Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Всичко за Туизи

Преди 9 години 11 месеца #1174 от firesword
Отговор от firesword по тема Всичко за Туизи
nio, за ремаркето и на мен ми е любопитно какво ще се получи :) Направо да се начуди човек, какви премеждия си имал с Туизито по улиците , не е за вярване!

За генератора не съм много сигурен, дали трябва да се пипа. Съветвам те ако ти го тунинговат, и работи на пълна газ, преди да включиш каквото и да е, да го премериш с един мултицет дали напрежението не е много високо, да не изгориш нещо по Туизито. Все си мисля, че при включване и нормална газ, то поддържа 220V и да кажеме до 1-2А ток (400Вата). След като съпротивлението по веригата падне (от управлението на заряда в Туизи), тока се увеличава, а напрежението пада, защото генератора с тая "газ" не може да изкара тая мощност (1500вата примерно).
Той реагира като подава газ и тогава се получава примерно 220V с 8А ток, натоварена верига. Т.е. ако веригата е отворена, може напрежението да е 300V примерно. Не знам точно как работят генераторите.
Нека ajcinema да ме поправи.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1175 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи

nio писа: ...Обаче един електротехник днес ми каза, че може да го направи да работи на пълна газ постоянно, с някакво съпротивление в управлението на агрегата - утре ще му го занеса. Щял да накара агрегата да си мисли, че постоянно има висока консумация. :blink: Ще видим.


На този "електротехник" с чиста съвест му кажи да си смени професията!

Обяснявам го пак - генераторите въртят с КОНСТАНТНИ обороти! Това означава, че те подават газ когато натоварването се увеличи и се стремят да достигнат същите обороти, които са имали без товар. Ако запалиш генератора и не включиш никакъв консуматор, той ще се върти с да речем 3 000 оборота в минута. Ако го натовариш, естествено оборотите му падат и тогава механично устройство подава газ, за да достигне пак тези 3 000 оборота. И при пълно натоварване, пак ще върти с толкова, при напълно подадена газ, защото консумацията го товари.

Ако го излъжеш, тогава без товар оборотите ще са драстично повече и изгорелите и механично повредени компоненти също ще са повече! Излъган, генераторът ще работи САМО за определена консумация, с тази разлика, че ще си длъжен да му я осигуриш и да му гарантираш, че няма да се променя, нито да се изключва. Това обезсмисля половината механика (и електроника) по генератора. Такъв "дървен" генератор можеш да си направиш и сам с помощта на косачка и какъв да е електродвигател... че даже можеш да пренасяш механично движение по кабел. ;)
Най-малкото, което ще стане, е повишаване на честотата на произведеното електричество, а това може да съсипе немалко неща. Пак казвам - това е най-лекото, което може да се случи. Напрежението най-вероятно няма да се увеличи, но поразиите от други фактори са 100% сигурни!
Освен всичко това, роторът, намотките и няколкото електронни елемента покрай въртящите се части НЕ са предвидени да се въртят с твърде високи обороти. Могат да настъпят чисто механически повреди. Това го казвам от ЛИЧЕН ОПИТ. Масата на намотките по ротора за 2-киловатов агрегат е около 2 - 2,5 килограма. Няма намотка, която да издържи повече от 3-4 000 оборота с тези размери и тази защита...
Защо "от личен опит" - защото преди години така съсипах генератор 1 киловат. Вместо да източа останалото в карбуратора гориво от винта, аз подавах газ ръчно за няколко секунди след всяка употреба, докато се изчерпи малкото количество в поплавковата камера. Това правех за да не мирише генератора в мястото, където го съхранявам (работилница-апартамент). На 10-тото подобно форсиране, генераторът вече не даваше ток. Последва пълно разглобяване и установяване на причините, които описах по-горе. При мен се бяха счупили диодите, монтирани в ротора, осигуряващи променливото напрежение. Счупването беше чисто механическо, причинено от неразумната центробежна сила.
Всичко това се случи за около 2 минути сумарна работа на повишени обороти.
Харесано от: mumojem, firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1178 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Ок, съгласих се. Да измислим тогава как да зареждам Туизи от агрегат, като избегнем спадовете на напрежение. За мен това ще е манна небесна, качвам агрегата на задната седалка и съм независим.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1179 от firesword
Отговор от firesword по тема Всичко за Туизи
Може да го зареждаш през малък UPS, който да изглажда неравностите в параметрите на генератора. Няколко секунди. Трябва ти UPS с мощност 2-3КВ обаче, което е много скъпо и тежко - цък

Като се има предвид, че ти трябва да поеме няколко секунди със сигурност има и по-малко устройство. Но ще се поразровя.....

