Sidebar

18
Чет, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Да си направим сравнителна таблица на батерии

Преди 3 години 9 месеца - Преди 3 години 9 месеца #6097 от cityel
Здравейте!

Замислих се, че няма или поне не намерих сравнителна таблица на батерии.

Идеята е коя марка коли какви клетки ползва.
Също да сравним различни марки батерии.
1.Продължителност на живот при 80% ползван капацитет.(Брой цикли без шикалкавене)
2.Тегло
3.Обем
4.Колко ток може да се използва без да се уврежда батерията и без да и се скъсява живота 1С-10С(примерно). Всякакъв екстремизъм забравете.
5.Опасни ли са(самозапалват ли се при определени обстоятелства или цялата кола изгарая пък клетките са още здрави)?
Ако се провали системата за защита какво се случва?
Хубаво е да има и някаквъв споделен реален (личен) опит- ако е възможно.

Аз ползвам Winson и CALB. Понеже са доста близки по параметри и не мога в момента да напиша няколко от нещата с точност ще ги напиша по спомени.

Winson и CALB
1.Продължителност на живот 8000 цикъла(при около 50% разряд) /моите за на 2880 цикъла никаква разлика в пробега. За 8-9 години и над 50% съм ги карал много пъти.
2. Тежки са, но не като оловото. 100Ач 3.3V , 3.5 кг брой.
3. Обема е зле.
4.Ток дърпам 3С-4С за кратко 30-60 секунди и никакъв проблем. Ползвам ги основно при 1С. 100А
5.Не са опасни. Видях изгоряла кола изгасена от пожарната. Батериите се сложиха на друга и още се карат. При други марки колата се пали точно заради батериите.
Ако Winson и CALB се презаредят умират тихо или се надуват. Ако се разредят над нормата или до край просто умират. Ако Бог е милостив към проявилия немърливост има шанс да се "възкресят" 1-2 пъти(ако се действа бързо), но трайни щети ще има и 8000-те цикъла може да ги забравите!

Имам поглед и върху много други модели, но това е за сега.

Поздрави!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.