Sidebar

19
Пет, Апр
× Място за всякакви Renault ZOE теми, коментари и мнения.

Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /

Преди 2 години 8 месеца - Преди 2 години 8 месеца #6343 от Filbor
Renault Zoe (Рено Зои) /2020- / е пусната от Filbor
Здравейте,
:) Най-после...
Днес си поръчах Рено Зои: Оборудване Intens с порт за бързо зареждане и цвят металик (без кожен салон, без 9.3" среден дисплей, без самопаркирането и без подгряване на волан и седалки). С отстъпката излезна точно 60 000 лв. Ще пристигне до 90 работни дни - сякаш в Рено нямат проблем с доставките :)
 
Харесано от: carpe_diem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 8 месеца #6345 от Kristinus
Отговор от Kristinus по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Привет,

Дано дойде по-бързо, че официалните представители ама хич не го бързат. Аз лично съм много доволен и карам с кеф и си спирам на всякъде.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 8 месеца #6346 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
А за извън градско използваш ли го?
Ако да, то какви са ти преживяванията по нашите пътища за изминато разстояние при различна скорост и външни температури?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 8 месеца #6347 от Kristinus
Отговор от Kristinus по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
От 2 седмици го карам. Два пъти по 110 км извън града съм правил но само лятото. Предпазливо с климатика обаче. Гълта по 2 КВч и топи бързо батерията и за това извънграда го изключвам за всеки случай. Ползвам всяка възможност да пускам по инерция а не на автопилот. На Автопилот зарежда при по-голям наклон, на равното постоянно ползва батерията. Много различно се кара от обикновен автомобил и вътрешно човек в даден момент почва да се "състезава" със себе си колко по-голямо разстояние ще измине и да падне разхода. Моят среден е вече на 12,3 КВч. Компа го измерва на база последни изминати километри, а не на 100 км както е при обикновените коли. Изисква се малко време за да свикнеш с разликите, но е голям фън и кеф.
При намаляване на скороста под 20 км се включва макар и лек гаден шум като ламарина която се влачи под колата. Рових по форуми за да рабера че Рено нарочно са го направили за да се пазаят пешеходците и колоездачите. Ако около теб няма други коли, шума е същия сякаш караш колело. Супер леко и бързо набира. Карам основно на ЕКО. 95 км/ч ми предостатъчно като скорост. Средна скорост извънградско гледам да е около 75-80 км/ч. Следя економайзера често. В един момент ти става навик и свикваш. Усещането е коренно различно от това в бензинова кола. Имаш тяга яко (основния ми автомобил е 240к.с. и правя съпоставка с него - въпреки това мъника е супер пъргав до 60-70 км/ч), никакъв шум а свистене на вятър и шум от гумите. Хората те гледат сякаш си извънземен :) Базици валят, но виждаш как все повече хора дори и тези които хейтят се интересуват все повече и се променят малко по малко.
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 8 месеца - Преди 2 години 8 месеца #6352 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Готиноооо, готино - единствено за мен съм решил никак да не се лиша от отоплението на седлалките и волана - хем пести енергийка, хем топли пръстенцета и дупенцата. 

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6381 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Напук на забавянията в цялата индустрия, то ето какво е състоянието на поръчката   
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6382 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Иде, иде! ....супер е усещането ! Лошото е , че много бързо ми минава мерака и почвам да гледам следващата покупка! В този ред на мисли, има ли тема тук във форума, където да си продаваме електричките ?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца - Преди 2 години 5 месеца #6388 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /

Иде, иде! ....супер е усещането ! Лошото е , че много бързо ми минава мерака и почвам да гледам следващата покупка! В този ред на мисли, има ли тема тук във форума, където да си продаваме електричките ?




 

Ааа ндей тъй, няма да го пускаш мерака да си ходи  .

