Sidebar

24
Съб, Юли
× Място за всякакви Renault ZOE теми, коментари и мнения.

Нов Зое притежател въпрос

Преди 4 месеца 4 седмици #6295 от betaserk
Нов Зое притежател въпрос е пусната от betaserk
Здравейте, от 22-ри имам Рено Зое и съм доста доволен, даже и жена ми скача от радост и няма търпение да го кара. Заредих от в къщи/Свиленград/ на 100 % отидох до Хасково да я регистрирам, от там отидох на зареждачката до кулата в Димитровград на Eldrive, заредих 13 kw и нещо за 2.65 лв и се прибрах в нас и ми бяха останали 40 км още. Нямам навигация! Показва Берлин и като пробвам да местя картата се вижда че съм в България, но картите са само на Германия и още две страни от региона и пак се връща да показва Германия, но България я няма. Прочетох че трябва да се купи нещо за 50 лв за 2 години или нещо от сорта, също намирам разни теми как може да се заобиколи това и да се изтеглят. Вие имате ли карта на България и как се справихте с това. Колата ми не е чисто нова, 2014 година е, 58 коня версията! Много е симпатичнаи бонбонеста, за първи път имам кола от толкова малък като големина клас и съм доволен, 1.77 съм и се побирам доволно, дори и място зад мен има :) Много набира дори на Еко режима, а разни репортери се оплакваха че на Еко била много мудна :D
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 дни 15 часа #6344 от Kristinus
Отговор от Kristinus по тема Нов Зое притежател въпрос
Здравей,

Търсих доста, но кракнати карти, които да тръгнат на Зойчето няма. Навигацията е Том Том. Правиш си регистрация е сайта на Рено българския и ще намериш процедурата. Сваля се приложение за PC. След инсталацията му си включваш оригиналната SD карта. Приложението ще ти открие че и R-linka ти е с остаряла версия. Първо Актуализираш R-lnka. Sled след това влизаш във френския сайт на Рено и търсиш карти за навигация. Картата струва към 60 евра и покрива Източна Европа. Аз лично съм доволен към (22.07.2021) е на 90% актуална. В нея няма обаче като POI зарядните станции в БГ. Има много други. работи стабилно и относително бързо, но не сравнявай навигацията с Waze или Google Maps. Доста по назад е. По-скоро е като Sygic. Относно "Информация за трафик в реално време" - забрави. Франсетата са го вкарали като услуга и те чарджат на месец ако искаш. Резитрирай си VIN-a в сайта Рено. Ще получиш инфо кога ти предстоят смени на консумативи. Обезателносисмени и BMS-a (Battery Management System). След смяната му пробега се увеличава с около 10 % заради по-пълноценно зареждане. Ако от 99% до 100 % ти се зарежда повече от 40 мин си заъпдейт на софтуера. Струва процедурата към 250 пари. Обаждаш се в Рено БГ на националния номер и им казваш в кой град си за да те свържат с най-близкия сервиз. Това е доста по-важно отколкото картата на БГ. При пълен заряд (особено в къщи) електропотрблените в мрежата ще ти се намали с 1,5 Kw за едно зареждане и това идва от BMS-a. Ако не се справяш пиши на Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. -ще ти пратя инструкиите и линк до софтуера за актуализрация на R-linka и картите.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.