Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Собственик на Рено Туизи

Преди 10 години 4 месеца #508 от nio
Здравейте на всички!
Днес си поръчах Рено Туизи. В момента подготвям документите за лизинг, автомобила е наличен в БГ и се надявам до седмица-две да го получа и подкарам.
Разполагам с доста инфо относно Туизи-то, така че ако някой се интересува питайте. Нещо което е ново и за мен и научих вчера-батерията му е с 8 години гаранция, покриваща капацитет до мин. 75 %. Това е много важно, предвид че в БГ въпросната батерия също се продава на клиента , а не е под наем както в Европа. Отначало мислех, че продажбата е определено по-лош вариант от наема, но сега след тази гаранция е по-изгодния.
Разполагам с множество калкулации относно електрически автомобили спрямо дизел и бензин, при различен годишен пробег, ако някой иска да прецени кое е наистина по-изгодно може да пише и ще ги публикувам. В тях се отчитат доста неща, включително амортизации, поддръжка, наем на батерия или остаряването и, първоначална цена, разходи и др.
Най-подробната такава е за Рено Канго ZE, както и за Туизи, но това е стандартна таблица и всеки може да сложи произволен автомобил. Даже Тесла модел S. ;)
Колкото до Туизи-то смятам да го ползвам ежедневно за придвижване до работа и след това в града, с едно междинно зареждане. Живея в Созопол, работя в Бургас, имам 38 км само в едната посока.
С удоволствие ще публикувам инфо относно експлоатацията му.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца - Преди 10 години 4 месеца #509 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Привет и честито, давай всичко, което имаш – няма как да не е интересно и полезно.

Преместих темата в категория Renault Twizy, а и ние се подготвяме за същото нещо, пък да видим кога ще се сдобием с Twizy :cheer:

Виж тази моя Twizy тема и казвай какво мислиш по въпроса.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #513 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
Поздравления за избора!
Много безавариини ел километри като я вземете!

Някаккви детаили за цената бихте ли споделили?
Харесано от: Karaivanov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #514 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Собственик на Рено Туизи
Пишете и как е отоплението,с тези венилови прозорци няма ли да е проблем да се кара през зимата.Тредставете си ги с 2мм лед по тях

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #515 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи

Karaivanov писа: Пишете и как е отоплението,с тези венилови прозорци няма ли да е проблем да се кара през зимата.Тредставете си ги с 2мм лед по тях


Няма такова, проучвах варианти за някаква мини печица за нашето, но като цяло си е за шапка и ръкавици (добре опакован/а), ако искаш да го караш зимата.

Има оригинален аксесоар одеяло :cheer:


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #516 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Собственик на Рено Туизи
Да,разбрах.Значи под 4 градуса Целзий му изписва опасност от заледяване на стаклата. ;) Все пак за лятото си е супер

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #518 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Бих включил пролетта и есента със сигурност, а след като вече има и зимни гуми направени за него, а и с многото зимни снимки от Европа, които съм виждал, може да се получават поне зимни забавленийца :evil:


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #539 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Цената на Туизи е 28090 лв. с ДДС с батерията. Поне това, което аз съм си поръчал - Urban 80 - високото ниво на оборудване, с мощност 17 к.с. Има и по-евтин вариант, с по - малко екстри. B) Това, което бавеше доставката до момента беше лизинга, тъй като до преди една седмица нямаше лизинг, готов да финансира електромобил. Е, вече има, даже и на оперативен лизинг. Това е важно за фирми, защото чрез оперативния лизинг се ползва и ДДС-то на автомобила.
В следващите ден два ще го получа и ще мога да дам повече инфо, но като първоначална вноска е 1755 лв, и после 45 месеца по около 585 лв с ДДС, като има и остатъчна стойност 7022 лв. Това обаче е с включени всички застраховки за периода от четири години, както и с обслужването на автомобила за целия период. Реалното оскъпяване е около 11%. за тези четири години.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #540 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Добре е че има зимни гуми, но дали има и у нас? Ако някой намери къде продават, да пише, че ще купувам след седмица.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #545 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
Ми айде ще чакаме отзиви от електровозията :)

за зимни гуми мисля няма да е проблем
доколкото видях са 125/80 13 предни и 145/80 13 задни
Континентал имат такива размери и се предлагат в БГ сайтовете за гуми

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #547 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Да, тези нали са e.Contact и не зная дали ще ги внесат като са специално за електромобили (трябва да се звъни и проверява), но по размер зимни ще се намерят гаранция.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 3 месеца #563 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Купих си зимни гуми за Туизито. Комплект четирите за 211 лв с безплатен монтаж. Барум Поларис 2 отпред и Барум Поларис 3 отзад. Само предните са размер 135 вместо 125. Дано да станат при монтажа B) Доставчик : Медина Мед - много приятна и коректна фирма,на която сме корпоративни клиенти.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 3 месеца #564 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
И една снимчица преди получаването му

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 3 месеца #567 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи

nio писа: Купих си зимни гуми за Туизито. Комплект четирите за 211 лв с безплатен монтаж. Барум Поларис 2 отпред и Барум Поларис 3 отзад. Само предните са размер 135 вместо 125. Дано да станат при монтажа B) Доставчик : Медина Мед - много приятна и коректна фирма,на която сме корпоративни клиенти.


