Sidebar

17
Сря, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Електрически скутери, но не тротинетки

Преди 4 години 10 месеца #5553 от скутерник
Здравейте,
От месец вече съм собственик на ел.скутер Career купен на старо, но произведен през 2018. Не открих с лупата тук във форума теми за такъв тип превозно средство и за това се регистрирах с намерение да получа повече инфо за тях. Като нов участник ще изчакам малко за да видя как ще се подхване темата.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5573 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Електрически скутери, но не тротинетки
Здравей,
Поздравления за покупката .....все от някъде трябва да се започне. Пречети всичк окоето съм написал във форума????
Конкретно за твоето возило дай ми повече инфо и снимки. Така погледнато е с отделен двигател т.е. не е с двигател в каплата. Виж най напред да "събудиш батериите" ...караш на кратки разтояния ...като се разреди зареждаш веднага и така няколко пъти и ще усетиш как пробега се увеличава. Добре е да видиш с какви акум. е ако са гелови всеки сезон първият от към плюса го слагаш последен другите ги изместваш напред. Това им увеличава живота многократно. Ииии карай и се кефи???
Харесано от: скутерник

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца - Преди 4 години 10 месеца #5574 от скутерник
Отговор от скутерник по тема Електрически скутери, но не тротинетки
Здравей, Митко,
Благодаря за отговора и съветите. Скутера е китайска сглобка правена в София от Scoot сервиза на бул. Ч.връх. Двигателя е в каплата и след допитване до Гугъл се оказа 500 W. Батериите са 5 бр. GENESIS, но какъв капацитет не се вижда от пръв поглед. Трябва да се отварят крепежите, но за сега не ми се занимава. Ще пусна още снимки.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5576 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Електрически скутери, но не тротинетки
Не е проблем че е китайски. Карай и не се притеснявай. Аз имам 3 бр. скутери 2 китайски 1 на Пежо. Имам и електромобил Рено Туизи. Ако след време искаш повече мощност смени контролера ...около 50 лв ще ти струва и караш. Приятен ден????
Харесано от: скутерник

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца - Преди 4 години 4 месеца #5848 от скутерник
Отговор от скутерник по тема Електрически скутери, но не тротинетки
Дълго време не бях отварял сайта и сега виждам, че никой друг не се е включил в темата. За сега новости за моя скутер. Батериите се оказаха 5 бр. х 17.2 Ач. от Генезис както писах. След усилено (е не чак толкова), но ежедневно през лятото каране, батериите започнаха да издържат все по-малко. Затова сега в рождения ден на Алиекспреса си поръчах една литиево-йонна 60 в.20Ач. за 340€ и ще си я сложа спокойно през зимата и напролет ще го подкарам. Дайте съвет за крушка в стопа и габарита, защото тези са с нажежаема жичка и сигурно харчат повече. Намерих една ЛЕД с две светлини точно за стопа. Светят отлично, но само когато не е в движение. Не иска да потегли, защото съпротивлението на стоп светлината е много високо и контролера я приема за изгоряла, а това значи, че е рисково да се движиш без стоп. Умно! Върнах си пак старата крушка. Ще търся решение с добавка паралелно на резистор за да го излъжа.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5849 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Електрически скутери, но не тротинетки
Добавянето на резистор в общи линии обезсмисля диодната крушка.
Това им е проблема на тези китайски клетки, все още човек не може да намери такива които да правят добри цикли без да деградират особено бързо.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.