Sidebar

16
Вт, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Електроника

Преди 9 години 10 месеца #1356 от firesword
Електроника е пусната от firesword
Отворих нова тема, тъй като не можах да си харесам някоя от съществуващите, за това което искам да споделя.
А ето го и него:


Много ми е трудно да обясня, как точно работи това чудо, чиито произход е руски (Акула0083 ако не се лъжа).
Та хората като този успяват с едно зареждане на кондензатор да накарат диодите да светят часове наред.
По мои сметки (както съм коментирал и под видеото) един малък 10 милифарада кондензатор , на 10волта,
може да събере към 0.5 Джаула енергия. Един от тези диоди за да свети му трябват 260 Джаула на час !!!!???
Как тогава аджеба работи това?
До колкото ми стигат познанията по електроника, това е верига която резонира на определена честота (бобина и кондензатор), като бобината е някакъв странен трансформатор с 3 намотки. По този начин електоните постоянно се разхождат напред назад, заради индукцията и магнитната сърцевина, и им трябва много време за да затихнат пулсациите.
Сигурно говоря големи глупости , но аз така си го обяснявам.
Ако това нещо се репликира в по-големи мащаби (в момента един руснак се опитва да си захрани компютъра с такова и тези дни трябва да изкара видео) - това означава, че би могло електромобил да се движи с много малка батерия, на много километри.
Вярно е, че в интернет е пълно със самозванци, но на този човек отдавна следя канала, и е много сериозен и професионалист.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1357 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
А тази нощ има и продължение - първото фенерче без батерии, прототип :woohoo:

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1358 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Електроника
Дай ми време ти да се ограмотя :lol:. Че да коментирам подготвен :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1369 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Работата по проекта продължава с пълна газ/ток :)
На лице е и новия сайт teslamaker.com/


Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1383 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Още подобрения по проекта - малкия сладък фенер издържа 10-30 мин светене, за 10-30 секунди въртене. Този път със суперкондензаотр и бутон. Яката работа! Няма батерии, няма какво да се износи, освен динамото евентуално...


Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 6 месеца #1522 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Аз лично съм много впечатлен как може да стартираш кола с тотално умрял акумулатор, благодарение на толкова малка, кажи-речи джобна джаджа.
В добавка има хубав калъф, един куп преходници, изход за лаптоп, USB, фенерче, както и 12В изход. Съдържа 3 литиево-полимерни клетки, които според спецификацията са в състояние да дадат моментен ток над 200A. Страхотно!


Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 6 месеца #1523 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Електроника
Леле, това е лудница бре - влиза в блога, няма как - естествено ти си 'виновен' за това :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 6 месеца #1524 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Ха-ха, еее чак пък такава чест :cheer: А гледам човека е сложил и линк към Амазон откъдето го е купил.
www.amazon.co.uk/dp/B00JPXH3J4/ref=cm_sw_r_tw_dp_H6cmub1ZMMGRD
Излиза към 130 лева наши пари. Не е чак толкова много, по интересното е че има по-широко приложение от прост Jump Starter за автомобил :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1526 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
А това дали не е яко! :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1664 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Намерих интересна идея за зареждане на телефони.
technews.bg/article-78097.html#.VMYSz_6sXHU

Идеята е - хвърляш телефона на масата, отгоре някаква камера го разпознава и насочва концентриран сноп светлина към соларния панел на гърба му.
Скоростта на зареждане се предполага, че ще е същата, а според мене ще може да се зарежда и от слънцето.
Предполага се, че осветяването ще спре след като телефона се зареди. На гърба на телефона ще има диод, който ще сигнализира.
Само не ми харесва, че го разработва Microsoft :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 дни #1782 от firesword
Отговор от firesword по тема Електроника
Препоръчвам Ви да си вземете една такава работа:



Аз си взех като това от картинката, и чакам едно друг модел - който може да замерва и mWh.
Включва се в USB порта, и можете да видите колко е напрежението, и колко ток отсмуква нещото което сте сложили - флашка, телефон, или каквото си пожелаете на USB.
Харесдвам ми да виждам какво се случва, и как примерно таблета постепенно намалява зарядния си ток, както електромобил :)

Ето и една темичка:
forum.lowyat.net/topic/3040642/all

Флашките безпроблемно работят през него.
Като недостатък мога да кажа, че Nokia телефоните не искат да се зареждат през него - пробвах какво ли не, на какви ли не адаптори и портове, но нещо не им харесва (X1-01, 105),
като се има предвид, че средните два пина за DATA не участват в уравнението. Остава си загатка за мен. Всичко друго което съм пробвал е ОК.
Една друга забележка - таблета понякога не успява да разбера, че си го боднал в оригиналното му зарядно - 2А, и се зарежда на по-малко - 07-1.0.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.