За купува/продава - като че ли едно време бях направил тема, ще видя - днес ще го наредим това да го има с колегите.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6389 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
А това къде си го гледаш като състояние на поръчката? От дилъра имаш вероятно линк нещо за целта?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца - Преди 2 години 5 месеца #6394 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Питах дилъра. И ми отговориха с прикачена снимка. Горното изображение е изрязано от оригиналната снимка. Беше по-подробно: за къде е поръчката, тип автомобил, номер на шаси и т. н.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6424 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Вчера я взех и минах градско около 50 км.  Изхабих около 10% от заряда на батерията при външна температура 7-8 градуса. А вътре бях го сложил на 18 градуса.
Показанията на налягането на гумите бяха чертички, като тръгнах и по някое време после се бяха активирали.
Харесано от: E-mo, carpe_diem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6425 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Красавица, хиляди безаварийни километри да си я караш!
И при Коната и при I3 са така датчиците за налягане. Трябва да покараш и тогава излизат стойностите
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6426 от E-mo
Отговор от E-mo по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Честито! Много километри и емоции да носи! Нищо общо с предишните и като возия, и като интериор и уреди. С тази батерия, с CCS и това бордово зарядно, колата става за всичко.
С тези реални 21.5 kW на AC, много ограничения падат - можеш да допълниш навсякъде и винаги да стигнеш до DC. Нещо, което и при Тайкан се доплаща като екстра.
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6430 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Пример колко енергия харчи колата когато се зарежда:
Снимка 01)
Мобилната зарядна станция е свързана към конектор и той към шуко. Настроена да зарежда с ток 10А.
Снимка 02)
Начало около 22:30 часа капацитет на тяговата батерията 47%
Снимка 03)
Данни от електромера на мобилната зареждачка: Като започна вечерта и през нощта си беше приблизително 10А с напрежение към 230V, с изчислено зареждане около 12 km/h. Сутринта около 9:00 часа: явно вече много товари по мрежата и напрежението беше около 208 V с ток към 6А. Реших да го спра, а и вече беше дневна тарифа. Обща консумация 21.1 kWh
Снимка 04)
Преди да го спра: капацитет тягова батерия 82%.
_______
Извод:
82%-47% = 35% заредено. 100% тягова батерия са 52kWh => 35% x 52%/100 = 18.2 kWh заредени, а изразходените са 21.1 kWh
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6431 от Kristinus
Отговор от Kristinus по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Аз лично ползвам смарт контакт шуко изход, който измерва доста точно консумираната енергия от мрежата. При аналитичните методи винаги има вариант да се пропуснат някои фактори загуби от конвертиране на Ел. Енергия фактор на мощност..и д-р. За това ако искаме точно да определим колко енергия е консумирана, е добре да се ползва индивидуално измервателно средство. Конвертиране от променлив в постоянен ток не е едно към едно. Батерията е постоянно токова а от мрежата ползваме променлив ток. При фактор на мощност 0,8 примерно , се вижда че за зареждане на 10 кв батерия ще консумира поне от 12 kw променлив ток. Освен това зареждачките имат своите загуби на мощност. В най лошия случай може да се приеме че 30% от потребената енергия от мрежата са загуби.
Харесано от: sweeper

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца - Преди 2 години 5 месеца #6434 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Функция автоматично задържане
Старата ми кола, която скоро ще продам няма такова животно (но то тя в сравнение със Зои-то почти нищо няма :) )  
1) Преди около 4 месеца: По време на тест драйв си викам сигурно има нещо, което задържа колата на червен светофар, а не да натискам като луд спирачката
2) Видях функцията Автоматично задържане и четох ръководството - е, добре.
3) Първи ден като взимам колата: не помня вече какво съм чел   , но знам само за бутона Автоматично задържане до мен и съм го включил. Абе то ту работи, ту не работи. Уж съм спрял, а някой път като отпусна спирачката и колата тръгва да пъпли. Тогава пак спирам, като изключвам и включвам бутона и тогава зацепваше. Какво ли става? Нещо пропускам.
4) На следващ ден - ооо, то имало индикатор на дисплея за автоматично задържане. Значи като светне и си махам крака от спирачката. Оле, било по-лесно с този индикатор и си работи   Още се питах, все пак защо не светва веднага, когато съм спрял?
5) По-следващ ден: Аха-а, когато пъпля към червен светофар и спра, като с цялото си съзнание усещам, че съм спрял, то скоростомера все още показва 5-3- и чак после 0. И като стане 0 тогава светва и индикаторът за Автоматично задържане, а не каквото съм усещал в началото. Ей, разгадахме го 

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца - Преди 2 години 5 месеца #6435 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Зареждане с Прав Ток (в примера до 25kW)
Първия път ми отдаваше между 17 и 19 kW. В примера долу ми е втория опит и преди да го спра беше 20kW.
Използвани от зареждачката 26.971 kWh.
Преди да започна 34% след спирането 90%. 90-34=56% заредени.
100% e 52 kWh => 56% x 52/100 = 29.12 kWh.
Извод:
Аре стига бре, мислех, че по принцип са 1:1
А то: използвани и платени 26.98 (закръглят нагоре   ) kWh, а заредени 29.12 kWh
 
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6437 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Пътуване Лом - София - Лом през Петрохан излезе 6 kWh на 100 km.
Като от любопитство зареждах на отиване и връщане и на Шела в Монтана, въпреки че можеше без да зареждам. Интересно е, че и двата пъти прекъсваше на 10-тата минута. Още се чудя защо, но по-натам ще видя. При зареждане с прав ток батерията получава повече kWh от изразходените от зареждачката и не са 1:1: Този факт още ми е странен дали не бъркам нещо и излиза по-евтино отколкото съм си мислел.
 
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6438 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Калкулаторът на сайта не смята правилно разхода за електричество. И при мен разходът е нереален, но като си го сметнеш ръчно всичко идва на място: 50 kWh / 3 = 16.6 kWh/100км - което си е почти точно по ev-database 165 Wh/km
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6439 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Renault Zoe (Рено Зои) /2020- /
Ooo, aмa то общо заредено не е 50.67:
Ами 11.56+4.56+21.1+3.24+26.97 = 67.43
=> 300 км тук са изминати с 67.43-26.97 = 40.46

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.