Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Всичко за Туизи

Преди 5 години 11 месеца #3991 от stealthhack
Отговор от stealthhack по тема Всичко за Туизи
Как се справи с БМС липсата, сигурен съм че компютърът не отчита състоянието на клетките и изкарва грешка.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 11 месеца #4009 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
БМС при мен го използвам само за заряда ...баланс на клетките......въобще не ти е нужен сигнал, контролера се настройва за волтаж от 44 до 58 волта всичко останало спира туизито. поискай телефона ми от моделатора на сайта и ще говорим....иначе е дълго. С една дума вече го КАРАМ. ?????? ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4081 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Като собственик на първото Туизи в България срам, че чак сега се включвам. И да, пишете, хора, форумът е за вас.

Ще прочета пак назад и ще коментирам каквото мога. Това с БМС липсата и аз не вниквам в него засега. Но ще се позамисля повече :D

Междувременно ако дадеш малко повече жокери по въпроса ще е чудесно, че поне на мен ми е малко недостатъчно "въобще не ти е нужен сигнал, контролера се настройва за волтаж от 44 до 58 волта всичко останало спира туизито. поискай телефона ми от моделатора на сайта и ще говорим....иначе е дълго".

Дългото не е проблем. Давай го насам :)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4086 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
БМС е електроника за Баланс на всяка клетка при ЗАРЯД......тя не може да балансира РАЗРЯДА. Не е нужно да минавате през него за Разряд защото трябва да купите мощен БМС за около 18 Долара на клетка и той пак нищо няма да върши при разряд. При БАЛАНС .....ако една клетка се е заредила на 3,6 в при феро полимер4 се включва резистор и тя повече не се зарежда а резистора поема напреженито на заряда...другите продължават да се зареждат.
Така е купуваш БМС за 60 долара и си готов.....той ще е с мощност 100 А и ще върши работа. НООООО контролера управляващ трябва да е настроен от ....до волтаж подходящ за тези клетки?????? на клетка макс 3,65 в и минимум 2,85 волта. ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4087 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
Не мога да кача мр4 клипче с баланса на батерията???

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца - Преди 5 години 10 месеца #4097 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
MOETO TWIZY ..................с Хасковска регистрация от вчера??? [attachment=674]moetwizy.jpg
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4098 от firesword
Отговор от firesword по тема Всичко за Туизи
Изглежда много добре :) Със здраве!
На регистрацията не ти ли се чудеха какво е туй чудо, дето ще го регистрираш :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца - Преди 5 години 10 месеца #4102 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
Уфффффффф.....на регистрацията се събра целия КАТ хасково и.......след много мислне го писаха "четириколесно ППС" с електрически двигател и ми дадоха номер само за отзад......казаха че е в категорията АТВ. Сега ще видим как ще го водят в общината за данъците. ПЪЛЕН АБСУРД......ама катаджиите не могат да те снимат за превишена скорост щото отпред няма номер......а и Винетката му е като за мотор????? ХЕ ХЕ ХЕ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4144 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
Хвърлиха ми един квадратен номер и го регистрираха като АТВ.....в талона пише 4 КОЛЕСТНО ПЪТНО ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО с електрически двигател.

Пълна дивотия .......ама има си и предимство че няма да е необходима ВИНЕТКА?

:)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4153 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
О, да, моето Туизи е така - само със заден номер и пише четиролесно пс - това още от 2013-та в софийския КАТ.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4155 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
А колко лева ти е гражданската отговорност????? :sick:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4547 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Всичко за Туизи
За БМС какво се случи след 10 месеца експлоатация на Туизито?????
Анализа показа .....батерията е важно да бъде заредена до горе .....иначе се държи така както е заредена най слабо заредената клетка, без значение колко са заредени другите. БМС според мен е необходимо да се преправи за съответния ампераж на клетките......защото той не "изключва" ако съответната клетка е заредена а заряда се поема от резистор.....именно той трябва да е подходящо избран за ампеража на клетките!!!!!!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4693 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

Димитър писа: А колко лева ти е гражданската отговорност????? :sick:



Колкото на ДВГ с най-малък мотор мисля беше (все едно 800 ccm) - трябва да проверя точната сума, че не помня.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.