-=Ъпдейт=-
Намерих тея неща - чак се запалих:
Нещо1
Нещо2
Нещо3
Нещо4

Само не знам дали няма генератор с вграден стабилизатор на изхода :) сигурно има, ама са по-големи...

Ето го и това твоето, много много ми харесва:
2000/1.45
2600/1.9


Абе Туизи може ли да се зарежда на 110 волта? Honda

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1180 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи
Отиваш в Киров (те са дистрибутори на генераторите Honda) и им обясняваш деликатността на проблема. Внушаваш им, че имат уникалния шанс да са пионерите в сферата и ще имат частта да участват в най-грандиозния световен проект - електрифицирането на пътната мрежа, като на тях се пада честта да внедрят във всеки електроcar по един агрегат... Така хем ще бъдат увековечени на алеята на автоелектрическата слава, хем ще направят продажби, щото видиш ли, Туизи не се продава, понеже няма генератори за него... и ако вземе, че стане, ама еееех, само да можеше да стане...

С две думи, мотивираш ги да направят проба. Мисля, че ще се съгласят да тестват няколко агрегата, докато магията стане. Мисля, че 2-киловатовата Хонда ще стане, защото е истински инвертор, а не измислен китайски... Kipor се водят качествени, но не са Honda. Само който има Хонда знае каква е разликата...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1182 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Не съм сигурен, че токоизправител ще свърши работа, проблема не е от тока от агрегата, а от резките скокове и спадове в консумацията.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1183 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Познавам ги чудесно Киров, правил съм проби на техни агрегати два пъти, имам доста електроуреди, които ми се налага да работят в парковете, та затова. Не вярвам да ми откажат, ще опитам в понеделник.
Колкото до ремаркето, ако някой знае да обясни защо на електромобили и хибриди не се разрешава да теглят ремарке. Много искам да зная. Открих още нещо интересно.



Човекът е изминал няколко хиляди мили с това ремарке на територията на USA. Без никакви проблеми. Писах на производителите на теглича, отговориха че техния теглич е за монтаж на багажник за велосипеди, но може и да се тегли ремарке до 750 кг. Все пак според щатското законодателство тегленето на ремарке е нарушение при експлоатацията на Тесла и може да доведе до отпадане на гаранцията. Предупредени сте! B)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1189 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Днес сутринта установих, че в петък съм постигнал нов дневен рекорден пробег с Туизи-то. Прилагам снимка. Важно е да се отбележи, че този пробег не е предварително планиран, нито самоцелно постигнат. Това е разстоянието, изминато от мен в петък, 11.04, обикаляйки по задачи и зареждайки на всяко възможно място. Даже в едно село се оказа, че в къщата която поддържаме нямаше ток. Помолих в селския магазин - железария да ми дадат ток да си заредя колата. Човека се съгласи, купих си две брадви от него. Накрая платих 2 лв. за зареждането и готово. Ако беше отказал, нямаше да мога да се прибера до Бургас. Не че нямаше да питам друг. Накрая човека се молеше да си взема колата, всички от селото спирали да го разпитват каква е тази кола, на кого е, колко вдига и т.н.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1190 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Уникална работа, 220 км за един ден. Планирам нова ел. система на вилата и дано този месец да се получи да я направя, та мисля да ида до селото с Туизи. В двете посоки е към 110 км. Като се прибера следобед има време за едно пълно зареждане и за час и нещо да се направят още 80 км, та 200 са си абсолютно постижими.

