Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Всичко за Туизи

Преди 10 години 1 месец #763 от nio
Всичко за Туизи е пусната от nio
Създавам нова тема по съвет на администратора. В старата имаше проблеми с публикуването и снимките.
Тук предлагам да споделяме инфо от ежедневието с Туизи, както и цялата информация която имаме. А вие питайте всичко що ви интересува.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #764 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Като начало ще добавя още малко снимки от днес. Знам че някои такива снимки ги кефят.



На втората снимка изкачването спря по средата на хълма и повече не пожела да потегли нагоре. Не превърта гуми, просто спря. Предполагам че е бил достигнат максимален ъгъл на изкачване.
Относно първата в инструкциите за автомобила пише - ако при преминаване в дълбока локва влезе вода в автомобила, на пода, се обърнете към сервиз за проверка. :whistle: Игнорирах този съвет, влизала е няколко пъти вече, също се пълни и при миене. Няма проблеми. Тествано!
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #765 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Обиколка сред природата с електромобил със свалени прозорци е голям кеф. Няма тракащ дизел, може да чуеш птичките, шума на водата, вятърът....
Отнесох се. Вчера отново изгоря бушона на помпата на чистачките. Вече гори трети път. Сега сложих по голям 15А. Или ще е ок, или ще изгори помпата. :angry: Имам и изгоряла крушка на стопа, днес ще я сменям, докато монтирам дневни светлини. Стандартните фарове харчат много ток денем.
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #773 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Обиколка сред природата с електромобил със свалени прозорци е голям кеф. Няма тракащ дизел, може да чуеш птичките, шума на водата, вятърът....
Отнесох се. Вчера отново изгоря бушона на помпата на чистачките. Вече гори трети път. Сега сложих по голям 15А. Или ще е ок, или ще изгори помпата. :angry: Имам и изгоряла крушка на стопа, днес ще я сменям, докато монтирам дневни светлини. Стандартните фарове харчат много ток денем.


Явно си ги ползваш доста, което не е оправдание да гори бушонът разбира се. Аз един закачих лоста на чистачките на нашето Туизи, иначе не са ми трябвали досега.

Това с тракащия дизел обаче чак сега с Туизито го осъзнавам какъв проблем е - като си караш кола с прозорци това не се усеща, но с туизито в трафика буквално ям нафта с лъжици, а тракането от всички страни на светофара е разбиващо :lol:. Купих маски за мен и за сина ми, че нали го карам на училище. Ето такива:



Аз ще си отворя тема за нашето Туизи отделна, че утре става месец откак го взехме, да споделя първи данни и впечатления :).

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #774 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Създавам нова тема по съвет на администратора. В старата имаше проблеми с публикуването и снимките.
Тук предлагам да споделяме инфо от ежедневието с Туизи, както и цялата информация която имаме. А вие питайте всичко що ви интересува.


Викай ми Марто, че тия форум "титли"... :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #779 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Супер. Давай новата тема, да пишем и там. Аз съм Ники, приятно ми е. За месец колко км направи на вашето Туизи? Ежедневно ли го караш?
Днес пак ходихме в гората, добре се окаляхме всички.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #780 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Проблема с изгорелите газове го реших по по-различен начин. Тръгвам 10 мин по-рано и минавам само по заобиколни квартални улици без трафик. Става лесно, не чакам по светофари и в крайна сметка времето за придвижване е почти същото. Опитай.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #782 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Супер. Давай новата тема, да пишем и там. Аз съм Ники, приятно ми е. За месец колко км направи на вашето Туизи? Ежедневно ли го караш?
Днес пак ходихме в гората, добре се окаляхме всички.


Привет Ники, аз съм Марто, основател съм на eCars.bg заедно с партньора ми Стефо :cheer:.

Супер се забавлявате гледам, ние сме на около 400 км за един месец, но засега само градско каране, не сме го "предизвиквали" мъника :lol:.

В петък бях в Print.bg да поговорим за дизайн и облепване за количката - утре ще видя как ще действаме, ще направим и първи и снимки и отваряме тема Туизито на eCars.bg веднага :woohoo: .

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #783 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Проблема с изгорелите газове го реших по по-различен начин. Тръгвам 10 мин по-рано и минавам само по заобиколни квартални улици без трафик. Става лесно, не чакам по светофари и в крайна сметка времето за придвижване е почти същото. Опитай.


