Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Собственик на Рено Туизи

Преди 10 години 2 месеца - Преди 10 години 2 месеца #611 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Ехее 190 км за 1 ден си е супер - еваларка :woohoo: . Аз тия дни очаквам да си взема Туизито, но принципно планирам да го карам в диапазона 30-80% (ще видим дали ще се получи).

Когато го тествах преди няколко дена не съм карал повече от 15 км, та не се е стигало дотам електромоторът да започне да ме тормози – ще видим на по-дълго как ще е, че смятам да ходя до вилата - към 50 км от вкъщи.

Спирачките са келави, това е факт. Разбрах го още на първия тест, но аз така или иначе карам с един педал и регенерирам, та минимално ги използвам. При по-висока скорост обаче ако ти трябва рязко спиране е тегаво положението.

Окачването е супер твърдо и поне на мен много ми допада точно защото прави супер стабилна колата - на тест драйва малко попрекалих със скоростта в един завой и не можах да повярвам как това чудо влезе като ваденка - няма поднасяне, нищо.

Прозорците - така е с "придатъците" :lol: - концепцията нали не му е да има такива въобще.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #626 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
Здравейте!
Падна сняг и дойде време да изпробвам Туизи-то при тези условия. Първо за пробега - при - 8 градуса с едно зареждане издържа 50 км. при сериозно каране - 80-85 км/ч извънградско и с двама души на борда. При градско пробега е над 60 км при такава температура.
За сцеплението и управлението. Със зимните гуми Барум се държи отлично дори на заледен асфалт. Спирането също е безпроблемно. Все пак е важно да отбележа, че управлението му при зимни условия изисква опитен водач, все пак автомобила е без ABS и ESP и разпределител на спирачното усилие. В критична ситуация неопитен водач ще има сериозни проблеми, защото неправилното натискане на спирачката води до блокиране на колелата и едновременно с това силно занасяне.
По отношение на сцеплението няма проблеми - заради големия въртящ момент при почти нулеви обороти с бавна скорост се изкачва по заледени улици, където всички други автомобили не 4х4 не могат. Това е пробвано, жалко че нямам снимки. Още по интересно е, че автомобила е годен дори за лек офроуд в зимни условия. Без проблем катери сериозни възвишения, като заради късо междуосие и малка ширина е доста проходимо. Клиренсът е недостатъчен, но с повече опит и добър подход това също не е проблем. Нямам снимки, но скоро ще направя, даже и видео и ще ви покажа колко учудващо добро е офроуд.
Имаме и Инфинити FX с което сме ходили на доста места извън пътищата и при зимни условия и често казано бях изненадан от способностите на Туизи-то.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #627 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи
И още - вече е на над 2700 км. Но имам и първа повреда - отказа помпата за чистачките. Което не е добре в това мърляво време. Но в РЕНО не могат да го ремонтират - още не е пристигнал от Франция стенд, с който се обезопасява батерията преди ремонт. Поради тази причина не могат да направят нищо, даже не искат да му сменят крушка. Естествено аз си я смених сам, не ме уби тока ! Дано не се повреди нещо по-сериозно.
Забравих да споделя още нещо - при много ниски температури и мъгла или снеговалеж предното стъкло замръзва отвън. Нагревателя не може да се справи и се налага от време на време да се спира и да се чисти ръчно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #628 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Взех и нашето, но седи в гаража, не съм слагал зимни гуми още, че работя по новия сайт за обявите и гълта времето :lol:.

Няма и винилови прозорци, още не са пристигнали.

Това с офроуд и катереното е супер. Още не съм го пробвал, но ми направи силно впечатление в подземния паркинг на мола в квартала, който е на 3-4 нива надолу и изкачванията между тях са доста стъмни - взима ги с минимално натискане на педала, само една чертичка за разход на енергия и просто пъпли без никакви усилия сякаш нагоре :).

Ще почна да споделям скоро и редовно ;)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #629 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи

nio писа: И още - вече е на над 2700 км. Но имам и първа повреда - отказа помпата за чистачките. Което не е добре в това мърляво време. Но в РЕНО не могат да го ремонтират - още не е пристигнал от Франция стенд, с който се обезопасява батерията преди ремонт. Поради тази причина не могат да направят нищо, даже не искат да му сменят крушка. Естествено аз си я смених сам, не ме уби тока ! Дано не се повреди нещо по-сериозно.
Забравих да споделя още нещо - при много ниски температури и мъгла или снеговалеж предното стъкло замръзва отвън. Нагревателя не може да се справи и се налага от време на време да се спира и да се чисти ръчно.


