Sidebar

29
Пет, Мар
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 5 години 8 месеца #4314 от eldrive
Отговор от eldrive по тема Зарядни станции в БГ
Като цяло в последния месец извършваме прехвърляне от web базирана платформа към мобилно приложение. Вярваме, че приложението ще е крачка напред и ще подорби качеството на услугата ни, но за съжаление при миграцията изникнаха някои неочаквани технически проблеми. Тъй като приложението е ново понягога има нужда от ъпдейти, които да оправят дребни бъгове. В тези моменти е възможно потребителите да изпитват затруднения с ползването на услугата. За щастие тези проблеми вече са решени в огромната си част и приложението работи стабилно. Ще се радваме да ни известявате за всякакви проблеми, с които евентуално бихте могли да се сблъскате, за да можем да ги разрешим.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4315 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,

аз лично вече нямам проблеми с вашите зарядни станции - определено нещо се беше загубило при миграцията и беше изчезнала асоциираната карта към RFID-то. Писах ви на лично във ФБ с един потенциален проблем, който усетих този уикенд на зарядната станция в Банско - вх. "A" на станцията не работеше поне при мен, но на вх. "B" заредих безпроблемно няколко пъти през уикенда.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца - Преди 5 години 8 месеца #4316 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Зарядни станции в БГ
Вечният проблем, който аз намирам с елдрайв е бавния сървър. Работата през сайта беше уникално бавна и сега с приложението е същото, ако не и по-зле. Нямам RFID карта, защото мн рядко зареждам на елдрайв станции и не искам да нося излишна карта навсякъде при положение, че имам телефон.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4321 от eldrive
Отговор от eldrive по тема Зарядни станции в БГ
Привет,
след миграцията към мобилно приложение скоростта на услугата се покачи неимоверно. Ако изпитвате затруднения, то те не са от нашия сървър със сигурност.

поздрав

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4322 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
Приложението работи доста бързо и безпроблемно при мен. Единствено може да има забавяне като си пускаш станцията - докато се свърже с нея и получи потвърждение може да отнеме време - според мен са с 3G модули.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4342 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Зарядни станции в БГ
Аз се опитах да заеедя на една станция, на Елдрайв, но нещо не се получи. Активираха ми я дистанционно след като звъннах на съпорта, но зареждането разпадна след 20-30 секунди. Става дума за станцията на хотел SPS в Пловдив.
Също така попаднах на тези, които отговарят за бързите зарядни инсталирани до магазините Кауфланд. Те твърдят, че всички техни станции са безплатни, но виждам, че в PlugShare имаше отбелязани като платени, мисля към Елдрайв. Хората от Кауфланд казаха, че уж ще разширяват мрежата, да видим.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4344 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
На всички станции на КАУФЛАНД в PlugShare пише че са безплатни.
Две в София, и по една в Ст.Загора, Бургас и Варна.
Дано направят още ...? Оказаха се най сериозни!
Те и Лидл казаха, че на всеки магазин от новия дизайн ще има станция, но само на Самоков сложиха. А откриха магазини с "НОВИЯТ ДИЗАЙН" в Балчик, Созопол и преди месец на кръговото при Драгалевци.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца - Преди 5 години 7 месеца #4345 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Зарядни станции в БГ
Гледам, че в София има обявен Лидъл със зареждачка в PlugShare. А това за платената станция беше преди около 2 седмици, нищо чудно да са си поправили инфото след сигнал от Кауфланд. Поеха ангажимент да проверят след като разговарях с тях пред централата им.
Иначе PlugShare реагираха бързо и премахнаха станцията, която беше отбелязана на Газпром, на изхода от Бургас към Спфия, след като им пратих инфо, че не съществува.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4348 от dkraev
Отговор от dkraev по тема Зарядни станции в БГ
Да, наскоро бях в Созопол и на този нов Лидл с гледка като никой друг можеше да има перфектна станция, но явно са решили да няма. Изобщо според мен за Лидл, Кауфланд и Ко наближава момента да вземат някакво решение какво да правят за напред. Станциите, поне в София, са вече доволно пълни, и не рядко има недоволни.

Допълнително, все по-често си мисля, че става проблем, че комерсиални клиенти а ла Спарк, БГ Меню, Спийди и т.н. зареждат там. Вярно е, че веригите най-вероятно искат да подкрепят е-мобилността като цяло, но вече на станциите срещат прекалено често едни и същи лица, които май зареждат автомобилите на Спарк. Въпросът е защо не го правят на мрежата на ЕлДрайв, която е с един и същи собственик.

