Sidebar

14
Чет, Ное
8 Нови блога
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Къде можем да трансформираме бензинова кола в електрическа?

Преди 1 година 1 месец - Преди 1 година 1 месец #4519 от carpe_diem

cleverwater писа: Много дрънкаш! Приличаш ми на онези, които са платени да разобеждават хората. В услуга си на петролната и автомобилна индустрия с бензинови двигатели.
Пази си мнението за себе си и остави хората да мислят самостоятелно и сами да си направят сметката.

A, недей така, колега, тук сме се събрали ентусиасти - в ничия услуга не съм.
Да ме извините, че разсъждавам "на глас", ама наистина няма много информация и се надявах да си направим хубава дискусия по въпроса...

Относно ентусиазма - нека малко изляза от темата и се върнем едни примерно 20-ина години назад. Тогава, на ранна тийнейджърска възраст започнах да се интересувам от автомобили и си купувах редовно "Автотруд", както и по-рядко други вестници/списания по темата.
Сигурно много от вас са минали по тоя път - тогава тепърва прохождаше интернет и се четеше повече на хартиен носител. Четох с ентусиазъм години наред за технологии, колко са хубави новите дизелови двигатели, всичко беше супер - нисък разход на гориво и т.н., а за електромобили никой не говореше. Нямаше смисъл, докато емисиите падаха и всички бяха щастливи.
Докато един ден не лъсна истината, че Европа 20 години е движела в грешната посока (и още продължава между другото, докога ли?!).

Някъде, преди 10-ина години може би, ентусиазмът ми спадна - всичко, което се случваше тогава, беше повече конски сили, по-големи размери на компактните коли и т.н.
Спря да ми бъде интересно и бая време изобщо не четях за автомобили. Пропуснах и началото на електрическата революция - каквото съм подочул оттук-оттам, това беше. Знаех, че се случват нещата, но бях скептик.

Докато не видях един модел X ей така паркиран на улицата един ден преди година и нещо - загледах се, знаех, че има такъв модел (бях виждал и няколко S-ки, ама не им бях обърнал внимание).
Нещо ми щракна и влязох в сайтовете за автомобилни новини, които четях едно време и о, чудо - едно 20% от всички новини бяха само за електрички. Малко по малко ентусиазмът ми пак набра сила, ама този път - според мен в правилната посока.

Така че те моля теб (както и други колеги) да не прибързваме със заключенията кой какъв бил без да се познаваме лично.
Чета форума и блоговете от поне година и мисля, че това е един от най-хармоничните и положителни форуми, макар и все още слабо посетен (като тон и отношение на хората едни към други).
Дано това не се променя скоро и този случай да остане изолиран.

Поздрави и приятен уикенд на всички!
Боби

ПП - колегите в офиса в този момент зад мен обсъждат разни дизели на по 20 години, кое било по-изгодно и т.н. Тези в СААБския форум също - кой как да си махне DPF, катализатора и да "отпуши" старата дизеларка. Толкова далечни теми назад в миналото за мен. И колкото и да им говоря, явно само им приличам на някакъв дразнещ веган (ако разбирате сравнението).
Следните потребители изказаха благодарности: firesword, rrumpe, IvoAtanasov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Създадено с Kunena форум