Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model X теми, коментари и мнения.

Model X - Шофьорската врата не се заключва

Преди 5 години 4 месеца #4704 от cokey
Привет

Шофьорската ми врата започна да не се отваря и затваря. Със зор се заключва. Писах на сервиза във Виена, ама никой не ми е отговорил.
На някой да му се е случвало или да е срещал по форумите проблем с предните врати на Модел Х? Или пък някой да знае ентусиаст тук който да се пробва да я поправи?



Поздрави
Младен

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4707 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Model X - Шофьорската врата не се заключва
Привет. Преди да предприемеш някакво разглобяване (не дай боже) , пробвай следните неща описани в този форум. Проблемът, който описват колегите ти са идентични с този при теб. До колкото прочетох има три варианта, като първият е през настройки (режим пестене на енергия), вторият е чрез механично синхронизиране на вратата и третият е задаване на фабрични настройки на вратата (само чрез диагностика, тоест Виена).
teslamotorsclub.com/tmc/threads/driver-s...open-or-close.93108/
Дано помогне някой от първите два варианта.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4708 от mumojem
Уееее, ма реже кат такер :cheer:
Добре, че Иво подаде нещо смислено де, че аз освен хилене друго не предложих

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4748 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Model X - Шофьорската врата не се заключва
Има ли някакво развитие по проблема?

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4806 от cokey
И втората врата отказа.

Ходих до Виена да ми сменят механизмите на вратите. Старите (2016) имат проблем и вече слагат нови механизми. Смяната отнема няколко часа.
Новите механизми са с метални езичета вътре. Ако вашите изглеждат като моите на видеото (езиче от черна пластмаса), при следващото ходене кажете че имате проблем с предните врати и да ви ги сменят. Ако механизъма откаже, до 3 седмици вратата става неизползваема.
Харесано от: IvoAtanasov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4814 от mumojem
Оооо ми то ето бре сетих се как да си ходя аз от време на време до Виена то си е готино по австрийско - взимам си една Tesla и Виена е моя :D

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4819 от cokey
Ами заповядай :)
В темата за резервации има кодове за €1,000 отстъпка и безплатно зареждане :P

А пък за да сме по темата, на новите коли всичките тези неща (компресор, ключалки на врати, седалки, бутони за отваряне на задните врати, и т.н.) са им нови модели и няма да се чупят толкова. Та реално няма да има за какво да се ходи до Виена. Така че пак си прецакан... :cheer:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.