Sidebar

24
Сря, Апр
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Всичко за Туизи

Преди 10 години 1 месец #984 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Днес ми остана малко време и реших да направя няколко подобрения по Туизи-то. Първо му поставих осветление в купето. За целта използвах фенерче на Osram, залепено с двойнозалепващо тиксо на ЗМ.
После монтирах вътре багажник за дреболии, купих го от магазин за автоаксесоари. Закрепен е с винтове, дължината им е съобразена и проникват в пластмасата на 1,5 мм.
Накрая поставих и дневни светлини. За да не нарушавам целостта на ел. инсталацията и да нямам проблеми с гаранцията, ги свързах на мястото на габаритните крушки.
Ето и малко снимки.






Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #985 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Много добре е станало :)
Ще се убедиш че Туизито ще го караш доста повече от колкото колата до него - оня големия бял лебед :)
Особено през топлата половина (че и 3/4ти) от годината ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #989 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Благодаря, доста си поиграх. Багажника се получи най-добре. За мен няма значение времето, аз съм бивш моторист, карал съм мотор и при -10 градуса. Туизито го взех в средата на декември, от тогава го карам ежедневно, даже при -14 градуса го карах. Минал съм му над 5500 км. Колкото до белия лебед - продавам го, пуснал съм му обява и си взимаме Тесла. Само дето никой не иска да го купи.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #991 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Ооо, някои хора са по-напред от други :lol:. Аз днес за първи път от няколко месеца бяха на вилата да развивам нещата, че сезонът дойде. Приготвил съм обаче апарата утре да снимам уплътненията и така и така не се намери Енергомер, няма да ги бавя повече, отивам до Еконт да ти ги пусна.

Обзе ме ужасна завист :lol: за дневните - трябва веднага да го направя това и аз :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #995 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Не губи време да ходиш да ги пращаш, да дайдат куриерите да ги вземат от вас. Колкото до дневните, ако искаш мога да ти пратя такива. Хубавото им е, че светят много силно и не са на отделни диоди, а изглеждат като едно цяло. Освен това са тънък лист алуминий, който можеш да си огънеш. Така пасват добре на колата и прилепват плътно. И има възможност да ги поставиш и на друго място, например под фаровете или долу до зарядния куплунг.
И още нещо - май е по-добре да ползваме Спиди, не мислиш ли? ;-)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #996 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Не губи време да ходиш да ги пращаш, да дайдат куриерите да ги вземат от вас. Колкото до дневните, ако искаш мога да ти пратя такива. Хубавото им е, че светят много силно и не са на отделни диоди, а изглеждат като едно цяло. Освен това са тънък лист алуминий, който можеш да си огънеш. Така пасват добре на колата и прилепват плътно. И има възможност да ги поставиш и на друго място, например под фаровете или долу до зарядния куплунг.
И още нещо - май е по-добре да ползваме Спиди, не мислиш ли? ;-)


Предпочитам Спиди да, мислех да мина до Еконт, че нали отначало по тях ми беше писал да ти пратя. Ще викна Спиди куриер :). Как си ги вързал тези светещи лентички? Виждат ли се кабели нещо или може да се скрият?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #998 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Ленти не е точно, по-скоро са пластини с дебелина около 1,5 мм. Кабела излиза от тях, но е черен и не се забелязва много. Трябва да се загледаш отблизо. Има опция да направиш дупка в черната пластмаса, но аз не исках. А ако ги поставиш на друго място, например по-надолу или на бялата пластмаса отдолу може и въобще да го скриеш. Въпрос на избор на място и на монтаж. Малко се притеснявам, че загряват, не знам дали от топлината няма да се отлепят. Но днес ще карам 76 км без да спирам и ще разбера.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици - Преди 10 години 4 седмици #1006 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Поставените дневни светлини загряват, но малко. Не се отлепват от топлината. Тествано. Цена 27 лв за комплект. Ако има желаещи. :P
Днес ме обвиниха, че съм изплагиатствал мястото за монтаж на дневните светлини от останалите модели на Рено. А всъщност исках да се впишат в корпоративния дизайн на Рено, все пак те заводски монтират дневните светлини на повечето си модели именно от двете страни на емблемата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1009 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Как се прави диагностика на Туизито?
До колкото разбирам си трябва CAN to USB адаптер и някакъв софтуер...
С колата ли си вървят или трябва да се отскача до дилъра?
Има ли парола за достъп до настройките?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1010 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи

