Sidebar

19
Вт, Мар
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Спаркирана зареждачка

Преди 4 години 4 месеца - Преди 4 години 4 месеца #5797 от oritomov
Спаркирана зареждачка е пусната от oritomov
За пореден път намирам безплатната зареждачката на Билла блокирана от паркирали коли на Спарк и това при условие, че от другата страна на булеватда в мола има Елдрайв!
Имам и дума вече - спаркирана зареждачка.
Писах на Спарк - не били те, (не беше лесно, но накрая) разбирали проблема и щели да вземат мерки... не виждам да има резултат.
Писах и на Била - нямам отговор още.
Само мен ли ме дразни това?

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5798 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Спаркирана зареждачка
Познавам човека в Била, който отговаря за нещата. Питал съм - не е на Елдрайв зареждачката, казва. Но пък я има на сайта на Елдрайв и има техен номер на нея мисля.
Реално не може да я блокират. Ако е за Спарк, трябва да си го обозначат. Наистина е тъпо, защото често се оставят коли там, без дори да се зареждат. Ще питам пак човека в Била.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца - Преди 4 години 4 месеца #5799 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
А през това време от другата страна на булеварда - Елдайв стои свободен.
За който не е запознат: Елдайв е на Спарк и там те си зареждат безплатно, но аз като клиент на Била - не мога.

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5801 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Спаркирана зареждачка
Същото нещо ми се е случвало на зарядната на Киамоторс пред Дарик Радио. Две коли на Спарк са заели местата и Не зареждат!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5804 от v_konstantinov
Отговор от v_konstantinov по тема Спаркирана зареждачка
Дали имат право да зареждат на безплатната зареждачка не знам, но на паркомястото ясно си пише, че може да се паркира само, докато се зарежда. Така че на снимката това със сигурност е нарушение. Проблемът е, че Спарк трябва сами да санкционират клиентите си, което надали ще стане, при условие, че те не са особено засегнати от това поведение. Все пак дано вземат някакви мерки.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5814 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Спаркирана зареждачка
Аз съм имал проблем на тази била и на била люлин. Дразни ме и мен, защото си имам по-близка била до мен, но ходя на тези с надеждата да вкарам 5-6 квч докато пазаря, а ако нямам ангажимент постоявам и за още 3-4 квч. За момента съм забелязал, че събота и неделя, почти винаги има по 2 спарка, които просто стоят и не се зареждат.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5815 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
www.facebook.com/oritomov/posts/10156889179443261
"Здравей, Орлин,
Благодарим за обратната връзка. Бихме искали да ти съдействаме, но за съжаление, това не е в нашите правомощия. Зареждащите станции са свободни за ползване от всички желаещи. За електрическите автомобили отговаря компанията, която ги поддържа. От своя страна BILLA няма правото да налага забрани или да взима отношение спрямо използването на станцията и зареждането на конкретни автомобили. Съветваме те да изпратиш сигнала си към съответната компания, която да ти съдейства. Оставаме на разположение при бъдещи въпроси и ти желаем хубав ден!"

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5816 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Спаркирана зареждачка
Това се случва и на други места - компании си дават местата за Елдрайв станции/Спарк зони и после се почва изпищяването. Хората зарязват колите там, защото очевидно не им пука - ползват и оставят, без да се съобразяват с правилата. Компанията явно не прави нещо (или достатъчно) за решаване въпроса и се стига до ситуацията, която обсъждаме в момента...

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 месеца #5817 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
Аз ли съм тъп?
Била ме пращат аз да защитавам от неправомерно ползване тока и паркинга им!?

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца #5902 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
За да не си помислите, че нещо се е променило - снощи Еко на България, така я заварих паркирана в 19:00 и така я оставих в 20:00


ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца #5903 от murry
Отговор от murry по тема Спаркирана зареждачка
Репортваш я в апп-а, за да глобят човека, или поне да му направят забележка

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца - Преди 4 години 2 месеца #5906 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
Говорих с тях за това - не става.
И за да не кажат, че няма такова нещо - ще документирам тук всеки случай на който аз се натъкна.
Ако можеше на тяхната страница щях да го правя там.

