Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model X теми, коментари и мнения.

Резервация за Tesla Model X?

Преди 6 години 1 месец #3824 от cokey
Отговор от cokey по тема Резервация за Tesla Model X?
Ми аз на сърбите съм им набрал ама не знам до кого да туитвам =D

Мъск направи реалност нещо което се смяташе за нелепо. А съседите взеха 5 DC зарядни станции и от нещо което е реалност го направиха да е нелепо. Две от трите станции които пробвах не работеха, едната почти я разглобих (след инструкции по телефона от поддръжката) и тя пак не тръгна.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3825 от Jivko
Отговор от Jivko по тема Резервация за Tesla Model X?

sorcererals писа: Разбуних духовете :).
И все пак, как се справяте със сервиз и поддръжка?
Все пак Тесла имат изискване за годишен преглед свързан с поддръжката и гаранцията!
За нас тук е лесно, аз имам три сервизни центъра в радиус от 25 км.


Като всеки производител имат изискване за периодичен преглед.Тук нека се намесят собственици на нови Tesla.Зареждат батерията и смесват - полезното с приятното до Австрия.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3829 от cokey
Отговор от cokey по тема Резервация за Tesla Model X?
Хм, горе долу така е :)

Моята история миналата седмица. Изпратих колата с автовоз до Виена (€200), купих си самотен билет за след 3 дена когато ще е готова (€135) и се върнах с нея. Пътят наобратно е към €50 — винетки, пътни такси, паркинг. Зареждането е безплатно. Пътуването отнема между 16 и 25 часа, в зависимост от това кои зарядни станции работят, дали са заети като пристигнеш.

Аз обичам да пътувам, това не ми тежи. Но ако трябва да го правя повече от два пъти в годината ще ми дойде в повече. Проблемът е също в това колко време ще стои в сервиза. Ако планираш отиване на ход с идеята да изчакаш там 2-3 дни и да си я вземеш, може и да не стане точно така. Трябва да се има предвид няколко дни евентуално забавяне. Моята лятото стоя 2 месеца в сервиза, по причини доста дълги да ги опиша тук, но и точно толкова смешни за Тесла. Но от друга страна на един приятел Мазератито седи тук година и половина вече в сервиз, така че сме добре :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3830 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Резервация за Tesla Model X?
Ето ти успокоение - имало и по-големи тесли от Tesla :lol: :lol: :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3832 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Резервация за Tesla Model X?
Предложете своите сметки колко Tesla коли трябва да бъдат купени от България, че компанията да намери за оправдано отварянето на сервизен център.

Това май си е за нова тема, о, а, :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3835 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Tesla Model X?
А може би този въпрос трябва да се препрати към Тесла. Предвис нашия пазар, по-резонно ми се вижда Тесла Балкани(примерно) да обхване няколко държави, че да има смисъл инвестицията. Надявам се поне чарджърите да станат скоро, защото Тесла явно гонят коридора към Турция и пазара там.
За справка, само шоурума, от който аз си купих моята Тесла, има 1200бр продадени коли през януари! Това общо нови и стари. Та колко трябва да се продадат в България е един добър въпрос.
Колкото до сервиза, хората разбиращи от работата си в сервизите им са много кът. Предвид колко млада компания са е напълно разбираемо. Лошото е, че при този юруш на продажбите, те не обръщат достатъчно внимание на сервиза. Поне на този етап. Иначе един сервиз в България, предвид цената на труда, би бил оправдан, ако към него ще се насочват всички околни държави, примерно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3836 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Резервация за Tesla Model X?
Никога не отговарят на подобни запитвания за конкретни пазарни решения. Засега не виждам промяна в политиката им в това отношение. Обикновено пращат стандартни отговори в стил "следете нашата интернет страница".

Резервациите от България на този етап продължават по интернет.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец - Преди 6 години 1 месец #3838 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Tesla Model X?
Значи варианта е да се поиска представителство/сервиз(знам, че навсякъде са си техни, а не представителства, но може би е вариант) и респективно условия за това.
Иначе аз също мога да предоставя код за активиране на безплатен суперчарджър и 400 евро бонус. Това е прИмоцията до края на април.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3860 от cokey
Отговор от cokey по тема Резервация за Tesla Model X?

sorcererals писа: Как стои въпроса с поддръжката на Тесла в България? Четох някъде, че Тесла поема разходите 2 пъти годишно до Австрия.


