Sidebar

23
Вт, Апр
× Място за всякакви Opel Ampera-e теми, коментари и мнения.

Опел Ампера Зареждане

Преди 1 година 10 месеца #6487 от gpetrov
Опел Ампера Зареждане е пусната от gpetrov
Здравейте, Скоро се сдбих с Опел Ампера и се чудех освен по стандартния начин в гаража, къде може да се зарежда на друго място? Проверих няколко колонки за зареждане тук в София, но без успех. Навсякъде ми дава, че не може да се свърже с автомобила въпреки, че съм си изтегли съответното приложение.

Ако някой помогне, ще съм му много благодарен.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 10 месеца #6488 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Опел Ампера Зареждане
Привет :)

На кои станции си пробвал да зареждаш и през кои приложения? Един и същи проблем ли си имал на различни станции на различни оператори или си получавал различни съобщения при неуспех за зареждане? 

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 10 месеца - Преди 1 година 10 месеца #6489 от gpetrov
Отговор от gpetrov по тема Опел Ампера Зареждане
Привет 

Главно съм пробвал около мен в Красна поляна и Люлин на ОМV. Също така и в Парадайс мола. Използвал съм Eldrive приложението.

Имам допълнително зарядно за колата към Type 2, но всеки път когато го свържа ми изписва, че има грешка.

Обадих се на Generous Auto и те ми казаха, че нямат специални колонки и че плануват да иградят за в бъдеще.

 До тук съм стигнал.

 

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 10 месеца #6490 от E-mo
Отговор от E-mo по тема Опел Ампера Зареждане
Колега, по това, което чета, колата зарежда само на монофазен ток?
Това "допълнително зарядно" Шуко към Тип 2 ли е?
Изглежда проблемът е в колата. Няма специални станции. Ampera-e модел 2017-2021 трябва да пълни на всичко, що е Type 2 и CCS. Не пречи да пробваш на някоя безплатна, но не вярвам. Продавачът да си признава какво е премълчал и оттам диагностика и евентуално сервиз.
Харесано от: Carl Zeiss

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 4 месеца #6548 от ankinela
Отговор от ankinela по тема Опел Ампера Зареждане
Искам да попитам Опел ампера 2013г.може ли да се зарежда с 7kw

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 4 месеца - Преди 1 година 4 месеца #6549 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Опел Ампера Зареждане
До колкото си спомням, бордовото зарядно на Амперата е до 3,7kW. Можете да я включите и на 22kW АС зарядна станция, но пак ще зарежда с макс. 3,7kW. Домашното зарядно също може да ги даде с макс. ток 16А, но мисля че ще натоварите много мрежата, За това моята я зареждам на втората степен с мощност около 2,35 kW и пак леко затопля Шуко щепсела.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.