта за неговия Saab е решил да докара нещата до край и обновлението да стане официално, със разрешение от Volvo и тн. чрез неговите връзки с официалния представител. При успех ще имаме достъп до официалния генератор за сериен ключ.
Работи се и по алтернативен генератор ;)
Следните потребители изказаха благодарности: anplmat

Преди 1 месец 4 седмици #5615 от Mario62
Всъщност моята система май е MyLink а модела се води 2012. Това което разработвате става ли за нея?

Преди 1 месец 3 седмици #5624 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
My Link май е след втората половина на 2012. Можеш ли да стриймваш блутуут аудио или само разговори?

Иначе моята кола с която съм отворил тази тема е вече на почти 7 години, от които 6 при мен и мога с радост да потвърдя, че няма грам (видима) деградация на батерията.
Знам, че е постигнато с големия вграден буфер, но това не променя приятния факт, че толкова години и 160 хил км по-късно все още си минавам 80+ км на батерия в топъл летен ден.

И въпреки, че ненавиждам като цяло ГМ и отношението им към клиента, не мога да не призная, че това е един прекрасно конструиран и здрав автомобил..

Мислех, че има нещо разбито вече по окачването , но се оказаха леко тракащи спирачни апарати.. Евала.. при моето тотално незачитане на полегнали полицаи и разбити пътища, всичко по окачването е все още бетон..
Прикачени файлове:

Преди 1 месец 2 седмици #5634 от Mario62
Само разговори, без музика. Това за навигацията, по която работите добре ли е? ;-)

Преди 3 седмици 6 дни #5644 от Presko
Системата е като моята, не мисля че е MyLink
Картата е съвместима с твоята система.
За сега съм имал време само да отстраня проблема с зациклянето и работи стабилно.
С езиковия пакет не съм подкарал оригиналния и е с този от волво.
И ласовите команди не работят все още по същата причина.
Има верочтност да се адаптира цялата карта в близко бъдеще, но изчаквам да видя дали ще има по нова карта от 2018
Следните потребители изказаха благодарности: sweeper

Преди 3 седмици 6 дни #5651 от kovat
Отговор от kovat по тема Моята Ампера
АДМИРАЦИИ за навигацията !!!!!! Дай телефон да те тормозим или когато е удобно ми чукни на 0882944994 да ме "осветлиш" по какви стъпки да стъпвам за да се сдобия с таз благина.

Създадено с Kunena форум