Sidebar

29
Пет, Мар
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Електриката да живей!

Преди 5 години 2 месеца #5037 от Борето
Електриката да живей! е пусната от Борето
Като новопоявил се участник във форума бих желал да изразя почитанията си към елестроентусиастите и да им пожелая живот и здраве през новата2019 година!

За сега съм участник в електрическия транспорт с един самоделен електровелосипад. Ъпгрейд на български Драг с купешки електро кит (капла с електромотор 250W и неговия контролер), самоделен акумулатор 230Wh ( 12 клетки Li-FePO4 по 6Ah и BMS, разбира се) и самоделно фарче към 1200 Lm ( 4 LED XPG с елиптична оптика). Велосипеда го карам 9 години от които 4 като електрически с голямо удоволствие.



:)
Харесано от: carpe_diem, Carl Zeiss

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5040 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Електриката да живей!
Изглежда много добре. Поздравление за "конверсията" :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5043 от murry
Отговор от murry по тема Електриката да живей!
Е па ся... може ли във форум за електромобили да не напишеш колко ти е рейнджа и времето за зареждане? :D

Много готино изглежда - браво!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5046 от Борето
Отговор от Борето по тема Електриката да живей!
Прав си, разбира се. Но не ползвам велосипеда за транспортно средство, а за разтуха. Въртя си педалите, а електриката служи да помага при нанагорно и при тръгване. Това е да си щадя дъртите стави на коленете най-вече и да си удовлетворя мързела като не сменям скорости при спиране и тръгване.

Теоретично батерията е малка и може да върти към 50 минути, което ще докара двадесетина километра, предполагам... Зареждачката е бавна, за да е прост и малък BMS-а. Теоретично прави пълно зареждане за 24 часа. Но обикновено батерията е разредена наполовина или една трета от една разходка. Като се прибера пъхам куплунга на кабелчето и за другия ден е готова.

Апропо, аз съм работещ пенсионер. Работя до обяд и после юркам велосипеда за час - два, когато времето позволява... :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5049 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Електриката да живей!
Ъммм, това с възможността за следобедно въртене на педалите ми хареса много - ма сега с тоя студ нещо ме е хванала лигата, та колелата са в гаража - говорихме си тази година за изкарване през март пък да се видим колко сме сериозно у дома по въпроса :D

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5056 от v.josifov
Отговор от v.josifov по тема Електриката да живей!
здрасти ,боре разгледаи и моето преложение за ел триколка васко пенсионер.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5057 от Борето
Отговор от Борето по тема Електриката да живей!
Би ли дал линк, че нещо още не мога да се ориентирам във форума...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5076 от v.josifov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5077 от Борето
Отговор от Борето по тема Електриката да живей!
Твоята електротриколка си е следващо стъпало към електромобилите. Покрив, багажник, стабилно седене. Спомних си една симпатична древна триколесна Ява:



От снимката не мога да разбера какъв е акумулатора. Моторът е поне 400W. Това поставя някои въпроси. У нас и в ЕС велосипед се смята с мотор до 250W (В Щатите до 320W). С по-мощните мотори се смята за мотопед (скутер) и карането изисква книжка. За сега у нас никой не го интересува, но това вероятно скоро ще се промени.
Друг въпрос е такава конструкция за да излезе на пътя, не се ли нуждае от хомологизация? Ако я караш на вилата и по черни пътища, не, разбира се.

Впрочем и аз си монтирах багажник и връткам до пазарите за плодове и зеленчуци...



:)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5078 от v.josifov
Отговор от v.josifov по тема Електриката да живей!
здрасти, бях принъден да постажя педали така малко се приближух до саконноста ,2 батериипо 36 в 10а зглобени от бат.ном 18360ли ион с бмс мога да ти разкажа подробно за тяхне не са скьпи.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5079 от v.josifov
Отговор от v.josifov по тема Електриката да живей!
извиняваи за граматиката слаба фонетика

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.