Sidebar

18
Пон, Мар
4 Нови блога

Новости при регистрацията на електромобили с удължен пробег

Преди 3 месеца 6 дни #4922 от antibug
От както имам волта ме мъчи любопитството какво е това до огледалото. Пластмасова кутия и лепната лента надясно като за антена но колата си има антена на покрива.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 месеца 6 дни #4923 от murry
OnStar модула. Не работи в Европа, щото е Verizon-ски :)
Следните потребители изказаха благодарности: ВОЛТ

Преди 2 месеца 3 седмици - Преди 2 месеца 3 седмици #4987 от ВОЛТ

Преди 2 месеца 3 седмици #4988 от sweeper
@Волт, дано сте си решили проблема с работата на бензиновия генератор. Ако е така, моля да споделите какъв е бил проблемът и как сте го решили. Ако не сте го решили още, беше добре въпросът ви да остане - все някой ще се сети нещо полезно. Това, че до момента никой не е отговорил, не значи че не ни интересува - просто не знаем нищо по въпроса.
Поздрави и пожелания за весели празници.

Преди 2 месеца 1 ден #5115 от ВОЛТ
Проблема е решен,беше елементарно,ако някой има същия проблем,нека да звъни 0888 321 356

Преди 2 месеца 9 часа #5119 от antibug
Би било полезно ако с няколко думи разкажете в какво се изрази решението на проблема.

Преди 1 месец 3 седмици #5134 от ВОЛТ
ИЗЛЯЗЛА БУКСА НА МОДУЛА ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА

Преди 1 месец 2 седмици #5177 от mistqr
Здравейте, от една година имам Опел ампера. Утре ще ходя при началника на КАТ Русе да се боря за пререгистрация на автообила като електрически

Преди 1 месец 2 седмици #5178 от mistqr
Здравейте, от една година имам Опел ампера. Утре ще ходя при началника на КАТ Русе да се боря за пререгистрация на автообила като електрически

Преди 1 месец 2 седмици #5186 от hibel
Здравейте,има ли резултат,от опита за пререгистрацията на Амперата?

Преди 1 месец 2 седмици #5197 от antibug
Здравейте отново. Като купух волта есента след пълно зареждане показваше 60-65 км. Зимата от много парно леко по леко започна да показва след пълно зареждане 44 км. Как да нулирам тази адаптация. Лайвтайм разхода нулирах с андроид приложение и ОБД2 устройство, но показанието за очакван пробег след пълно зареждане не знам как. Някой знае ли метод.

Преди 1 месец 2 седмици - Преди 1 месец 2 седмици #5198 от earendil
Няма такъв. Лека полека ще се нормализира пролетта. Това е прогнозен пробег на база последните няколко карания и средния разход на ток при тях.
Както очаквания пробег с оставащото гориво на автомобилите на бензин.
Лятото ще се върне до 70+

Моля използвайте подходяща тема. Тук обсъждаме регистрацията на тези автомобили..

Поздрави

Преди 1 месец 2 седмици #5205 от mistqr
Засега не. Ходих в КАТ Русе. Сумати и приказки за това какво пише в холанския талон. как съм имал двигател който замърсява и т.н. подобно на описаното от другите колеги. Обяснявах как в другите градове Амперите са регистрирани като електромобили. В краен резултата - "... напиши молба. Приложи копие на всички документи които имаш е ще отправим запитване по нагоре...". "..Ако може приложи и копие на талони на други Ампери регистрирани в страната като електромобили ..."
В момента съм в процес на писане. Мислех да пиша и до зам. министъра на транспорта Антон Попов.

Днес ходих и в Общината - и от там ме отрязаха от паркирането в синя зона - променили наредбата и в талони които пише "бензин/електричество" т.е ни си полагало безплатно паркиране.
За данъка от над 200 лв. да не говорим -111 кW т.е. над 150 к.с.
Прикачени файлове:

Преди 1 месец 2 седмици #5206 от mistqr
Като прикачен файл в предходния пост съм сложил и Удостоверението от дилъра на Опел , който има представителство и в Русе.

Преди 1 месец 2 седмици #5209 от hibel
150 КС.Е ЕЛЕКТРИЧЕСКИЯ МОТОР,НАЛИ КАЗВАТ ,ЧЕ НЕ Е ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АВТОМОБИЛ.ЗАЩО ГО ПИШАТ????

Преди 1 месец 1 седмица #5221 от murry
Мали, сериозно са те шибнали, колега! Чак и ползвани конете от ел. мотора за определяне на данъка...

Дано успееш да се разбереш с тях

Преди 1 месец 1 седмица #5229 от hibel
Здравейте
Голяма е драмата с регистрация на такъв един автомобил у нас! То представяне на удостоверения от където се сетиш, талони от др. европейски държави , с определение - електродвигател; линкове към официални статии; обяви в Европа с пояснения че тези коли са електромобили ..... с две думи рев да ти се дореве. Нашите Експерти си знаят тяхната песен“черно”или”бяло” ! “Хибрид” е термина според тях и след всичките им справки в световния класификатор!
Та ... ако някои реши да ми прати на имейл талон (освен вече публикуваните тук) , в който пише “електродвигател” ще сме много благодарни. В понеделник имаме среща със зам. министър Ангел Попов.
Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Преди 1 месец 1 седмица #5230 от earendil
Аз се преборих само до там, че да ми я пишат 84 коня в местното данъчно..

Иначе в талона си пише 150 коня бензин/електричество.. и затова 3 години по време на лизинга плащах 420 лв данък.. сега поне данъка ми е 23 лв.

Както е написан закона - за тях си е вярно.л въпросът е, че законът е супер неадекватен.. а дори да направят нов, до там стига акъла на "експертите" и законотворците ни.. В някои страни се гледа капацитет на батерията и ако е над 10 квч се смята ел..

Преди 1 месец 1 седмица #5232 от sweeper
Съжалявам, но съм в чужбина и не мога да снимам талона. Пък и вашата кола е Волт, а моята Ампера. Успех ви желая.

Преди 1 месец 1 седмица #5240 от Ktmexc
Здравейте,

Прочетох цялата тема.
И да разбирам,че при Волта няма проблем да се рег. като елекрически в Сф.

Искам да си купя Волт и се интересувам къде се обслужват и как седят нещата с обслужването?
Харесах си една кола в Германия, но един търговец ми каза, че били мн бъгави(при нас нямало кой да ги прави) и сега малко се колебая.
Звънях в Опел да ги питам как седят нещата с обслужването мн колебливо ми отговориха "Мммм ДА"

Създадено с Kunena форум