:lol: Това със 135 отпред същото го планирам и аз, само още не сме си взели Туизито. Да видим дали ще е преди Коледа. Точно такива са цените, по около 50 кинта гумата и си идва на към 200. С Conti отиваш по към 340 лв за к-т.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 3 месеца #577 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Нова информация - гуми с размер 135/80 13 стават без проблеми отпред.
Скоро ще има още допълнителна информация относно експлоатацията на Туизи. За момента съм изминал само около 600 км с него и не мога още да конкретизирам всичко. Относно експлоатацията при ниски температури - аеродинамиката му е така изчислена, че на водача не духа дори и ако е без странични стъкла. С подходящо облекло го карам и при минус 5 градуса без проблеми. Но има завихряния в областта на коленете и глезените, което ме накара да обувам по-дебели чорапи и да ползвам покривало за краката. Даже сега си поръчах едно такова с подгряване от собствена батерия.
Пробег при температури около нулата - минимум 60 км при най-неикономично каране.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 3 месеца #578 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Идеално, значи 135 отпред проверено стават.

За завихрянето си прав и точно се оглеждах вчера в едни чорапи от не знам каква си вълна в Sportdepot, а тези пластики около огледалата наистина пазят в движение. Мисля си за гумено уплътнение по целия долен ръб на вратата аз - надявам се с такова да се ограничи притока на въздуха, който предизвиква завихрянето. То е приятно през лятото, но не и сега.

За пробега - доста добре е на ръчка да се изкарват 60км зимата. Дано скоро да мога да пробвам :).

Свиркай за нови неща като има.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #584 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
От миналата година не съм писал, да взема да споделя нещо.
Относно товарния капацитет на Туизи - събра без проблем 24 м2 ламинат - пет кашона, подложка, една печка на ток и още две торби с ежедневни покупки. Вижте снимките.



На мен като втори семеен автомобил ми върши отлична работа. Дори понякога взимам децата от градина - на 3 и 5 годинки. Много обичат да се возят отзад, само дето малко им духало.
Между другото вече направих 1000 км на моето Туизи.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #585 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Леле, трепач :lol:

Дори още не съм мислил по въпроса колко и какво може да събере. През лятото ходех на пазар до Била и две големи торби отстрани до седалката с човек отзад си беше абсолютно ОК. Ами ти утепваш рибата направо. Имам да догонвам :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #587 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи

nio писа: ... събра без проблем ...

интересна трактовка на "без проблем" :cheer:
мен ако ме питаш тези методи на товарене, не са много удачни ...
ама дет се вика всеки си знае как да си бие жената :P

иначе евала за ентусиазма, гледам и добре си го покарал щом си му врътнал 1000км
имаш ли винилови прозорци и изобщо как е положението в студено време?
някакви други впечатления от пробег батерия и тн.?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #607 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Да споделя малко инфо, вече имам навъртени над 1500 км с Туизи-то.
Най-висок дневен пробег - 191 км с две междинни зареждания.
Естествено вече открих и някои недостатъци:
1. Отворите на вратите отзад позволяват на някои БГ субекти да ровят в автомобила, децата си пъхат там главите, а котките спят вътре през нощта. Обмислям покупка на покривало поне за нощем.
2. Звукът от двигателя - така наречения от Авто билд тролеен вой е приятен за мен при ускорение. Но при продължително пътуване с висока скорост е натрапчив.
3. Воланът е много директен и при висока скорост е необходимо да се държи здраво. Най-малко отклонение измества рязко автомобила встрани.
4. Спирачките ги намирам за малко слаби, а при сериозно спиране предните колела блокират, а задните не държат добре.
5. Прозорците не са измислени добре, при затваряне горната им част се допира до тавана и се надира, моите вече са със сериозни ивици и се влошават при всяко отваряне. При скорост от 70-80 км/час се отварят настрани и при всяка неравност потропват по конструкцията на тавана.
6. Окачването е безмилостно твърдо, според мен ненужно. За сметка на това стабилността е на върхово ниво, съпоставима е с такава на доста по-спортни и мощни автомобили.
Относно пробега - при натиснат до долу педал на газта и извънградско шофиране автомобила издържа минимум 55 км.,при това с включени фарове, чистачка и подгряване на предното стъкло. Установих и как се променя пробега при повишаване на температурата. При температури около нулата - нормалния пробег е около 65 км, а при 10 градуса над нулата вече е 75 км. Надявам се лятото да се повиши още.
Ако имате въпроси ще се радвам да отговоря.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.