Sidebar

24
Сря, Апр
× Място за всякакви Renault ZOE теми, коментари и мнения.

Покупка / притежание на Renaul Zoe в България

Преди 6 години 5 месеца - Преди 6 години 5 месеца #3657 от iceniko
Здравейте!

Интересувам се от личен опит на хора, закупили Renault Zoe втора ръка от западна европа:
  • цена? (г/д проверена в mobile.de),
  • поддръжка в БГ,
  • сервиз, зареждане в къщи/на публични места,
  • проблеми,
  • изплащане на батерия и възможността за това нещо да се случва към Рено тук в БГ,
  • пробег с колата зима / лято (градско/извънградско),
  • важни особености,
  • лични впечатления,

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца - Преди 6 години 5 месеца #3658 от mumojem
Миии, трудна работа - не може да се купи от Западна Европа и да се внесе в България. Причината е в това, че у нас няма представителство на RCI, компанията на Рено, с която се сключва договора за наем на батерията, а в Западна Европа не се предлага като в България с батерия в цената.

Иначе казано, отказват да прехвърлят договора за изплащането на батерията, защото нямат представителство у нас. Като почнат да го предлагат с батерия в цената в Германия, Италия и т.н. ще се получи, но ще минат години.

Не е невъзможно, но досега не сме видели ZOE втора ръка внос, с изключение на 1 ударено без батерия, но това е друг случай.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3659 от iceniko
Благодаря за бързия отговор, който всъщност беше най-най-НАЙ-важен!

Всичките ми надежди са абсолютно "чао" за взимане на "евтино" Зои от европа. Ем... какво да се прави, изгубиха ме тотално, продължавам с чакането за Модел 3 и търсенето на алтернатива. Не заради друго, просто за мен е безумно да им се хвана на 60к лв за Зои, при положение, че за малко от горе след година и малко ще мога да ги дам на Тесла. Пуфф!!!

п.с. на всичкото от горе, видях цената и на VW e-up! в БГ - същия трифазен ток ме удари като със Зои-то, чакаме Модел 3.

п.с.2. колкото и да имам мерак, явно ще трябва първата ми кола да е Тесла Модел 3 и да не я удрям поне първия месец :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3660 от petrakis
Ако вземеш Модел 3 не мисля че ще съжаляваш, но..
Модел 3 ще можеш да вземеш след минимум 2 години.
Тесла нямат представителство в България, което означава че за всеки ремонт трябва да транспортираш колата до, ако не се лъжа, Холандия.
Ако съдим по цената на Тесла S, която за 100Д е 90000 евро преди данъците в Европа, и 94000 $ в щатите след данъци, доставка и т.н., мисля че цената на Модел 3 в Европа ще е минимум 35000 евро, преди данъци, преди доставка, преди каквито и да било екстри/добавки при поръчката.
И това е за варианта който минава 220 мили.
Освен това съм сигурен че каквато и част да ти трябва за Теслата тя ще е доста скъпа и не може да я сравняваш с Реното.
Сега, това което се предлага от EV-тата продаванив България е 5-6 години лизинг, цени от около 550 лв. на месец, гаранция, пътна помощ и т.н., сервиза ти е под носа, частите няма да са скъпи колкото при Теслата.
Следващата година излизат по-добри батерии, по-евтини и с по-голяма energy density, говорейки за мен - разумно е да се изчака поне до изложението в Женева или пък примерно до средата на годината.
Нисан Лийф ще изкарат добър модел, а пък 60 kW-вия ще е с новите батерии, Хюндай ще имат нов Ионик, електрическа Кона, ще има и електрическа Киа Ниро, и т.н., дотогава ще се разбере и как ще се развие мрежата за зареждане в България (.... Гърция)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.