Sidebar

29
Пет, Мар
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

зареждане на лийф

Преди 7 години 2 месеца #2872 от mitnick
зареждане на лийф е пусната от mitnick
здравейте весели празници момчета , искам да питам лииф от сащ или от канада в бг как се зарежда с конвертор специално зарядно кабел ли да купувам или какво не съм наясно моля обеснете ми мерси.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2875 от firesword
Отговор от firesword по тема зареждане на лийф
Здравей,

Общо взето има значение на какво искаш да го зареждаш. Ако е на обикновено шуко - това е най-бавното зареждане, и там обикновено става със специален кабел, с електроника, който надали е включен. Иначе има CEE червени и сини по моловете, както и няколко зарядни станции стандартен тип 2. Трябва да провериш дали ще ти дадат някакъв кабел.

Ето някои линкове, които евентуално могат да те ориентират.

www.vsichkotok.bg/ - за зарядни станции

www.ecars.bg/parts/charging
www.ecars.bg/blogs/parts-1/730-kabel-zar...-elektromobil-type-2
www.ecars.bg/blogs/techno-1/1217-kak-se-...dna-stancia-bulgaria
www.ecars.bg/forum/zariadna-infrastruktu...ot-trifazni-kontakti

Надявам се след мен, да пише някой от хората, които разбират повече и зареждат!

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2900 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема зареждане на лийф
От обикновен контакт зареждаш със зарядния кабел който идва с колата. Сега, този кабел има кутия с електроника, която е за 120 волта и не съм сигурен дали не трябва да се пипне за да тръгне на 220. Има коли докарани от Америка, но тези които са ги внесли не пишат явно във форума. Колегата nio от Бургас има приятел, който е докарал американски Лийф, ако искаш помоли го да го пита.
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 11 месеца #3106 от kalibbg
Отговор от kalibbg по тема зареждане на лийф
не става със скапано 120 волтово зарядно. по 12-14 часа и има загуби заради трансфрматора.
Купи си за 600 лв един мобилен чарджър на Бесен - 10 -16 ампера - най-добре е.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3472 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема зареждане на лийф
скапаното 120волта зарядно се модифицира елементарно на 220 волтово, ако е от незалятия тип, и малко по-трудно от елементарно ако е от залятия тип. Не е върха, ще стане 220 волта 12 ампера, но това може и да е достатъчно за повечето хора.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.