Just food for thought! ;)
Харесано от: mindfreeze

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4350 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
В София има само един LIDL със зарядна станция (този на Ляпчев в Младост). Новия LIDL на кръготовото на Драгалевци очаквах, че ще има станция, но няма. За сметка на това комшиите им от Фантастико, които строят новия си магазин там са обещали, че ще има.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4352 от petrakis
Отговор от petrakis по тема Зарядни станции в БГ
Според мен винаги е по-добре една услуга да е платена, хем ще се разкарат авантаджиите, хем Лидл и Кауфланд и т.н. ще имат стимул да сложат повече колонки.
Харесано от: mindfreeze

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца - Преди 5 години 7 месеца #4354 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Още една бърза зарядна станция от Елдрайв на Шела при Студена.
Добре ги подредиха в това направление. Само северозапада остава зле?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца - Преди 5 години 7 месеца #4355 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Още една бърза зарядна станция от Елдрайв на Шела при Студена.
Добре ги подредиха в това направление. Само северозапада остава зле?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4357 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Зарядни станции в БГ
Сумите, които искат за зареждане са високи за българската реалност. Ние плащаме същите суми в Норвегия, но стандарта ни е друг. Реално при еднаква сума за зареждане, пробега на бензин/дизел е по-добър от този на ток, както и времето за зареждане, при сегашните цени. Ако всичко е платено, пак ще ги има „навлеците“, просто човек трябва да зарежда някъде така или иначе. На този етап в България освен, че мрежата тепърва се развива и затова има много опции за безплатно зареждане, то и бизнеса се опитва да дръпне клиенти като предлага такова. Макар че от Кауфланд не бяха очаровани от резултата, все пак те планират да разширят мрежата от бързи зареждачки по магазините си. А и в цялата картинка трябва да се намеси държавата със стмули за закупуване на електрически автомобили, както е в останалата част на Европа. Че неплащането на пътен данък и безплатното паркиране не са достатъчни, за да вложи човек сериозна сума в електрически автомобил. Приказките с екологията не минават, каквото и да ви говорят, да знаете,ч е става дума само за пари.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4392 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Зарядни станции в БГ
Ето я зарядната станция на Шела при Студена която PETROV сподели преди 2 седмици. :)


Най-много ме е страх от неизползван потенциал!
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4446 от IvoKirilov
Отговор от IvoKirilov по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,

От скоро съм горд притежател на IONIQ Plug in. Тъй като съм от района на Бургас споделям актуална информация за зарядните станции, които съм ползвал до момента:
- Общински паркинг на ул. Гурко, гр Бургас - безплатно зареждане,НО (винаги има поне едно но - тук са 2) изглежда да работи само шуко зареждането на 16А и трябва да се плати паркинга по 1 лв. на час. При мен при опит да се заредя от конектора тип 2 даде грешка "Charging error" .... . Пазачите там са наплашени от станцията - явно много са им се карали и когато ги попиташ започват с "не знам, не разбирам, нямаме кабели, с тесла май има проблеми". По непотвърдена иформация станцията ще бъде изместена в рамките на паркинга и обновена за да се справя и с Тесла (дано).
- Кауфланд - до МОЛ Бургас плаза - безплатно - работи :)
- Метро Бургас - на изхода към магистрала Тракия - Eldrive - безпроблемно активирах зарядната станцията през мобилното приложение, от което останах приятно изненадан предвид на коментарите из темата. Констатация - скъпо при 48ст kW/h. Ако трябва да си заредя 9те kWh батерия, която е за 60km в идеални условия ми излиза същия разход като да си карам само хибрид режима.

От както съм взел колата в града я карам само на ток и ако има къде да се зарежда колата е чудесна инвестиция. За момента се боря с това EVN да ми открият партида в имота където имам паркомясто и поставя домашна зарядна станция - бюрокрацията е голяма ... :(
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4452 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
Честито, Иво! Само радости да ти носи Ionic-а (за което не се и съмнявам).

На Елдрайв станциите наистина са скъпи. И аз първоначално имах желанието където мога да заредя, за да не ползвам бензинец - малко по малко ще стигнеш до "ебал съм го, много играчка е" и като не си в града си ще караш основно на бензин :D Четири-пет дни бях в Търново и е толкова занимавка със зареждането (защото е бавно за нашите автомобили), че си цъках на бензин - не е готино, но това е!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4457 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ


Според PlugShare това са станциите в Бургас. За всички ще е полезно, ако ги чекнеш и напишеш по някоя думичка.
Със кеф да си караш новата кола!
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4458 от IvoKirilov
Отговор от IvoKirilov по тема Зарядни станции в БГ
Благодаря за позитивното посрещане.
Ще се постарая да проверя всички станции. До момента:
- Метро - Елдрайв - работи - платена
- Гурко - Работи само шуко, Тип 2 при мен не тръгна - безплатна
- Кауфланд /под Мол Плаза/ - работи - безплатно
- Мол Бургас Плаза - ЕлДрайв - изглеждаше да работи - не съм тествал - платена
Ще допълня списъка и с останалите, когато ги обиколя.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4459 от bore
Отговор от bore по тема Зарядни станции в БГ
Няма смисъл да обикаляш
На PlugShare пише всичко.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.