Мъненкото моторче ли имаш предвид? Да не се е претоварило, ако ти е била замръзнала чистачката, че е слабинко и може да му се случи пръц като нищо.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #630 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Тука май те биха с товаренето :lol: :lol:


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #631 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
За калъф, не че не може да ти изработят у нас, ма ето какво намерих:

www.facebook.com/TwizyParts

www.ebay.de/usr/ministromer

Мисля да си взимам дисплейчето (Ministromer) от тези пичове и чип за 10 км/ч 13 Нм повече, но като му дойде времето.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #646 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Собственик на Рено Туизи
Гледах ги наживо миналата година и ми се сториха тези возила много симпатични. Но като че ли сигурността при тях е на доста ниско ниво. Вие какво мислите?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #652 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
В сравнение с какво?

Не е по-малко сигурно от АТВ или скутер/мотор каквото е всъщност и в каквато категория се регистрира ...
Просто си е това, което е със своите + и -
Не защитавам Туизито, тъй като не съм фен на концепцията му, но точно от към сигурност проблеми не виждам ...

има си други по-сериозни кусури, а също и доста плюсове ама пълно щастие няма

пп. не става и за товарене, както според мен се вижда на разни снимки с опити :P
пп2. що така тихомълком некой хора се сдобиват с Туизита :whistle: :lol:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #654 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Собственик на Рено Туизи
Ами тези врати ми се струват супер несигурни. Готини, но странни возила. Аз все си ги представям предназначени за малки курортни градчета. А не за големия град.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #655 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
Гаранция, че в малко курортно градче, ще се чувства по-добре, то и аз съм така ... :cheer:
не е като на лек автомобил, но и туизито не е такъв ...
За това казах, че е това, което е просто ...

Кво да не те е страх да не изпаднеш :lol:
Не се пада споко ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #659 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи

k.i. писа: пп2. що така тихомълком некой хора се сдобиват с Туизита :whistle: :lol:


Пуу как ме изпорти :lol: :lol: :lol: Ще свиркам скоро официално ;)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #660 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
да бе аз те изпортих :lol:

mumojem писа: Взех и нашето, но седи в гаража, не съм слагал зимни гуми още, че работя по новия сайт за обявите и гълта времето :lol:.

Няма и винилови прозорци, още не са пристигнали.

Това с офроуд и катереното е супер. Още не съм го пробвал, но ми направи силно впечатление в подземния паркинг на мола в квартала, който е на 3-4 нива надолу и изкачванията между тях са доста стъмни - взима ги с минимално натискане на педала, само една чертичка за разход на енергия и просто пъпли без никакви усилия сякаш нагоре :).

Ще почна да споделям скоро и редовно ;)

ай чИстито, много безаварийни км и електро усмивки :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #664 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Нищо де аз лекинко да пробвам да те наклепем така ако мине :lol:

ОК ще му перкам надписите тия дни и ще извъртим некоя историйка, па както се и стопли и се почна употребата и записките почнаха и няма къде да ходя да не давам инфо, че ти ме водиш яко в тая работа.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #667 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Собственик на Рено Туизи

k.i. писа: Кво да не те е страх да не изпаднеш :lol:
Не се пада споко ;)


:woohoo:
Хаха, не просто не го виждал като семейна кола, а по-скоро като количка за голф един вид. В големия град трафикът е такъв, че според мен ще се губи удоволствието от управлението на такъв малък електромобил. Но аз нямам Туизи, вие ще кажете. :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #669 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Собственик на Рено Туизи
Е стига де ... семеен автомобил :lol:
Туизи и аз нямам ... само малко съм карал ...
Но моя опит с подобно макар и по-нисок технологично МПС
показва, че в трафика всички сме равни ... независимо от размера :)

mumojem писа: Нищо де аз лекинко да пробвам да те наклепем така ако мине :lol: .

е не минА :lol:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец - Преди 10 години 1 месец #737 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Собственик на Рено Туизи

nio писа: Цената на Туизи е 28090 лв. с ДДС с батерията...
...първоначална вноска е 1755 лв, и после 45 месеца по около 585 лв с ДДС, като има и остатъчна стойност 7022 лв. Това обаче е с включени всички застраховки за периода от четири години, както и с обслужването на автомобила за целия период. Реалното оскъпяване е около 11%. за тези четири години.


Здравейте!