Мислех си за това, малко е по-трудно при нас с алтернативния маршрут, но все пак има варианти, които ще обмисля и пробвам. За щастие тези маски помагат.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #784 от firesword
Отговор от firesword по тема Всичко за Туизи
Благодаря nio за всичката информация и снимки, които споделяш. Супер! :woohoo:

Ако те хване тока, хвани го и ти :)
Харесано от: nio

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #786 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Върти ми се една идея в главата и реших да я споделя с вас. Обмислям електромобилна обиколка на БГ с Туизи. За зареждане мисля да ползвам ток от бензиностанциите, а като резервен вариант един агрегат. Предполагам, че 200 км дневно няма да са проблем- Има ли и други луди ентусиасти с желание да го подготвим и направим заедно? Или ако имате някакви идеи или предложения по този въпрос?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #787 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Само да върнем към живот този сладур, брой ни и нас :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #789 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи

nio писа: Това с тракащия дизел обаче чак сега с Туизито го осъзнавам какъв проблем е - като си караш кола с прозорци това не се усеща, но с туизито в трафика буквално ям нафта с лъжици, а тракането от всички страни на светофара е разбиващо


В този ред на мисли - виниловите прозорци не заглушават ли поне малко околния шум? За въздуха е ясно - все ще намери откъде да влезе, а и не съществува херметичен автомобил. Аз лично винаги карам с включен вентилатор на въздух отвън. Някакси не мога без да знам, че има приток на свеж (разбирай външен) въздух. След изминати стотици хиляди километри на мотоциклет за мен това не е проблем. Само се надявам, че в Twizi положението е малко по-добро. :)

Втори въпрос - стана дума за генератор. Каква е консумацията при зареждане и дали една 2-киловатова Хонда би свършила работа? Обмислям паралелната покупка на такъв генератор заедно с Twizi-то, но не знам дали ще стигне. По-мощните не са толкова компактни.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #790 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Върти ми се една идея в главата и реших да я споделя с вас. Обмислям електромобилна обиколка на БГ с Туизи. За зареждане мисля да ползвам ток от бензиностанциите, а като резервен вариант един агрегат. Предполагам, че 200 км дневно няма да са проблем- Има ли и други луди ентусиасти с желание да го подготвим и направим заедно? Или ако имате някакви идеи или предложения по този въпрос?


:lol: Това го планираме от 2-3 години насам и все го отлагаме, заради липса на коли и средства. Прекалено рано си мислехме, че може да стане. Ето каква му беше идеята:

Грам не е отпаднало това, но идеята беше за повече (5-6 поне) коли и съответно организация с различните общини.

А твоята с Туизи е чудесна - трябва и план и реализация :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #791 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

eltransbg писа: Само да върнем към живот този сладур, брой ни и нас :)


Каквооо, да не би да го закупихте това бре момци? Откъде го изровихте? :woohoo:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #792 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

ajcinema писа:

nio писа: Това с тракащия дизел обаче чак сега с Туизито го осъзнавам какъв проблем е - като си караш кола с прозорци това не се усеща, но с туизито в трафика буквално ям нафта с лъжици, а тракането от всички страни на светофара е разбиващо


В този ред на мисли - виниловите прозорци не заглушават ли поне малко околния шум? За въздуха е ясно - все ще намери откъде да влезе, а и не съществува херметичен автомобил. Аз лично винаги карам с включен вентилатор на въздух отвън. Някакси не мога без да знам, че има приток на свеж (разбирай външен) въздух. След изминати стотици хиляди километри на мотоциклет за мен това не е проблем. Само се надявам, че в Twizi положението е малко по-добро. :)

Втори въпрос - стана дума за генератор. Каква е консумацията при зареждане и дали една 2-киловатова Хонда би свършила работа? Обмислям паралелната покупка на такъв генератор заедно с Twizi-то, но не знам дали ще стигне. По-мощните не са толкова компактни.


Още нямаме на нашето, че искам да вземем едни италиански от лексан, доста по-добри от виниловите. Вече уплътних вратите отдолу чудесно (ще направя снимки днес и ще ги пусна в темата, която ще отворя за туизито на eCars.bg), та с прозорците мисля ще си стане доста добре положението. Не ги бързам, защото отворената идея е която ме пали в Туизи и не искам да се затварям, но най-вероятно ще вземем прозорци да има :cheer:

С генератор още не съм пробвал - в книжката на Туизи пише, че е забранено да се използва генератор за зареждане. То и удължител пише да не се използва, ама :lol: ...

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #793 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Най-вероятно генератор е "забранено" да се използва защото има защита.
Някой пробвал ли е по време на заряд дали може да включи и да тръгне... Според мен - не.
За да се ползва генератор по време на движение трябва да се "прескочи" тази защита.
А дали 2 кВт ще са достатъчни - ще са му супер ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #794 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
О, да, 2кВ си е точно с колкото макс може да зарежда. Айде раздувай за покупката де :lol:

Не може да се стартира, докато кабелът му е включен в мрежата и зарежда.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #795 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи

mumojem писа: Каквооо, да не би да го закупихте това бре момци? Откъде го изровихте? :woohoo:

Отзад е леко чукнат и без батерии... но всичко останало му е наред ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #796 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Чукнатото ще го оправите, а какви батериите планирате да му боднете?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.