Sidebar

18
Чет, Апр
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?

Преди 4 години 2 месеца - Преди 4 години 2 месеца #5915 от mumojem
Напоследък не съм гледал как вървят нещата с поръчките на Tesla тройка, пък и приятел пита от кой точно сайт се прави (или е най-подходящо да се направи) поръчката? Щото България още не е в списъка, та през румънския ли (с доставка дотам) или откъде?

Съответно как е въпросът с ДДС-то? По спомен, преди имах инфо, че Tesla изисква документ, че данъкът е платен (у нас).
Но пък на австрийския сайт, например, цената е с ДДС, а на румънския без.

Моля, дайте жокерче по темата.

Благодарско!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца #5919 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
В страните, в които има представителство, не се занимаваш с ДДС, но трябва да регистрираш колата там, което си зависи от държавата.
За Румъния и Other Europe съм чувал, че я купуваш без ДДС, после плащаш ДДС тук и пращаш документ за това на Тесла, но нямам личен опит и нз дали ще искат да я регистрираш в Румъния.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5973 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
Малко късен отговор, но реших да се поинтересувам за да знам и аз.

Имам 'резервация' от Септември 2016-та (ако не се лъжа). До преди година можеше да се поръча Model S / X директно от Other Europe. В момента и това не може. Нито Model 3, съответно. В тесла акаунта си дори нямам вече възможност за refund.

Както и да е, след малко ровене открих 2 теми в teslamotorsclub форума:

Началната тема, която стартира всичко относно поръчки на Model 3 от 'other Europe' държави - teslamotorsclub.com/tmc/threads/tesla-is...-sales.151930/page-3

Развитие по темата с обяснения, комуникация с определени представителства на Тесла в Германия и Австрия, и хора които са успяли да си направят поръчка, да си вземат колата и дори да си върнат ДДС-то! Препоръчвам да отделите 10-тина мин и да минете през 2-те теми.

ДДС-то се връща по малко сложен начин, като ще трябва да го платите както в държавата на закупуване, така и в България, чак след това може да ви го върнат.

Ето и втората тема с 'развитието' - teslamotorsclub.com/tmc/threads/ordering...ssible.155001/page-4

Успех!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5974 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
На кратко: свързване с Тесла Грац или Германия, питане за поръчка, обясняване от къде сте, защо сте и т.н. Нямат право да ви откажат тъй като сме пълноправен член на ЕС - всичко е равно за всички, и трябва да могат да ти продадат независимо от коя държава си. Заключвате едно ДДС за 1-2-3 месеца докато ви го върнат.

Колата се взима от там от където сте я поръчали - Австрия/Германия примерно. Хората в темата обясняват, че реално от Тилбург излиза с 4-5к евро отгоре. (ддс-то е макс 8-9к евро) Отделно имало middle-men в Германия, които срещу 3-4к евро ще ви я поръчат и вземат вместо вас ако не ви се занимава.

Има и немски дилъри, които продават на по 200-300км пробег чисто нови, но реално не би трябвало да могат, тъй като Тесла смятат колата за 'втора ръка' чак след 6-тия месец и такава покупка попада в 'сивия пазар'.

От Румъния без ДДС е най-добре - под 41к евро, ама как може да се получи това.. не се знае, особно при положение че техните доставки според тесла.ком са най-рано Май месец.
Харесано от: mindfreeze

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5980 от Stoyanov
Отговор от Stoyanov по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
Здравейте,

Намирали ли сте информация за Румъния и представителството там? Искам да намеря е-майл или телефон за да ги попитам каква е ситуацията с кола която ще се кара в България а не при тях и дали се взема от Румъния или пак трябва да се ходи до Холандия за да се прибере.

Ако някой друг има опит с покупка на нова тесла и сподели ще съм му много благодарен!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5981 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
В горните два коментара съм описал достатъчно информация как се случват покупките. Най-вероятно за Румъния би-трябвало да става като описаното.

Имайте предвид, че дори на официалния сайт на Тесла за Румъния пише че предполагаемата дата за доставка е Май месец.




Личен опит - няма.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5990 от actionmonster
Отговор от actionmonster по тема Поръчка на Tesla Model 3 - от кой сайт?
Здравейте,

Някой запознат ли е с покупка на употребяван Модел S от Тесла официален дилър.
Гледам на сайта (основно от Норвегия) имат много добри оферти.

Поздрави

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.