Sidebar

23
Вт, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)

Преди 5 години 3 седмици #5396 от avataar
Здравейте и от мене!

От около седмица се радвам на новата си Hyundai Kona Electric, 64 kWh батерия, premium оборудване. Освен в София успях да я разходя около 500 км и из страната. Пътуване през Петрохан до Ломско (голям кеф на завоите). Ломско-Видин и обратно. Връщане към София през Витиня. Автоматичното ниво на рекуперация е блага работа, спирачката почти не съм я докосвал. На магистралата пробвах автопилота с автоматично спазване на дистанция, също доволно приятно (предишната ми кола е 20-годишен Fiat, та и неспецифичните за електромобил неща са ми нови като преживяване).

Засега я зареждам в гаража на 10 А през нормален контакт със зарядното, което идва с колата. То поддържа и 12 А (както и 8 А), но засега съм с предпазител 10 А в гаража. На село прокарах нов кабел с отделен предпазител, та тествах и на 12 А. Чакам сега ЧЕЗ да ми увеличат мощността на гаражната партида (че се води на 0,5 kW!), за да си закача зарядната станция. С нея ще зареждам на 32 А. Спрях се на модел с индустриален щепсел (CEE), та да мога да я ползвам и като преносима.

Hyundai Kona Electric 64kWh Premium
Прикачени файлове:
Харесано от: Венелин, carpe_diem, IvoAtanasov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5398 от murry
Честито, колега! Това да не е тестовата бройка, която пуснаха за продажба скоро? :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5399 от avataar
Отговор от avataar по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Благодаря, точно тя е :) Аз се точех за Тесла Модел 3 (имах резервация от година и половина), но по най-различни причини се спрях на Коната. И въобще не съжалявам.

Hyundai Kona Electric 64kWh Premium

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5412 от газаджията
Отговор от газаджията по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Честито! Много безаварийни километри и със кеф да си я караш :). Добър избор е и Кона-та :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5413 от Георги
Отговор от Георги по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Със здраве да си я караш. Във Варна засичам една в квартала и много ми харесва

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5419 от Ангел
Отговор от Ангел по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Честито колега. Страхотен избор. Миналия месец пробвах една такава във Варна и бях много приятно изненадан. Наистина Голям кеф. Пробвал ли си да я зареждаш на 50kw зарядни. Такива има мисля на някои от Шеловете. Ако още не си и го направиш моля те сподели за скоростта на зареждането. При пътуването до Видин къде и каква зарядна станция използва и колко време отне зареждането. Благодаря.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5421 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Засега мисля 74-75 кВт е абсолютният макс (на 100 кВт и нагоре станция). На 50 би трябвало да дава 43-44 или на някои станции 47-48 кВт.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5424 от avataar
Отговор от avataar по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
Благодаря! На бързи още не съм. Тая събота за пръв път зареждах на обществена станция (и изобщо на нещо повече от 12 А от контакта) в Пловдив на паркинга в Марково тепе, та сефтосах и новия кабел. Има време да пробвам и бързите. В Северозапада като цяло няма зарядни станции, но не ми се е и налагало да търся такива. В събота на магистралата определено беше кеф. Разни БМВ-та и Мерцедеси ми дишаха електроните :)

Hyundai Kona Electric 64kWh Premium

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5425 от murry
Следващия път в Пловдив зареди в Mall Plovdiv - www.ecars.bg/blogs/zarqdni-stancii/2804-...arqdna-stancia-ecars. Зареждането е безплатно и има общо 4 точки на зареждане, което е рядко за България. Освен това станциите са много, много яки :)

Аз в съботата минах през Hyndai да видя какво е положението с бройките и за съжаление казаха, че края на годината чак се очакват още 64-ки.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5426 от avataar
Отговор от avataar по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
В Марково тепе също беше безплатно. Не знам временно ли е така или постоянно. Много сладко беше и че двете места за електро са точно до входа, и бяха свободни на иначе доста пълен паркинг

Hyundai Kona Electric 64kWh Premium

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5427 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Щастлив собственик на Hyundai Kona Electric :)
41KW е най-много, което съм получавал на 50KW стнция.
Харесано от: Ангел

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 седмици #5428 от murry
На ABB 50kW с 39kW батерията правеше 47-48.
Харесано от: Ангел

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.