От няколко месеца съм запален по темата Twizi и планирам покупка на такъв електромобил. На този етап, обаче, не мога да получа точна и ясна цена. При запитване през септември миналата година, получих отговор от дилъра 18 600 лева с ДДС за най-скъпата версия с всички екстри (врати, парктроник и т.н.). Останах учуден, че в България липсва условието за лизинговата батерия. На тест-драйв в края на ноември, дилърът съобщи, че се предвижда подобна схема.

В крайна сметка имам следния въпрос:
Каква е цената на Twizi, ако го купувам кеш?

Имам въпроси и към цитата на колегата: Цитираната сума от над 28 000 лева крайна ли е? Тя с включени разходи по кредита ли е или не (лихви). Какво означава цитираната остатъчна стойност? Лихвата от 11% сумарна за целия срок на лизинга ли е или е годишна?


Предварително благодаря!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #738 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Привет, радвам се да чуя, че си фен на Туизи.

Цената от 28 хил. лв трябва да проверя дали включва лихвите, а преди се обявяваше 18 хил, защото идеята беше да си е с отделен наем на батерията, като в други държави. Не може да стане в България (поне засега и затова се бави стартът на продажбите), защото лизинговата компания няма представителство у нас. Съответно се работи по вариант за продажба с батерията (на оперативен лизинг), за покупка в брой не зная - ще звънна да питам и ще пиша.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #739 от nio
Отговор от nio по тема Собственик на Рено Туизи

ivanjordanov78 писа:

k.i. писа: Кво да не те е страх да не изпаднеш :lol:
Не се пада споко ;)


:woohoo:
Хаха, не просто не го виждал като семейна кола, а по-скоро като количка за голф един вид. В големия град трафикът е такъв, че според мен ще се губи удоволствието от управлението на такъв малък електромобил. Но аз нямам Туизи, вие ще кажете. :)

Странно е мнението ви за Туизи, за хора пишещи в този форум.
За да разбереш концепцията на това Рено е необходимо да имаш напредничаво мислене. Това е кола за друг тип хора, за такива които с удоволствие биха отишли на работа с градския транспорт, ако той беше нормален както в Германия, Австрия и т.н., за хора, които биха отишли на работа с велосипед, ако имаше вело алеи както в по-горните страни.... За хора с мислене 15 години напред както казва моята съпруга. Ще ви дам пример:
Сутрин с Туизи-то водя децата на градина - на 3 и 5 години, сядат отзад, слагам колана и готово. Малко е тясно, но те са слабички, а до градината е само 2 км, при това почти извънградски маршрут. Не е необходимо повече. Нямам нужда от парно, купих си поларено одеало за краката. Като човек изминал стотици хиляди километри на мотоциклет за повече от 10 години не ми е чуждо да управлявам превозно средство без отопление в зимни условия. Колкото до репликата количка за голф - грешите много. Не ми е известно да има количка за голф, която вдига 85 км/ч . Това е напълно достатъчна скорост за движение, при положение че ограничението за пътищата в БГ е 90 км/ч. Изключвам магистралите. Не зная за количка за голф, която с няколко зареждания може да измине над 300 км за един ден. И не на последно място - количките за голф при челен удар с 60 км/ч се разпадат. Какво се случва с Туизи и хората в него може да видите в You tube. Не виждам смисъл да пътувам с петместен автомобил, при положение, че в 99% от времето пътувам сам. Не ми трябва багажник, нося лаптоп, папка с документи и чанта с покупки вечер. Замислете се вие, които горите по 8-10 литра/100 км, за да пътувате сами и без багаж. Замислете се за това дали наистина ви е необходимо. Не се оправдавайте с трафика, в града ограничението е 50 км/ч и Туизи ги постига за 5-6 секунди. Не приемам хора, които ходят на работа с коли с по 300 к.с., които дават газ от светофар до светофар, състезавайки се с други подобни индивиди. Не харесвам такива, които не признават ограниченията и не спазват правилата. За тези хора Туизи е количка за голф. За всички останали е автомобил, изпреварил времето, отлично средство за индивидуален транспорт, предостатъчно за един съвременен човек.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #740 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Собственик на Рено Туизи
Одеве си карах с 85 по бул. България Туизито, а вчера на светофара на НДК една жена се изправи през люка на една кола през една лента да ме снима. Мъж й вика "Вчера видях едно такова в Бургас" (твоето, nio). Казах му "Това е второто" :lol:.

Нещо има греда с тази тема откакто я преместих, както firesword забеляза. Някои коментари не се виждат, пък се виждат само от регистрирани. Ще я проверявам нещо барем я оправя.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.