Sidebar

29
Пет, Мар
× Това са електро колонки и зарядни станции, контролери и други подобни неща.

Зарядно с кабел - предложения?

Преди 5 години 9 месеца #4140 от earendil
Здрасти,.. ами дойде му реда май на моето оригинално зарядно.

По принцип зарядните на Волт/ампера са известни с ненадежността си.. и моето се предаде на 6тата година.. :(

Проверих вътре лесните за проверка неща като препазителчета.. но не.. пълен мъртвец.

Някои идеи за не много скъпо 16 ампера към тип 1?

Предпочитам да е кабел с контролна кутия, защото от време на време го взимам със себе си по контакти на молове, макар и не много често.. затова не искам зарядна станция.. пък и за амперата чак толкова не си заслужава да се взима стационарна станция.. В идеалния случай да може да се сменя от 16-10 А, за места с по-слаби предпазители :).

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4143 от murry
Отговор от murry по тема Зарядно с кабел - предложения?
Аз съм волтаджия със зарядна станция. Мога сериозно да адвокирам за купуване на зарядна станция, защото променя доста възможностите на колата през деня - за вечерни излизания, но най-полезна е през уикенда, когато можеш да си бримчиш през целия ден без никакви ядове - на час добавя по 15-20 километра според стила ти на каране.

Иначе моето шуко зарядно седи в багажника - ще го снимам какво е, защото със сигурност не беше оригиналното. Не е правило ядове до момента, но съм го ползвал максимум 10-на пъти.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4146 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядно с кабел - предложения?
Разбира основанията за станция, но такава ще си взема след като с сдобием с още 1 пълноценно EV в семейството.
Иначе кабел с електроника за 16 ампера ще зарежда амперата за същото време като станция... все пак максимума на амперата е 16.. ампера )

Просто ако взема станция, половината ми зареждания извън нас (в бургаския мол) отпадат, тъй като там още няма станция.. а зимата тока не ми стига до бургас и обратно като се ползва парно.. и си взимам преносимото зарядно :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4147 от murry
Отговор от murry по тема Зарядно с кабел - предложения?
За съжаление съм те подвел - моето зарядно е Voltec, тоест оригиналдъто.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4148 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядно с кабел - предложения?
Вариант 1

А този е с превключване 10/16: Вариант 2

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4150 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Зарядно с кабел - предложения?
Мога да ти предложа подобно на вариант 1, 16 амп, тип 1 на по-добра цена :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4152 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядно с кабел - предложения?
Благодаря колега, но тази сутрин си поръчах 2рия тип..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4192 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядно с кабел - предложения?
Дойде за 5 дни.

Уж 16, а зарежда на 14.8 ампера по данни от torque pro при празна батерия. Не съм имал време да проверя дали варира при различни нива на батерията като при другите коли.. Може би е нормално.

Не обърнах внимание, че 5 м кабел не е много.. оригиналното явно е с 10 м кабел... ще трябва да разменя кабелите и сигурно ще му отпадне гаранцията.. 

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4193 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Зарядно с кабел - предложения?
На Волта оригиналното зарядно е с 6 метра кабел. Моето, когато умря, си купих само контролер в кутия и използвах кабела и щепсела от старото.
При мен когато батерията е близо до 0% или 100% никога не зарежда с 16А. И даже да не е в тези крайности, понякога са нужни няколко минути, за да стигне 16А, според температурата на батерията.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.