Sidebar

17
Нед, Ное
6 Нови блога
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Спаркирана зареждачка

Преди 1 седмица 1 ден - Преди 1 седмица 1 ден #5797 от oritomov
Спаркирана зареждачка е пусната от oritomov
За пореден път намирам безплатната зареждачката на Билла блокирана от паркирали коли на Спарк и това при условие, че от другата страна на булеватда в мола има Елдрайв!
Имам и дума вече - спаркирана зареждачка.
Писах на Спарк - не били те, (не беше лесно, но накрая) разбирали проблема и щели да вземат мерки... не виждам да има резултат.
Писах и на Била - нямам отговор още.
Само мен ли ме дразни това?

IX.14 Tesla Model S 85
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 седмица 1 ден #5798 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Спаркирана зареждачка
Познавам човека в Била, който отговаря за нещата. Питал съм - не е на Елдрайв зареждачката, казва. Но пък я има на сайта на Елдрайв и има техен номер на нея мисля.
Реално не може да я блокират. Ако е за Спарк, трябва да си го обозначат. Наистина е тъпо, защото често се оставят коли там, без дори да се зареждат. Ще питам пак човека в Била.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 1 седмица 1 ден - Преди 1 седмица 1 ден #5799 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
А през това време от другата страна на булеварда - Елдайв стои свободен.
За който не е запознат: Елдайв е на Спарк и там те си зареждат безплатно, но аз като клиент на Била - не мога.

IX.14 Tesla Model S 85
Прикачени файлове:

Преди 1 седмица 1 ден #5801 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Спаркирана зареждачка
Същото нещо ми се е случвало на зарядната на Киамоторс пред Дарик Радио. Две коли на Спарк са заели местата и Не зареждат!

Преди 1 седмица 23 часа #5804 от v_konstantinov
Отговор от v_konstantinov по тема Спаркирана зареждачка
Дали имат право да зареждат на безплатната зареждачка не знам, но на паркомястото ясно си пише, че може да се паркира само, докато се зарежда. Така че на снимката това със сигурност е нарушение. Проблемът е, че Спарк трябва сами да санкционират клиентите си, което надали ще стане, при условие, че те не са особено засегнати от това поведение. Все пак дано вземат някакви мерки.

Преди 6 дни 5 часа #5814 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Спаркирана зареждачка
Аз съм имал проблем на тази била и на била люлин. Дразни ме и мен, защото си имам по-близка била до мен, но ходя на тези с надеждата да вкарам 5-6 квч докато пазаря, а ако нямам ангажимент постоявам и за още 3-4 квч. За момента съм забелязал, че събота и неделя, почти винаги има по 2 спарка, които просто стоят и не се зареждат.

Преди 6 дни 1 час #5815 от oritomov
https://www.facebook.com/oritomov/posts/10156889179443261
"Здравей, Орлин,
Благодарим за обратната връзка. Бихме искали да ти съдействаме, но за съжаление, това не е в нашите правомощия. Зареждащите станции са свободни за ползване от всички желаещи. За електрическите автомобили отговаря компанията, която ги поддържа. От своя страна BILLA няма правото да налага забрани или да взима отношение спрямо използването на станцията и зареждането на конкретни автомобили. Съветваме те да изпратиш сигнала си към съответната компания, която да ти съдейства. Оставаме на разположение при бъдещи въпроси и ти желаем хубав ден!"

IX.14 Tesla Model S 85

Преди 6 дни 1 час #5816 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Спаркирана зареждачка
Това се случва и на други места - компании си дават местата за Елдрайв станции/Спарк зони и после се почва изпищяването. Хората зарязват колите там, защото очевидно не им пука - ползват и оставят, без да се съобразяват с правилата. Компанията явно не прави нещо (или достатъчно) за решаване въпроса и се стига до ситуацията, която обсъждаме в момента...

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 6 дни 41 минути #5817 от oritomov
Аз ли съм тъп?
Била ме пращат аз да защитавам от неправомерно ползване тока и паркинга им!?

IX.14 Tesla Model S 85

Създадено с Kunena форум