Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Renault Kangoo Z.E. теми, коментари и мнения.

Пробег само 60 км с едно зареждане?

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1229 от mumojem
Карам си Туизито преди малко и гледам един от шофьорите на Спиди заключва електро баничарката и потегля към някакъв вход. Бипкам му, викам "Как е?"

"Ааа твоята сигурно минава повече." "Що, бре?", питам – "За повече от 60 км в София не стига", казва.

Леле, ма ние ходихме до Пловдив му викам. "Е до Пловдив може ама в града не става".

Шокче! Нямам идея как ги карат, но като беше при нас за 5 дена под 80 км не сме падали, без да го жалим. Явно нашето нежалене е слаба работа :lol:. Да изкарваш само 60 км с електро Канго просто си е шок!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1230 от firesword
Отговор от firesword по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Незнам колко отнема пълно зареждане на канго, дали стига една нощ. Май рено трябва да се замислят за 2х ъпгрейд на батерията. Спиди незнам как ще реагират и какви резултати ще пуснат в края на годината.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1231 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?

firesword писа: Незнам колко отнема пълно зареждане на канго, дали стига една нощ. Май рено трябва да се замислят за 2х ъпгрейд на батерията. Спиди незнам как ще реагират и какви резултати ще пуснат в края на годината.


С шуко кабела му (2 кВ мощност) – 10 часа :(. С Mennekes и стенно зарядно (3 кВ мощност) – около 6 часа. Няма опция за бърз заряд дори в последния модел. Силно се надявам в следващия тази сериозна липсва вече да е отстранена.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1234 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
не се връзва с това мнение, а имам основание да го смятам за меродавно

BadAngel писа: да, спиди купиха 20 електрически канга и са много доволни, както от автономията, така и от практичността на електромобилите

от техните автомобили има вече и такива на по 15 000 км, като при замерване на капацитативността на батерията няма реални загуби от параметрите и като нова

също така един от собствениците на спиди има тесла, от която също е доволен и си я кара всеки ден

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1235 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Точно затова ме изуми този момък ама нали карах по улицата и той вървеше по тротоара, та просто разменихме по няколко думи в движени и нямаше как да го разпитам повече.

Значи на Валери му е дошъл неговия Model S? Днес описвахме електромобилите, за които знаем, и остана по-късно да му се обадят да го питат, ама не бях на срещата на асоциацията и не зная дали са му звъняли. Ма ето ти казваш, че вече си я кара. Значи известните нам Model S в България вече са седем :cheer:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1236 от nio
Преди няколко дни взех едно Канго ZE за тест. Карах го само два дни, но впечатленията ми са достатъчни, да дам коментар по темата. Първия ден го получих с около 80 % батерия и оставащ пробег 80 км. Дадох го на колегата от фирмата да го кара. Измина градско около 35 км, похвали се колко много вървял този "електрокар" и как даже въртял гуми ?!?!? Както и да е. Явно не е карал икономично. После го дадох на друг колега, който го докара до Созопол с пълна газ, бях му поръчал да изтощи максимално батерията, за да засека колко е пълното й зареждане. Та човека го докара до мен с постоянни 130 км/ч и на мигаща батерия с оставащи 14 км пробег. Общо от взимането на колата до този момент бяха изминати 76 км. Категорично разхода на ток при постоянни 130 км/ч е по-висок от разхода в градски условия. Тоест не го вярвам това, дето ти е казал шофьора на Спиди. Имам контакти там, ще поразпитам утре. И още нещо - фирмата ми има 3 буса Рено Мастер, като на Спиди. Техните давали разход около 11-12 л/100 км, от инфо от Рено, а при мен, като ги карам аз дават около 8л/100 км. Правете си изводи за начина и стила на каране.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1237 от nio
Ще споделя и разхода и изминатия пробег от мен във втория ден от тестването на Канго ZE.
Сутринта батерията беше пълна, и потеглих от Созопол. Карах до Бургас с около 80 км/ч, толкова е и ограничението. После отидох до кв. Ветрен, от там до с. Рудник /хълмист участък/ и отново в Бургас градско. Общия изминат пробег за деня беше 131 км, и оставаха още 17 км пробег. Което значи, че с една батерия са постижими 150 км дори при смесен цикъл градско-извънградско. Не мога да кажа нищо само за градско каране, но в края на седмицата ще го взимам отново и ще пробвам разход само в града и ще пиша. Има една доста интересна снимка в публикуваните отдолу. На нея се вижда как при равнинен участък от пътя колата се движи с 60 км/ч без никакъв разход на енергия. Консумацията е 0!!! Интересното е, че това продължи цели 4 км !!! Просто си докоснал леко педала на газта и си върви. Може да видите и консумацията ми на енергия, както и средната скорост. Всички снимки са направени накрая, след изминати 131 км.
И още нещо - стандартно Канго идва с два кабела - шуко и Mennekes. Двата могат да се включат едни в друг и да се ползват като удължител при зареждане от шуко. Пробвах го, става.


Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1238 от nio
Ето и останалите снимки:









Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1239 от nio
И още по темата - в момента ОП Транспорт в Бургас тества Рено Канго ZE в ежедневната си работа. Дизеловите им автомобили изминават по около 100 км в изцяло градски условия ежедневно при поставянето и свалянето на скоби на нарушителите. След ден ще имаме точни данни относно разхода на колата в градски условия, пробег и т.н. Очаквайте инфо.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1240 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Потвърждава се всичко от нашия тест преди година – еКанго си прави спокойно 120-130 км, а както и k.i. е писал, има и съвсем различни впечатления от Спиди. Но това момче ме изуми с тези 60км и затова реших да го споделя във форума.

Добър тест и снимки си направил, а за еКанго мога да кажа, че като се качих за първи път ме шашна с возията си – грам не очаквах баничарка да вози приятно и комфортно като тежка лимузина :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1241 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Другото, за което се сещам, е, че установихме, че има голямо значение от терена. Миналото лято участвахме в ЕКО Рали България с еКангото на Рено България. То състезанието е за изминаване на определени участъци с точно определено време и няма нищо общо с думата "рали" :lol:. Но ето какво:

По пътя нагоре към Боровец карах бавно или нормално, вече не помня, едва ли е било с повече от 60. На баир обаче зарядът в батерията буквално се изпарява като вода върху котлон :lol:.

В Боровец заредихме и следваше спускането към София, покрай язовир Искър. Някъде около Пасарел ако не се лъжа разбрахме, че нещо закъсняваме и трябваше да вдигнем оборотите. Съответно до центъра на София карах точно като на рали и буквално му стопих лагерите. Трябваше и да изхабим определено количество ток, че и това замерваха (за най-нисък разход на ток). Въпреки педала до ламарината постоянно, обаче, това чудо просто отказваше да му мърда стрелката на заряда сума ти време. По-късно като правихме друг тест пак се случи и се разбра, че като го караш надолу и да го натискаш като лудо разходът е тотално различен от този на баир. Нагоре, за да е поносим разходът, трябва да караш с до 30 км/ч, което, знаете... :lol: Иначе гълта електрони като невидяло.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1243 от stasos
Отговор от stasos по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Към nio

Кангото беше ли натоварено?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1248 от nio
Добре дошъл във форума! Не беше натоварено. Но имам уговорка с Омникар да го взема отново за няколко дни, и тогава ще мога да дам още инфо. Ще имам възможност да го натоваря и да видя как се отразява това на разхода. Очаквай и блог по темата скоро.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1249 от nio
Абсолютно е така, автомобила вози като голяма и тежка лимузина, няма нищо общо с баничарка. Возията е плавна, стабилна, не подскача по дупките, не се клати по завоите. Всичко идва от окачването и тежката батерия с нисък център на тежестта. Да си призная, моето Рено Сценик се люлее повече по завоите и се клати при преминаване през дупки. Да не си мислите, че е заради годините - 2012, на 19 х.км. Просто Кангото има отлично настроено окачване.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1251 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Ние го карахме голямото (Maxi) от София до Пловдив натоварено - и успяхме да стигнем с едно зареждане. Трябваше обаче да каркаме бавничко по магистралата, много бавничко :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1252 от stasos
Отговор от stasos по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Имах предвид,че като нищо минават толкова малко километри защото винаги са натоварени и бързат.Досега несъм видял куриер да се влачи по пътя.И с радост ще чакам блогчето на Нио.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1254 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?

stasos писа: Имах предвид,че като нищо минават толкова малко километри защото винаги са натоварени и бързат.Досега несъм видял куриер да се влачи по пътя.И с радост ще чакам блогчето на Нио.


Така си е, бързат – иначе от личен опит вече зная, че има начин да се кара електромобил ефективно, без да се правят кой знае какви компромиси с бързината. Просто си иска някои промени в стила на шофиране и все пак малко от малко по-икономично да го даваш.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1256 от nio
Вчера взех Канго за по-дълъг тест. Ще мога да го ползвам поне до 7 май. Сега е момента да дадете предложения какви тестове да направя. Комбинацията с почивни дни ще ми даде възможност да пробвам много неща.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1259 от stasos
Отговор от stasos по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Аз съм първа писта с предложения.
1.Само градско натоварено поне с 300кг. + 100кг шофер
2.Само извънградско и пак същите кила.
Товара е относителен защото незнам колко му дават макс по книжка.

п.п. Намерих статия за канго на спиди в друг сайт www.kamioni.bg/bg/menu//post/10358/Renault-Kangoo-Z-E-
Ако небива да се постват други сайтове нека модератора да изтрие последното.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца - Преди 9 години 10 месеца #1260 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Пробег само 60 км с едно зареждане?
Ако има нещо, което е важно, то е да се пускат линкове. За съжаление в България практиката е никой никого да не цитира, което е незаконно и е ужасна липса на уважение. Слагай си линкове, когато са нужни, цитирането на източник е проява на уважение, с която постоянно се опитвам да давам добър пример :)

Познавам Краси Кирилов от kamioni.bg и сега като кликнах видях материала, четох го миналата година като го пуснаха.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.