Предвид работата можеш ли ако се зададе пак такова обикаляне да записваш броя и продължителността на зарядните сесии? Ще стане супер с такива данни да се допълни. Ако пък си носиш и енергомера ще може да демонстрираш на хората, при които зареждаш, колко си изразходил :whistle:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1194 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Ще направя каквото мога, лошото е, че имам доста работа и не остава време за записване на време за зареждане, изхарчен ток и т.н. Даже не бях забелязал, че съм минал такива км, чак на сутринта видях. За моето Туизи е ежедневие да се зарежда по няколко пъти дневно и да минава 120-150 км на ден.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1250 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Нов рекорд за БГ - 8000 км с Туизи. За точно 4 месеца. Без абсолютно никакви проблеми, което е супер впредвид моята експлоатация. Нищо не дрънка, нищо не тропа, нищо не се е повреждало за толкова км. Доволен съм. Колкото до парите за ток - около 100 лв за целия този пробег. Правете си изводи. Предишната ми бензинова кола за тези 8000 км би изразходвала 1300 лв за гориво. Само от тази разлика избивам две лизингови вноски на Туизи-то. А следващия месец и масло ще трябваше да сменям - нови 250 лв. ;) Как да не се чувствам доволен? B)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1258 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Подобрих го! Вярно, само с 1 км, ама го подобрих!


Интересното в това пътуване е, че имаше участък от 78 км, изминати без спиране и без зареждане !!! Говорим за извънградски път, между с. Момина църква, общ. Средец и гр. Черноморец, общ. Созопол. Поддържаната скорост беше около 65 км/ч, но при изкачванията намалявах до около 30 км/ч. Важно е индикатора на разхода да показва през цялото време една чертичка. Батерията стигна точно, даже останаха 3 км. Но времето за изминаване на тези 78 км беше почти два часа.

А ето какво прави топлото време с батерията на автомобила ми. Чудя се дали в определен момент няма да ми покаже прогнозен пробег 100 или повече км.?

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1277 от ivo
Отговор от ivo по тема Всичко за Туизи
Здравей,
Как убеди човека че зареждането е било 2лв?
На мен ми се наложи да си заредя ел. колело в един ресторант, от там ме изгледаха така всеедно ще им направя 100лв сметка за ток. :S
А по бензиностанциите дават ли да се зарежда или пак трябва да се моли човек?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1281 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Това е единствения път, в който зареждах на външно място. Създал съм си мрежа от контакти, при познати, клиенти и т.н. и зареждам без проблем. Човека от железарията не съм го молил, просто попитах и се съгласи. Колкото до двата лева, не съм се обяснявал, просто като си взимах колата му дадох два лева и толкоз. Но ти може да си купиш един енергомер - 30 лв, и да си го носиш и като зареждаш да показваш колко точно ток си заредил. Но ако се замислиш къде ходиш, и на всяко място, където имаш престой си подготвиш по един контакт и няма да имаш никакви проблеми. С няколко междинни зареждания се минават доста км дневно, виж другата тема за Туизи.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1284 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Много яка рекламка :whistle: :whistle: :whistle:
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1287 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Кефска работа :woohoo:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1340 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
МАЛКИЯ Е ГОЛЯМА РАБОТА !!!

Доказва го следващата снимка.



Пробег изминат без никакви повреди и проблеми, без никакви усилия при нормална ежедневна употреба за период от само 5 месеца!. БРАВО на ТУИЗИ, БРАВО на РЕНО !!!
За някои смешен, за други странен, за трети страхотен. След 10 000 км го определям като абсолютно достатъчен за спокойно и супер евтино придвижване. За това време беше безмилостно товарен, каран много бавно /и на мен ми свършва батерийката все пак/ :P , натискан безмилостно с пълна газ, сам или с двама души, а понякога и с доста багаж. Никога не ме остави на пътя, никога не свърши внезапно или непредвидено батерията, нито веднъж.
И сега като се сгорещи достатъчно започна даже мен да изненадва с пробега си. Ето:



При по-спокоен стил на шофиране с 55-60 км в час сега изминава с една батерия по над 80 км. Например от с. Момина църква в Странджа до Бургас и поне още двайсетина км обикаляне из града. И всичко това за около 1 лв средна цена на зареждане.
Тези 10 000 км за изминати с електроенергия за около 160-180 лв общо за целия пробег ! Каквито и сметки да правите, с каквато и друга кола да го сравнявате, няма по-евтин вариант.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1341 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Мммм, перфектно, и десетака е чукнал :lol: – да те радва все така, а мен направо ме прави щастлив нашия, сложих му и сенници, че жури слънцето инак – а за пробега – фантазия!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1342 от firesword
Отговор от firesword по тема Всичко за Туизи
Честито! С пожелание за 10000х10000 и все така да ни споделяш :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1343 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Сложил сенници, а не качил снимки! Срамота! B) И в Бургас има слънце! :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.