Sidebar

16
Вт, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Зимни неволи

Преди 5 години 4 месеца #4821 от murry
Зимни неволи е пусната от murry
Понеже ми е първата сериозна зима на ток, почнаха неволите - вчера като се прибрах вкъщи порта за зареждане беше замръзнал и трябваше да го отварям ръчно със сила :D

Иначе, pre-conditioning-а на купето е най-доброто нещо, случвало се в автомобилите в последните години. Цък от офиса и влизаш в топла кола с разтопен по прозорците сняг. Кеф!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4826 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Зимни неволи
Студеното време наистина си е проблем с електричките. Понеже рязко ми пада пробега с включено отопление, минах на друг вариант - често включвам за минута - две отоплението на предното стъкло, с което по мои наблюдения се отоплява цялото купе с много по-малък разход на енергия. Също искам да попитам - това дистанционното включване на отоплението винаги ли работи или само под 3*С? Щото при мен и в най-студените дни температурата в гаража не пада под 8*С и не съм успял да го задействам тоя прекондишънинг. Ако искам все пак да я затопля преди тръгване, активирам колата в гаража и я оставям на силно отопление няколко минути. За жалост енергията така не се взима от кабела, а от батерията. При вас как се получава?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4827 от murry
Отговор от murry по тема Зимни неволи
Това зависи от каква е колата разбира се, но при Volt/Ampera пре-кондицията просто пуска климатика на каквото е бил настроен. През лятото пуска компресора и охлажда, през зимата нагревателите. Да, понеже в офиса колата не е плъгната точи от батерията, ама кеф цена няма :) Вкъщи няма нужда от pre-conditioning, щото в подземния паркинг целогодишно е 10-12 градуса

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4829 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Зимни неволи
Моята е Ampera и уж всичко й е наред. Проверих си пак настройките - би трябвало да сработи. Но не би - опитвал съм във всякакво време и не се активира. Преди малко пак пробвах и не се включи. Дали не трябва да изчакам повече време - в смисъл, че не се активира моментално?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4830 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Зимни неволи
След още няколко опита случайно открих къде е проблемът. Понеже колата ми е с настройка за самозаключване 10 сек. след като изляза от нея и затворя вратата, това по някакъв начин не допуска активирането на пре-кондициониране. Затова трябва да я заключа с дистанционното и едва след това мога да активирам и предварителното затопляне. Това е - дано и на някой друг да му свърши работа.
Харесано от: Mario62

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4832 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зимни неволи
Ние пък със Зоето един път го целнем друг път не - хем че досега само няколко пъти се е налагало да пробваме.

Сложното е, че има твърде много условия за сработване на прекондицията. Мин 46% заряд, пък да е включено да се зарежда, да са включени или изключени определени неща. Не е просто, а трябва да е да му се не види.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4878 от murry
Отговор от murry по тема Зимни неволи
При мен кондиционирането работеше дори когато ползвах автоматичното заключване. По-скоро изисква да задържиш повечко време заключване и после палене - не винаги става от първия път :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.