Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model S теми, коментари и мнения.

Model S - Tesla Motors

Преди 9 години 3 месеца #1594 от earendil
Отговор от earendil по тема Model S - Tesla Motors
Четохте ли за снощния анонс на Тесла / Мъск.

Станция за смяна на батериите почва работа тестово между СФ и ЛА срещу съществуващ суперчарджър. Така ще преценят дали хората ще предпочетат да чакат на безплатния чарджър или да си платят за автоматична смяна на батерията за 3 мин. (в бъдеще за 90 сек.). Смяна на бетерията ще струва малко по-малко от пълен резервоар на премиум седан (в щатите това предполагам ще е около 25-30 долара?).

Като цяло мисля, че и двата метода имат своето място под слънцето. За ежедневни нужди човек си зарежда в къщи или на суперчарджър. Ако тръгне на дълъг път обаче и бърза, си плаща малко и си ползва теслата като нормален автомобил.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1595 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Ахааа, благодарско много за анонса – обновявам тотално Elektromobili.bg и новините малко ми убягват, но сега се заемам да издиря инфо и да наредя един блог.

Абсолютно съм за да ги има и двата варианта и съм сигурен, че ще има достатъчно желаещи за платена подмяна на батерията. Зависи от премиум седана, но за колата като Audi A8 едно пълнене е по-скоро към $50-60. И толкова да е за подмяната на батерия, това е цената на бързината :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1604 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Model S - Tesla Motors
Браво на този човек Мъск!

Не преставам да се изненадвам на посоката и темповете, с които се движи!

Важен е избора! Ако бързаш мяташ 50 кинта и продължаваш, ако не си на зор пиеш едно кафе и пак продължаваш.
Важното е колата да не те ограничава защото тогава има проблем ...

Само не знам как ще се реши проблема - моята батерия, според мен той е основния минус в подобни програми за смяна ...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1608 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Интересно е, че сега като го казваш се сещам за нещо свързано. През ноември двама датчани бяха в София - работят за VMWare - и единият има BMW i3. Така се запознахме в нета и като каза, че ще идват предложих среща на по бира. И Марто се включи да се запознае с i3 приятел. Стана дума за екрана на i3 и че е тотално различен от класическите кръгли прибори и по-младият от двамата, който кара ново А3 дизел, каза "ОК, но искам да имам избор - да използвам кръгчета със стрелки или екран с цифри и там каквото има"

Това ме подсети за Model S - не е единствената такава кола разбира се, но има хем електронно кръгче и стрелка - хем цифри по-средата - оставили са ни избор - да има и от двете!

Дори не зная как ми хрумна да добавя отговор Само ако много бързам в анкетата, но за моя изненада като питах жена ми веднага избра тази възможност, а от резултатите в анкетата досега се вижда, че това е масово предпочитаната опция.

Може и да изглежда скъпо примерно 80 лв да платиш за такава услуга, но е супер, че я пробват като опция и дано скоро има данни за интереса.

Казусът с моята батерия мисля имат за него някакви идеи - може да си я получиш на връщане или пък ще са различни тарифите, ако си я взимаш или не... не знам, ще видим.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1616 от stasos
Отговор от stasos по тема Model S - Tesla Motors
Анкетата е леко непълна,защото аз бих я сменил само ако ми е стара батерията и ми сложат по нова.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1617 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
То е по-скоро временно действие - твоята е останала без ток, слагат ти за няколко минути заредена и по-късно обратната процедура. Възрастта на батерията вероятно ще има някакво значение, но предполагам не водещо, защото така или иначе всичките са в гаранция и колите са още твърде нови, за да има огромни разлики в производителността на батериите.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1622 от earendil
Отговор от earendil по тема Model S - Tesla Motors
Нов анонс, макар и не за модел Ес.

т.нар. early adopters - собственици на roadster, получават възможност за ъпгрейд: смяна на батерията. Новата е със същият размер, но с над 30% по-голяма плътност.

Общо 70 кВ, с потенциален пробег от до 400 мили, нещо което ще бъде демострирано в началото на годината (разбира се с ниска скорост).

Освновната новина за мен тук е друга - компания , която се грижи за клиентите си и им дава възможност за ъпгрейд на батерия (а не да ги кара да си купуват нови коли). Не мисля, че друг производител до сега го е правил.. Обикновено правилото е, да максимизират продажба на нови по-нови бройки :)

Някъде четох и спекулации, че в далечно бъдеще ще се предлагат подобни ъпгрейди дори и за модел Ес (когато се подобри химията на батериите значително). За сега това са по-скоро спекулации, но гледайки как Мъск променя всичко, не бих се очудили на това.

(Далеч, не очаквам подобна щедрост откъм ГМ за Ампера/Волт, въпреки, че новата им батерия вече има по-голям пробег. Те просто няма да направят софтуерното осигуряване, за да се сложи по-голяма батерия на стар автомобил дори да може да се купи.. .. аз бих си я сменил с по-голяма след 7-8 години ако има нужда и възможност.
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1623 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Идеално за старите собственици - мернах, че туитна това Мъск, но съм потънал в обновяване на elektromobili.bg и използвам празниците да напредна там. Това си е супер повод за блог обаче и с този коментар ме подтикваш да го направя :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца - Преди 9 години 3 месеца #1626 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Model S P85D 0-100 км/ч - 3.2 сек
Lamborghini Aventador 0-100 км/ч 2.9 сек

Обаче...


