Sidebar

28
Чет, Мар
× За 'по-обемните' електрически превозни средства, с които (се) возим (по) повече наведнъж.

Кой е подходящият електромобил за мен

Преди 2 години 4 месеца - Преди 2 години 4 месеца #6417 от toni11bg
   Здравейте колеги. В другата тема получих доста ценна информация, и сега като че ли съм с една идея по образован в нашата сфера :) Обаче получих едно предупреждение че мога да имам проблеми, идващи от неправилен избор на електромобил. Затова реших да опиша нуждите си и условията в които ще ползвам и зареждам електромобила. Ще разчитам на ваши съвети, какво да избера.
   Живея далеч от цивилизацията, в дом, който се захранва с ток от алтернативна система. Не съм свързан с енергото. Мога да отделя за зареждане на колата около 20 кВт/ч в хубав слънчев летен ден, и около 7-8 кВт/ч на ден през зимата. Изкарвам колата всеки ден( карам детето на училище в селото), като минавам около 10 км ежедневно. Имам впредвид 10 км общо.Веднъж в седмицата слизам до регионалния център (Девин) на покупки, там има АС станция 16А. До там са 30 км. До тук мисля че няма проблем, но поне два пъти в месеца ми се налага да пътувам до град, който е на 220 км, по пътя има DC станции, а и в самия град има АС и DC. Най-голямото разстояние между тях е около 80 км (Девин-Пловдив), като денивелацията между тях е доста голяма - в едната посока има доста изкачване. Обикновено пътуваме трима души - двамата с жена ми и дребния. Не карам много багаж. Когато съм с кола не обичам скоростите, карам леко и внимателно, а за правене на глупости ползвам мотоциклет и двуместен самолет :D Бюджетът ми не е голям, но така или иначе смятам да ползвам лизинг, така че може и да се поразтегне.
Благодаря предварително на всички.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.