Sidebar

28
Чет, Мар
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 10 години 1 месец #678 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Зарядни станции в БГ
бързото зареждане може да спадне до 4-5 мин за половин батерия (с капацитет 30 кВтч)
нау уи аре токинг както се казва на чист български
ако и електромобилите станат пренебрежимо по-скъпи от ДВГ аналога,
вече ще има със сигурност много клиенти и мераклий за карамЕЛ :lol:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #679 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Като каза КарамЕЛ, ето как върви работата (изцяло нов вариант) ;)


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #687 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Зарядни станции в БГ
готино изглежда :)
бързо да я довършиш!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #688 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

k.i. писа: готино изглежда :)
бързо да я довършиш!


Ъъъ мислех да те ангажиркам да я гледаме заедно по некое време тоя месец когат можеш, да пообсъдим някои нещица. Иначе за да не стане фал съм си дал срок края на март, че като си задавам "другата седмица" и много пъти пропусках :lol:. Сега вече платих за повече защита на eCars.bg, че от началото на 2014 атаки ли са чудо ли е, ботове мотовее све и ове - да спра малко със защитата да се занимавам, че да мина на блогове и на довършване на приложението пак :).

То като го пуснем КарамЕЛ ще има допитване който иска да си каже мнението, да подобрим нещата макс нали.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #694 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ
Не знаех за работата ти по този сайт КарамЕЛ. Готов съм и аз да помогна с каквото мога. Също така мога да изкажа и мнение по въпроса от гледна точка на потребител, а не на създател. Ако проявяваш интерес може да ползваш имейл Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. Там мога да предоставя повече лична информация за връзка.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #695 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Зарядни станции в БГ
Междудругото и на мен ми е интересно за този сайт. От каква помощ имаш нужда, колега?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #696 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
:lol: Цяла година вече го правя, версии чаках нови от програмисти, нам кво си - то беше идея да е част от eCars.bg, но реших да не ги мешам в крайна сметка и ще е отделен.

Благодаря за предложенията - ще се постарая скоро да има тестове версия да може да си кажете мнението!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #948 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ
Мога ли да публикувам тук инфо за зарядни станции, произвеждани от БГ фирма? Разбира се с нейно съгласие.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #949 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ

mumojem писа: :lol: Цяла година вече го правя, версии чаках нови от програмисти, нам кво си - то беше идея да е част от eCars.bg, но реших да не ги мешам в крайна сметка и ще е отделен.

Благодаря за предложенията - ще се постарая скоро да има тестове версия да може да си кажете мнението!

Дай тестовата, ако е готова, да я тестваме! :cheer:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #959 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Зарядни станции в БГ
Аз бих се радвал да видя къде са въпросните станции. :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #960 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Аз ги намирам тук - www.plugshare.com/
Но май има още 1 куп сайтове, които дават информация.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #962 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
То трябваше да се развие зарядния локатор, който направихме - БГ версия на www.plugsurfing.com/ ама основателят на plugsurfing полека загуби интерес нещо, защото за 2 години почти нищо не се случи откъм инфраструктура в България.... Даже сега е само на 3 езика, преди беше на 20.

Затова продължаваме да действаме - трябва да напреднем.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1426 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Да посъживя малко темата.

Някой знае ли какви са контактите на Фулчарджър? (не че вече са ми дали карта де..).

Обсъждахме в една тема, че е нормално да са mennekes, тъй като иначе човек трябва да си мъкне контролера (нали правилно мисля?). Според сайтът pluginshare , всички са нормален евро контакт, но пак според там и на Експо центъра е такъв, а ви казвате, че там е mennekes. .. т.е. информацията в pluginshare може да не е попълнена коректно от подалите я..

Питам, защото се каня да си взема mennekes кабел, тъй като мисля да ходя с колата до Италия и да ползвам зарядните станции из Рим. .. та се чудех дали ще мога да си го ползвам и някъде в БГ..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1427 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Опс, корекция, гледал съм друга в pluginshare, тази на Цариградско изобщо я няма..(моята в Несебър съм я сложил) :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1428 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
На Цариградско няма Mennekes, както и на устройствата на Фулчарджър (те са с шуко).

Ето какво за локаторите – в момента работим по четвъртия ни електромобилен сайт - първият български локатор на зарядни станции за електромобили – там ще има всички станции в БГ и ще може да се добавят от потребители, като очаквам да го стартираме през септември. Името е... www.VsichkoTok.bg :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1430 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
т.е., трябва да носа стоковото си "зарядно", за да зареждам из БГ? .. няма вариант само с кабел? Не е ли глупаво това...? Българска му работа..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1431 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Със сигурност ще има зарядни станции с Менекес портове в България, просто е въпрос на време. Засега трябва да зареждаш с кабела на колата с шуко щепсела, чиято контролна кутия служи за проверка на тока, който се подава към колата. Нуждата от тази контролна кутия отпада, когато има зарядно устройство (станция) с Менекес порт, защото контролерът е в самото устройство.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1513 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Зарядни станции в БГ
В новия Ви сайт\локатор ще обхванете ли всички популярни стандарти? Или ще е строго профилиран.
По на запад от нас изскачат един куп карти, не винаги са удобни. Да вземем CCS/Combo map, Chademo, Tesla и те напират.
А на потребителя му трябва "просто ток"

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1514 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Много точно го закова с това "на потребителя му трябва просто ток"!

Ще ги има всичките куплунги и щепсели в новия сайт с иконки и указания, но ще трябва още да почакаме да се обяви официален стандарт - би трябвало да е 7-пиновия Менекес (такъв е и куплунга на Tesla Model S за Европа).

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: zlatanski2014

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1527 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Зарядни станции в БГ
Случайно попаднах на ev-box.com, според тях в София вече има действаща бърза зарядна станция АС 22kW

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.