Sidebar

25
Чет, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Неща от нета 2020

Преди 3 години 7 месеца - Преди 3 години 7 месеца #6168 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Неща от нета 2020
Поне да спомена (за слона в стаята) hindenburgresearch.com/nikola/

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 7 месеца #6171 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
Има логика и аз мисля, че скоро ще има рефреш.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 7 месеца #6173 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
Lucid издухаха супата и радостта им беше твърде кратка. Обновената Tesla S пак си оставя краля на пътя с 9сек. за 1/4 миля и ускорения 2,0сек от 0-60мили, 520 мили пробег. При батериите правят огромен прогрес, както и намаляване на разходите и увеличаване на капацитета в различните производства.

Интересно обаче новата S с най-високата мощност е съвсем близо до Роудстер и ако вторият е значително по скъп, няма да е оферта. Но от друга страна Роудстера ще се произвежда с новите батерии, а данните от миналата година със постигнати със сегашните батерии.
Тоест би трябвало да стане още по бърз и скоростта става направо абсурдна за легални пътища.

Има логика в мненията на някои хора, които казват, че един ден Tesla ще е най-скъпата компания в света и ще задмине и Apple.
Интересни са ми и тези соларни покриви, които обаче ги няма в Европа, но и там технологията неизбежно ще напредва и това доста сериозно може да промени света, за ужас на енергийната мафия.

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 7 месеца #6174 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Неща от нета 2020
Такива коли въобще не трябва да са позволени в градски условия. Особено в ръцете на неопитни водачи.

А накрая, кой знае, вероятно ще се телепортираме :D с това постоянно смъкване на времето.

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6177 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
money.bg/auto/dacia-shte-pokazhe-do-dni-...pazara.html?amp=true

Чакам с интерес събитието, колкото и да бъде "дървена" и маломощна, с 200 пробег и ниска цена може да се правят компромиси. Сега някой да обясни, кво става ако си румънец и я пуснат за 15к евро, важи ли 10к субсидията в случая, щото ако важи нещата стават "скандални". 10хил. лева за нова електричка с 200 пробег, та те хората купуват телефони за 2000лв.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6178 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Неща от нета 2020
Би било наистина брутално, ако субсидиите важат и за тази кола. Гледах по мрежата, но не можах да намеря инфо за това дали тези субсидии важат за всички видове електромобили или само за такива над определена цена.

Аз поне си мисля, че за този модел не може да се дава такава субсидия и колата да я взимаш за 5-6К евро. Това няма логика да е така, но скоро ще се разбере каква е точно схемата.

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6186 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
Влюбен съм :woohoo:

В тази статия -
m.24chasa.bg/avto/article/9123919
, макар и да изглежда малко като рекламна, но то е нормално като няма още тест драйв и отзиви да се пишат само положителните неща. Въпреки това съм доста впечатлен и ако този слух за цената е верен, това е моята любов. Твърди се, че щяла да почва от 11,000€ напълно постна и без климатик дори. На мен обаче ми е трудно да го повярвам, защото те по този начин биха убили дори продажбите на Рено електричките.

Малко е гадно, че не казват цената в деня на представянето. Обаче и от 15к да започва, особенно за държавите със субсидии (тук се пръскам от яд :angry: ) ще е супер цена. Климатика обаче ...., ще трябва да има нещо поне за зимата да дуа топличко.

Имам усещането, че тая кола ще е толкова търсена, че няма да могат да насмогнат и ще се чака за бройка по една година и повече. Корпоративните клиенти и те ще я налазят.
Нямам търпение да я изложат в шоурума да я видя на живо и да седна вътре. Пише, че е доста просторна и на височина.

Ще ми е интересно обаче какъв ще е разхода за извънградско при скорост 80-90км/ч. Също така не прочетох има ли регенерация при спиране.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6187 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Неща от нета 2020
Тук вече са я добавили:
ev-database.org/car/1319/Dacia-Spring-Electric

Предполагаеми цени:
  • United Kingdom £14,000
  • The Netherlands €17,500
Предполагаем пробег: *
  • City - Cold Weather 170 km
  • Highway - Cold Weather 115 km
  • Combined - Cold Weather 140 km
  • City - Mild Weather 265 km
  • Highway - Mild Weather 150 km
  • Combined - Mild Weather 195 km
*Indication of real-world range in several situations. Cold weather: 'worst-case' based on -10°C and use of heating. Mild weather: 'best-case' based on 23°C and no use of A/C. The actual range will depend on speed, style of driving, weather and route conditions.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца - Преди 3 години 6 месеца #6188 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2020
Рекуперацията ми е извън съмнение - всички електрички имат задължително.

Ценитеееее - сега игрица трябва да се поиграе за нахъсване, която вече дава резултат, но със сигурност ще внимават спрямо зоето, което е по-висок клас - Дачия си е канибалче за Рено и трябва да се внимава определено.