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 месец - Преди 9 години 1 месец #1719 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Model S - Tesla Motors
Tesla Model S P85D се продава вече в Норвегия.Ето и обявата.
www.finn.no/finn/car/used/object?finnkod...PolePosition+-+click
Ехее те били много,а аз не знаех :woohoo:
www.finn.no/finn/car/used/result?enginef...WHEEL_DRIVE=2&sort=2

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 месец #1720 от firesword
Отговор от firesword по тема Model S - Tesla Motors

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 седмица #1734 от MaxZ
Отговор от MaxZ по тема Model S - Tesla Motors
Преди седмица по случайност ми се отвори възможност да направя test drive на Model S. И то P85D :woohoo:
Впечатления:
- много лесно управление - свикнах с регенеративното спиране за 5 мин. Карането повечето време само с един педал е прекрасно :whistle:
- ускорението - като на влакче или при излитане на самолет, само че без толкова шум B) . Няма смяна на предавки, надуване на турбо и т.н. съответно мигновенна реакция при натискане на педала.
- шум в купето - не е най-доброто обезшумяване, но без шум от двигател е доста приятно при по-висока скорост. Макар че в щатите май са им по-шумни пътищата. Но все пак при 80 mph беше комфортно.
- мултимедията и навигацията - нямат равни. Такава карта, особено пък на цял екран :P . Доста лесно се уцелват бутоните по екрана дори и в движение, но трябва всеки път да поглеждаш, на усет едва ли ще може да стане.

Харесано от: mumojem, firesword, tigar4o

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 седмица #1736 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Супер, ето ни най-накрая Model S споделено преживяване във форума при това за новия.

И благодарско за видеото - гледам в америчко е снимано?

Преди две години като го тествахме в Мюнхен нямаше повод да питам, но сега със сигурност ще настоявам за инфо за суперчарджърите в България - че нали според картата им тази година трябва да направят вече 1-2 у нас.

"Навигаторът" си играе повече с екрана от теб :lol:

Свиква се в движение, ама все пак си е повод за разсейване и трябва да се внимава.

Еми това е - Play Michael Jackson и яко Insane :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 седмица #1739 от MaxZ
Отговор от MaxZ по тема Model S - Tesla Motors
За supercharger-ите в България го питахме, но за съжаление персонала по showroom-овете не знаят повече от нас. Само това че най-вероятно ще има, защото е на план картата.
Също така нямат инфо дали ще има официално представителство на Тесла в България.
Засега като гледам планираната карта на supercharger-ите имам предчуствието, че България ще е по-скоро транзитен маршрут към Турция и най-вероятно там ще има официално представителство. Поне в близко бъдеще.
По натам може да се появи нещо и при нас.

И да когато карах бях доста стъписан особено като караш 690 коня чудовище по непознати пътища в чужда страна и доста неща не разцъках и тествах. Даже до средата на теста не се сетих да я натисна да видим ускорението :blink: Чак когато каза за insane mode се присетих да го видим какво представлява :evil:
Целият тест драйв на мен ми се стори 5 мин.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 седмица #1740 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
О, да, то е видно, че за начало става дума за коридор към Турция. Успях да стигна до някаква комуникация с човек от Supercharger екипа, който отговаря за нашата част от Европа. Малко странно, че беше холандец, който ми писа от Италия. На третия имейл вече ме пита за конкретни предложения за места (след като вече бях пуснал няколко в съответната форма на сайта им), но на четвъртия нещо прещрака, върна се към корпоративния тон и ми отговори със стандартното "продължавайте да следите страницата ни за информация" :(

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1976 от Riko
Отговор от Riko по тема Model S - Tesla Motors
Здравейте,
Бях в Дания, Швеция и Норвегия. От Норвегия си наех от Авис (рентакар) Тесла Модел S. Останах удивен от възможностите на тази кола, въпреки, че ограниченията са 110 км/ч. Успях да заредя и на суперчарджър до Драмен (68 км от Осло). Изминах почти 500 км.За мен това е осмото чудо на света.
Поздрави на всички
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #1977 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors

Riko писа: Здравейте,
Бях в Дания, Швеция и Норвегия. От Норвегия си наех от Авис (рентакар) Тесла Модел S. Останах удивен от възможностите на тази кола, въпреки, че ограниченията са 110 км/ч. Успях да заредя и на суперчарджър до Драмен (68 км от Осло). Изминах почти 500 км.За мен това е осмото чудо на света.
Поздрави на всички


Супер, благодарско за поздравите и поздрави за теб Riko – добре дошъл в клуба на удивените :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 6 месеца #2009 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Model S - Tesla Motors
Докато разглеждах разни видеота из нета попаднах на това клипче Tesla Model S EV Safety Training:



Малко е старо, но показват интересни неща. Показват как да се прекъсне високото напрежение от батерията и къде да режат пожарникарите.
Warning: Several Tesla Model S luxury sedans were harmed in the making of this video.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2132 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Model S - Tesla Motors
Е няма такъв ден!
Вчера както си говорихме и при нас се изсипаха не една а цели две Ес-ки :)
Уникални коли - поздравления за решението да си ги закупят на собствениците им!







Сега се питаме - черното или бялото е по-добрия вариант?
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2135 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Ооо ма где това бре друже? И за една сива онзи ден говорихме за зареждане... Редят се!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.