Чели сте, ама няма такова нещо :D
От Service Center-а във Виена ми отговориха и не са чували за това. Покриват транспорта само на автомобили които не са в движение, но само в района на Виена.

Така че нека наддаването за транспорт на Тесли до Виена/Грац да започне сега :)
Най-ниската цена която съм намерил за София-Виена, с голям хубав trailer e €200. Връщане обратно за по-малко от €700 не съм намерил, не съм и използвал де...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3862 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Tesla Model X?
Явно няма. Колеги писаха, че това инфо е излязло в сайт с името бричка.бг.
Аз питам от чисто любопитство, защото най-близкия сервиз за България беше Виена, а сега мисля е Хърватска.
За транспорт там не знам, от тук до България бях питал за цена и едно момче, което кара редовно коли на платформа ми беше обявил цена 750 евро Осло-Пловдив.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3872 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Tesla Model X?
Отзиви от сервиза - смесени.
Като всички и те се опитват да прехвърлят отговорността(което е национален спорт тук) на някой друг, в случая мен. Е, не им се получи, най-малкото съм ги информирал няколко пъти за различни проблеми, та като ми кажат „ами ти без да искаш си натиснал копчето и затова прозореца вдясно ти е отворен“ аз съвсем учтиво ги попитах дали случайно в колата няма дух, който да натиска прозореца надолу при затваряне на вратата, защото не винаги се затваря сам автоматично. И те така. Вратите щели да улегнат и да се затварят по-лесно(обяснение от тяхна страна), предполагам са имали предвид уплътненията, но както и да е. Иначе не си свършиха механичната работа, защото били претрупани, а и нямаха заместваща кола, която да ми дадат докато моята е в сервиза, та тези неща останаха за следващ път, някъде напред в бъдещето. Мале каква липса на кадри е, не е истина. Хубаво, че две наши момчета работят там, които са си с акъла, та нещата се случват.
А отделно им куца и обратната връзка, уж те контактуват със застраховател и сервиз, а не знаеха, че предното ми стъкло беше сменено преди месец. Един олигофрен ме засече и щеше да ме удари, за да не си изпусне дружката си с другата кола, на излизане към магистрала в Дания. Явно бяха газили из нивите, защото беше много кален и един камък отхвръкна, и уцели средата на моето предно стъкло. Докато бяхме на положителни температури нямаше проблем, в момента, в който се прибрахме в Норвегия и за 3 дни се сцепи във формата на рога(бахти, кво са я правили тази кола в сервиза :D).

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3877 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Tesla Model X?
След като Опел вдигнаха цените на е-Ампера на два пъти, дори и за тези, които вече са поръчали и предплатили автомобили при други условия, подобно нещо се очаква и при Тесла. Разликата е, че те няма да изнудват вече поръчалите, а просто ще вдигнат цените за следващите клиенти. Това се говори в един от офисите на Тесла тук, а информацията е от моите приятели, които работят там. Всъщност Тесла вече вдигнаха цените за допълнителните екстри с по около 5% от началото на годината. Базовите цени към този момент не са пипнати, но където има дим, има и огън. Предстои да видим, а който ще купува Тесла е добре да се ориентира овреме.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 1 месец #3881 от eltosho
Отговор от eltosho по тема Резервация за Tesla Model X?

Jivko писа:
Като всеки производител имат изискване за периодичен преглед.Тук нека се намесят собственици на нови Tesla.Зареждат батерията и смесват - полезното с приятното до Австрия.



Чел съм из нета, че годишния преглед при Тесла не е задължителен. Тоест, не отпада гаранцията ако човек го пропусне. Но да кажат собствениците дали е така или не :-)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4820 от cokey
Отговор от cokey по тема Резервация за Tesla Model X?
Така е, не е задължителен и гаранцията не отпада. Питал съм лично, а и моя втория ще го попусна.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.