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Харесано от: sweeper

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца #5908 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Спаркирана зареждачка
Това на паркинга на Била е ежедневие. Всеки ден минавам покрай мястото и рядко се случва да няма закачена кола на Спарк там. Понякога са и по две и си седят по цяла нощ си се зареждат.

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец - Преди 4 години 1 месец #5926 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
Случайно тази сутрин минах оттам и познайте

За пореден път обърнах внимание на в офиса им, но поне този път се съгласиха, че добре да се сложи бележка за какво е зареждачката

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец - Преди 4 години 1 месец #5961 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Спаркирана зареждачка
Колегите от Спарк явно ВЪОБЩЕ не ги интересува - звъняхме им, щели да санкционират клиентите... пълен смях -

станцията е за хора дошли с електромобил да пазаруват - не е стоянка на Спарк.


Затова отсреща в мола има огромна табела до станцията за зареждане - ЗАБРАНЕНО ЗА СПАРК.

Това цялото нещо е много хубаво да споделяме коли, но безотговорността и отношението на "драгия клиент", както обича да казва един приятел, е безпрецедентна. Компанията очевидно няма ресурс и/или желание да контролира добре бизнеса си и резултатът е този:




Съответно не можах да заредя докато пазарувам, за което е поставена тази станция.

И това е почти постоянно и дразни много хора с електромобили, които не могат да използват станцията по предназначение.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец #5962 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Спаркирана зареждачка
Шибана работа, би ме издразнило много. След месец и аз ще минавам на ток и тука (Варна) ако е така......добре че нямаме Спарк

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 1 месец - Преди 4 години 1 месец #5963 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Спаркирана зареждачка
И мен ме дразни адски много. Същото наблюдавам и на Била Люлин. Въпрос на време е с увеличаване броя на електромобилите някой да хване да реже зарядни кабели!
Преди година бях свидетел на пререкания почти стигащи до бой на кауфланд Цар Борис 3-ти. Колите бяха 3, и трите фирмени и искаха да се избият за зарядната станция. Такси, бгменю и някаква куриерска фирма.
За мен е абсурдно да базираш бизнеса си на безплатни зареждания от свободните станции.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 4 седмици - Преди 4 години 4 седмици #5965 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Спаркирана зареждачка
Аз ще продължа да снимам, да пиша тук, и да пращам снимките на спарк, но не вярвам това да има ефект.
Бих предложил да посетим спарк дружно, но се съмнявам че ще се съберем и десетина.
Така че оставам отворен за всякакви предложения. Без насилие и рушене, разбира се!

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Харесано от: Carl Zeiss

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 седмици #5966 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Спаркирана зареждачка
Надали имат особено желание за предприемане на действия по тази линия, но ако им се набива повечко канчето може и да се получи нещо. Много хубаво да се биеш в гърдите с инвестиции и колко нови коли има, но нещата в реалността въобще не са такива каквито се представят.

Контролът изисква огромен човешки ресурс, който компанията вероятно не може да си позволи като разход, но за жалост това се отразява доста зле на колите.

Тук около нас виждам всеки ден по няколко пъти и то различни модели и някои наистина приличат на нищо и са с по 10+ тикчета и очукани брони и мръсни...Някои коли седят по няколко дни на едно и също място в квартала...

Трети ден поред минавам сутрин през Била и си седят по две коли, а вече за втори път виждам и синята Model 3-ка да седи на станцията на била без да се зарежда.

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 седмици #5967 от roverw
Отговор от roverw по тема Спаркирана зареждачка
За мен това, което oritomov предлага/прави е най-смислено - да се снимат и изпращат на Спарк и също евентуално да се слагат някакви стикери (но да - вероятно човек няма да има винаги в себе си)

Естествено, всичко опира до култура и самосъзнание, дори не говорим за етикет или недай си Боже за спазване на "неписани правила" :)

С 2 думи - живеем в държава в която S класите и други нахалници спират на места за инвалиди или всеки смята за върховна далавера да си изкара синя карта за преференциално паркиране на хора с увреждания - та едва ли нещо ще ги спре да паркират на места за зареждане...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.