nio писа: Цена 27 лв за комплект. Ако има желаещи. :P


Аз съм желаещ! Каква е дължината? Има ли различни размери и мога ли да ги поръчам в български интернет магазин или от теб? Има ги в DX, но не ми се чакат от Китай, ако мога да си ги намеря в България ще е супер.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1011 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Купувам ги от един магазин в Бургас. Няма друг размер, но според мен пасват добре на Туизи. Ако искаш мога да ти взема и да ти ги пратя по куриер. Ако ти трябва точен размер, пиши, ще ги премеря.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1012 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Днес говорих с Омникар. Имат софтуер, кабели и всичко необходимо. Не съм питал дали ще закачат чуждо Туизи, но имам известно основание да смятам, че няма да откажат.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1013 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи

nio писа: Днес говорих с Омникар. Имат софтуер, кабели и всичко необходимо. Не съм питал дали ще закачат чуждо Туизи, но имам известно основание да смятам, че няма да откажат.


Супер :)
Значи да подготвяме софрата :P
Ето и една снимка от варненското Туизи - от този ъгъл не изглежда много добре, но количката си е перфектна!

Прикачени файлове:
Харесано от: nio

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1014 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Оправихте ли удара отзад и каквото има въобще за оправяне? Каква батерия ще му хакнете?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1015 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Качи още снимки де, какво е това, само една, и то нищо не се вижда! :unsure: :ohmy: Дай да видим отвътре как изглежда, колко е голямо мястото за батерията, кабели, какво има отдолу на автомобила... Помъчи се малко, поснимай! B)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1027 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи

nio писа: Купувам ги от един магазин в Бургас. Няма друг размер, но според мен пасват добре на Туизи. Ако искаш мога да ти взема и да ти ги пратя по куриер. Ако ти трябва точен размер, пиши, ще ги премеря.


Ще ти бъда благодарен ако ги премериш. Имам и друг въпрос - подлежат ли на огъване в малки граници?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1032 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи

nio писа: Помъчи се малко, поснимай! B)


Така... мъките не са престанали :(
Това което ми извади душичката последните дни е че Рено са направили напълно нов CAN протокол за своите електрички.
Има няколко ентусиасти, които се опитват да ги "подслушват" и да разберат какви сигнали по кое време се предават.
Управлението на мотор контролера също става по CAN.
Лошото е, че за достъп до конфигурацията на електрониката (мотор контролера и компютъра на колата) си трябва парола.
Още едно нещо което никак не ми харесва е, че Рено са се опитали да описват всичко което се случва по време на шофиране за да може при евентуални искове от страна на клиенти да могат да се защитят.
Оригиналната батерия на Туизито струвала точно 3150евра, май без ДДС.
Изглежда така:


И последно което никак не ми харесва е че за България единствено Омникар е закупил оборудване за диагностика на електричките от Рено. Кабела е един-едничък и се намира в представителството им в София.
До момента не можах да разбера дали е използван или не ;)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1033 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Бая са си вързали гащите значи, а за дилърите, да, само Омникар имат права за електричките за България засега, но мислех, че всичките представителства са оборудвани - надявам се да ги снабдят с нужната техника.

Това с батерията не го знаех, откъде ти е инфото за цената? Принципно там някъде трябва да е щом офертата е за 28 хил. лв за цялата кола, при положение че е близо 10к евро без батерията.

Свиркай как се развиват нещата, че това е първия проект по рода си в България в момента.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1034 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

eltransbg писа: И последно което никак не ми харесва е че за България единствено Омникар е закупил оборудване за диагностика на електричките от Рено. Кабела е един-едничък и се намира в представителството им в София.
До момента не можах да разбера дали е използван или не ;)


Ми да взема да мина през Омникар да го закачат, да му направим сефте на кабела :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #1036 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Сефтето на кабела е направено миналата седмица в Бургас. Закачаха моето Туизи, имаше сервизна акция за подмяна на някакъв кабел. Закъсня :cheer: ;) Изпреварих те!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.