Sidebar

19
Вт, Мар
× Място за всякакви Volkswagen E-Up! теми, коментари и мнения.

Тест на ускорението на VW e-UP

Преди 4 години 6 месеца #5696 от bgbigbrother
Тест на ускорението на VW e-UP е пусната от bgbigbrother
Здравейте,

Вчера правих тестове на колата си (VW e-UP 2019) за колко може да вдигне от 0 до 100. По спецификация я дават за 12.4 секунди, но моя тест показа малко по-добри резултати: 11.31 секунди. На който му е интересно ето го и видеото:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5697 от murry
Отговор от murry по тема Тест на ускорението на VW e-UP
Две неща:

1) Мери по GPS, защото по километраж не е точно - 100км там се равняват на около 94-95 по реална скорост
2) С напълно заредена батерия ще постигнеш по-добър резултат, защото волтажа ще ти е по-висок и ще генерираш повече мощност.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5698 от bgbigbrother
Отговор от bgbigbrother по тема Тест на ускорението на VW e-UP
Благодаря за конструктивния отговор.

С второто съм напълно съгласен.
С първото, не съм много сигурен дали грешката при GPS измерване няма да е еквивалента с тази на колата, защото разстоянието е доста малко за което се развива тази скорост.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5699 от murry
Отговор от murry по тема Тест на ускорението на VW e-UP
Кривата на ускорението на електромобилите много flat-ва, осообено при такива с малка номинална мощност като e-up-а. Тези 5-6км/ч като нищо могат да добавят секунда и нещо, дори две.

Загряване на гумите с бързи маневри наляво-надясно също ще помогне за по-добро ускорение поради осезаемо по-малкия wheel slip в първите км/час ускорение. Разбира се по-добри гуми могат да свалят една секунда спокойно - особено ако up-а е оборудван с low rolling resistance гуми. Ако намериш и по-набразден асфалт още по-добър резултат можеш да постигнеш - локалното на Тракия е с бая дребна фракция и ще имаш излишен слипидж с тия 300 нютонметра.

П.П. Прекарал съм стотици часове на писта, беше ми мания едно време - не се заяждам за нищо, просто добавям щрихи :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5700 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Тест на ускорението на VW e-UP
Всъщност и двамата сте в грешка. Скоростта се измерва най-точно като функция на ускорението с G-сензор. Най-добре по 3 оси за да се въведе и корекция. Километража лъже страхотно, GPS калкулира прекалено бавно и усреднява за да се използва за замервания от типа на 0-100.
Може би има апове за телефони вече, не знам, аз все още си използвам добрия стар G-tech pro за тези замервания.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.