Sidebar

17
Сря, Апр
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 7 години 4 месеца #2741 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Абсолютно, ако беше на магистрала където наоколо 100-200км няма нищо ОК, ама в града...

Отчитат дейност май. От ръководството са им казали че трябва да сложат зарядни станции и те слагат. Модел на плащане що трябва да се мисли? Като КИА Мотърс малко

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2742 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Да слагат, колко да слагат? Това им е единствената станция:)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2743 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Е първата е, дали ще остане единствена ще видим. Дано не, и с по-адекватни цени и начин на плащане. Това с предплатени карти е извинявай... Най-лесният за тях и най-неудобният за потребителя начин.

Първият който магистрални станции с онлайн плащания и смислени цени ще изкърти. Десетте Тесли които пътуват често из България =D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2744 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Е то с тея 250 лв. , май си предплащаш близо 10 000 км, и то зареждане само при тях. Вече почнах да се питам колко ли ще струва на един инвеститор да направи станция някъде по магистралата, със соларни панели и батерии да речем, или да се захранва от мрежата.
Макар, че бензиностанциите да го направят, ще е много по-удобно, по-бързо във времето, по-лесно, вероятно и по-евтино. Направо се чудя какво чакат още, колко му е да праснат една зарядка поне по основните пътища. Като знам Петрол какви пари ръснаха за "изключително необходимите" им BW/BOBJ системи... да вземат малко и "хардуер" :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2752 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
В случая голям фактор е и това че трябва ЧЕЗ/ЕОН да прекарат ток с голяма мощност. А и самите оператори на зарядните станции трябва да получат лиценз че могат да продават ток. Иначе не могат да вземат пари за зареждането.

Бюрокрация е повече от инвестицията =)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2778 от vass
Отговор от vass по тема Зарядни станции в БГ
Да спомена само, че в разговор с доставчик от Тилбург стана дума за "обещаните за 2016" (според картата на SC) суперчарджъри. По неговите думи, тъй като не е станало перз 2016-та, да ги очакваме в началото на 2017-та. Човекът си каза (не че ние не го виждаме), че България не е сред приоритетите им за сега. Всичко това във връзка с два обекта, които насочих и си предложиха услугите като Destination Cahrging Partners. Официално отговориха, че DCP е мрежа от обекти, които допълват мрежата им от SC-ри. В друга тема тук коментирахме евентуалните им места на разполагане и показаното на картата изглежда логично. Мое виждане е, че нямат интерес SC да са в градa, за да зареждаме на път към дома, а по-скоро да обслужват международни (междуградски) дълги пътувания. При всички случаи има добра новина, съдейки по оптимистичния тон на юнака от Тилбург, с информацията, че в началото на следващата година ни очакват "изненади". Дано да са приятни. Весели празници!!!
Харесано от: mumojem, firesword, PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2780 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Добри новини, благодарско, а пък ние имаме една връзка и като има техническо инфо Tesla като подадат документи за мощности ще свиркаме каквото научим.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2781 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Във което и да е Енерго ли ако подадат Тесла документи ще се разбере?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2790 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

cokey писа: Във което и да е Енерго ли ако подадат Тесла документи ще се разбере?


Само в ЧЕЗ имаме контакти засега, но ще питаме дали и от другите може да се получи инфо.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2805 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Слушайте сега нова смешка :)

Нашият приятел Дани със сивата Модел Х го упътили към новата зарядна станция на ПроКредит Банк в Ниш - 22кВ Тип 2, същата като на нашата банка тук. Казали му че може да се зарежда само с карта която трябва да си извади от Белград, но му позволили да си зареди. Готини хора.

Звъня аз сега на call center-а на ПроКредит Сърбия и разпитвам операторите как да си взема такава карта. Минаха 20 минути в опити да разберат за каква зарядна станция става въпрос и каква карта търся. Минахме през това дали банкомата ми е взел картата, че те не предлагат услуги за зареждане на автомобили, а да отида на бензиностанция за това, и че щом става въпрос за електрически автомобил то могат да се зареждат само клиенти на банката.

Аз доста настоявах че пред клона в Ниш има зарядна станция и че сме зареждали там, имперсонизирайки малко Дани. Почаках още 10 минути on hold докато проверят каква е тази работа и в крайна сметка ми обясниха че те в Белград (явно там е call center-a) нямат такава услуга и само в Ниш мога да зареждам. Казвам супер, аз точно там искам да заредя. Само че от call center-a не могат да ми помогнат - те карти не издавали.

Тогава моля за телефонен номер на клона в Ниш, за да звънна там и да ми обяснят как аджеба да стане това зареждане. Казаха ми обаче че те директни телефони нямали, и наистина в сайта на банката няма телефони на отделните клонове.

Та почаках още 10 минути докато тя говори с офис мениджъра на клона и в крайна сметка не може. Казаха че са ни позволили само веднъж и това е. Само за собствените им ел. автомобили.

Естествено звънях и в българските ПроКредит, но ми обясниха че системите им са различни и БГ картата със сигурност няма да работи извън България. Нямаха идея защо в Сърбия тази услуга не се предлага.

Та така, ще си зареждаме в MaxBet на 16А :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2816 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Забелязвам, че някои обявени в интернет станции липсват във всичкоток.
напр. тези на "the mall".. случайно попаднах на статия ..
Някой софиянец не може ли да отдели 15тина мин, да вкара актуалните станции, за гости на столицата, които се чудят къде да зареждат :) (като мен)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2817 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Аз като видя разминаване ги вкарвам, но не ги проверявам активно. Тоест само ако попадна на такива които ги няма. То всъщност всеки може да добави...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2818 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

earendil писа: Забелязвам, че някои обявени в интернет станции липсват във всичкоток.
напр. тези на "the mall".. случайно попаднах на статия ..
Някой софиянец не може ли да отдели 15тина мин, да вкара актуалните станции, за гости на столицата, които се чудят къде да зареждат :) (като мен)


Любезно поканихме колегите да си качат станциите във ВсичкоТок, но нали сме конкуренция, та изглежда не им допада идеята :). По желание е все пак - така са преценили.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2819 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Аз мислех да не го коментирам това, ама сега като каза =)
Варненските им станции нарочно ги вкарах в тока, още като ги видях =D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2820 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Сериозни финанси имат конкурентите:
seenews.com/news/bulgarias-emobility-pla...c-cars-in-see-551457

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2821 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
В статията пише че имат 17 станции в България, а на сайта им са 10...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2824 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Може би другите са в строеж?
Като тези на Тесла в Испания, дето светят в сиво, а не в червено.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2825 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Ми а дано, примерно 7 CHAdeMO в строеж по магистралите =)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2844 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Честита Нова Година! Много здраве, щастие и километри на ток :)

Понеже от време на време разцъквам сайтовете за електрическа мобилност, включително и този на ИКЕМ, въпреки че рядко може да намериш нещо интересно. От години пишат, че работят по "проект за изграждане и развитие на BULCharge - Национална мрежа за продажба и поддръжка на ЕПС", но до сега нищо. И днес случайно цъкайки по новините им, в една статия за фирма Volacom намерих в последното изречени линк към:
www.bulcharge.com/bg

Остава загадка за мен, защо не сложат линк на главната страница. Нещо срамуват ли се, що ли? :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2845 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Хм, техните станции не са обявени нито в тока нито в plugshare

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.