За пробега - топлия ми е 10% над което предполагам, като естествено ще трябва да изчакаме да се пипне и покара.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6189 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
Де***а то нямаше и логика да е цена под 15к и това разбира се заради субсидиите. Ние българите пак духаме супата, за корпоративни клиенти е ясно, че те са ок да ги взимат без никакви екстри, но при частните клиенти е по-различно. Ако се добави климатик, лед дисплей със камери, парктроник и нещо друго и отиде над 20к и това вече не е много привлекателно. За града иначе става пробега и зимата дори. Визуално ми харесва, но ако я имам веднага слагам тъмно фолио на фаровете, че още не мога да го свикна тоя шантав дизайн с тея фарове.

Обаче ако височина на задните места до тавана е ок както казват, ще е огромен плюс, защото това е голям минус на почти всички елетрички. Нали за да изкарат малко повече пробег и ги снишават максимално и отзад главата опира в тавана и това е голям дискомфорт. Нашите управници ще ги псувам всеки ден, изхарчиха милиарди за напълно ненужни изтребители. Част от тези пари можеше да се даде за субсидии.

Все пак дали има някакъв шанс, тъй като ние нямаме субсидии и тук да я пуснат на по ниска цена. Дали има такава практика, това обаче би ги разкрило, че си надуват цените заради субсидиите, въпреки, че има конкуренция. Не съм запознат какви са рестрикциите ако някой си купи кола със субсидия може ли след това веднага да я продаде и да се изнесе в друга държава.

Разбирате на къде бия, тоест някой от чужбина да закупи автомобила и след това да се прехвърли като се уговорите предварително и така и двамата да спечелят. Само, че май реалността ще е - "Гладна кокошка просто сънува" :lol:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6190 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Неща от нета 2020
В дългосрочен аспект никоя политика на субсидии не се оказала правилна и жизнеспособна. Ако електромобилите са наистина по-ефективни , екологични и икономични - а ние тук сме убедени в това - те ще се наложат естествено на пазара. Колкото до малката Дачия - тя ще заеме мястото си като всички други от нейното семейство.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6191 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Неща от нета 2020
Първи ориентир за цена имаме вече от Унгария, където са направени първите 100 поръчки на цена 17.812 евро с включен 27% ДДС. За Испания пише, че очакват около 16,900 цена преди субсидия.

В Унгария след субсидия цената пада на 10,950 евро

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 6 месеца #6196 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Неща от нета 2020
Ford Tourneo Custom PHEV


Бре как съм го пропуснал това.

Батерията с капацитет 13,6 кВтч, която осигурява пробег до 56 км само на ток (според NEDC)
Електродвигател с мощност 92,9 кВт
Генератор: еднолитров, трицилиндров, бензинов EcoBoost с мощност 126 к.с.
Приблизително 500 км пробег с генератора

Единственият проблем е цената: £42,997 +VAT за пътническия модел и £38,997+VAT за товарния

Щеше да е хубаво да има по-голяма батерия, но ще видим за в бъдеще

www.kamioni.bg/bg/menu/10/post/24468/Tes...-Transit-Custom-PHEV
Харесано от: E-mo

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 5 месеца #6197 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Неща от нета 2020
EVs May Reach Production Cost Parity With ICE Cars By 2024:
insideevs.com/news/450968/evs-production-cost-parity-ice-2024/
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 5 месеца #6198 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Неща от нета 2020


Ъпгрейт на Nissan Leaf с по-голяма батерия започва да става все по достъпно и лесно. Хората предлагат всичко на готово и крайната цена зависи от цената на батерията. Интересно някой в БГ дали ще се наеме или го е правил вече?

dalasevrepair.fi/

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 4 месеца #6223 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Неща от нета 2020
Неизбежно все някога ще има и по-сериозни постижения при батериите. Това звучи вълнуващо (в статията) и аз вярвам, че много по-рано ще приключи ерата на автомобилите с двигатели от колкото прогнозират разни специалисти. Много пари се инвестират в развитие на тези технологии и друго важно, че има надпревара кой да изобрети най-добрата батерия и рано или късно ще има сериозен прогрес.

www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0...1%8F-350974.html?amp

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 4 месеца #6228 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Неща от нета 2020
По тематиката за твърдите батерии:
asia.nikkei.com/Business/Technology/Toyo...route-for-2021-debut

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 4 месеца - Преди 3 години 4 месеца #6229 от E-mo
Отговор от E-mo по тема Неща от нета 2020

kirq4e писа: Ford Tourneo Custom PHEV

Находка си е това, встрани от "мейнстрийма". Интересно как тихомълком изкараха такова нещо. По Волт/Ампера се вдигна шум, а се оказаха серийно-паралелни хибриди с доста сложни планетарни скоростни кутии и алгоритъм на управление. Браво на Форд ако действително е изключена всякаква механична връзка на двигателя с колелата при всички режими.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6422 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Неща от нета 2020
Ще раздават помощи за електромобили!

Първият въпрос е: Къде да се запиша? Вторият - Някой да продава/подарява стара трошка?

Та шегата на страна. Защо такива ограничения и кои са тези общини с мръсен въздух освен една?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.