Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Моята Ампера

Преди 5 години 5 месеца - Преди 5 години 5 месеца #4551 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Моята Ампера
Не знам дали още някой се интересува от максимален пробег на Волт-Ампера, но мен - като все още нов електромобилист, ме вълнува до колко мога да стигна. Та - вчера имах едно пътуване от Пловдив до Сливен и реших да се пробвам да вляза в клуб 60miles (96km). Много оптимистично намерение. Първо избрах не съвсем подходящата за рекорд скорост от 111км/час. И въпреки това изглеждаше, че мога да стигна дори 100 километровата граница. Да, ама не - Чирпанските възвишения се оказаха непреодолим унищожител на заряда в батерията - "изядоха" ми поне 15-18км от прогнозния пробег. Доста късно се сетих да коригирам скоростта на 81км/ч , но беше късно - токът свърши на 78.7км.

От там продължих на едно заиграване с Mountain и Normal mode до Сливен, където си бях наумил да заредя на зарядната станция на KIA Motors. Даже пристигнах там с оставащи 2 ел.километра :). Попитах в офиса за условията за зареждане, на което много учтиво ми казаха, че е напълно безплатно, но бяха искрено изненадани, че изобщо се е появил електромобил да зарежда там. Освободиха ми място до зареждачката, доста неудачно монтирана до вратата на сервиза им. Както и да е - включих кабела и отидох на срещата си в офис наблизо. След 2ч30м се върнах - колата показваше заряд за 54км и искаше още 40мин за пълно зареждане, с които за жалост не разполагах - имах друга среща в центъра на града. Оставих колата на паркинга на хотела, където стоя до днес сутринта, без възможност за дозареждане. Днес избрах по лек маршрут, с по-ниска скорост - 101км/час. Резултатът е на втората снимка:

Като се престарах в заиграването с планинския и нормален мод и се прибрах в къщи с 19км излишък.

Въпреки провала на "мисията", все още вярвам, че е възможно постигането на 90-100км електрически пробег с едно зареждане, но трябва да е по равен път и да си наложа да карам бавно с "по-лек крак".
Моля, споделяйте и вашия опит, приятели.
Прикачени файлове:
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4572 от murry
Отговор от murry по тема Моята Ампера
В района на Банско (леко хълмисто, факт) с бавно каране в комплект с един приятел, който не е по бързото каране съм правил 85км. Клуб 100км според мен изисква сериозно нанадолнище :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4575 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Моята Ампера
Мога да ти дам жокер! Отиваш на Боровец, отсядаш в хотел Янакиев, зареждаш догоре на зарядната им станция (АЯ от eCars), даже да не става за ски се кефиш в един от най-хубавите басейни в БГ (и като вода и като гледка към пистата и планината). После потегляш кротко към София през Железница и после си свършваш малко работа из града докато ти свършат тоците и правиш щрак
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4924 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Моята Ампера
Здравейте!

Аз имам въпрос, мислех да го пусна в темата за Chevrolet Volt, но тъй като няма такава активност реших да е тук.

Има една обява, която до скоро беше на 30к лева за Chevy Volt на около 90к км., която в момента е на 20к лв. Тъй като това вече влиза в моите ценови възможности се замислям дали не е добър вариант.

Някой дали има мнение по въпроса? Обявата е активна в един от големите български сайтове за продажба на коли.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4925 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Колата е пернишка
Продава се поне от няколко години( минимум 3)дълго време се продаваше на 20 000 евро.
После на 35000 лева пак дълго време и изведнъж рязко на 20 000 лв.
Мислих и аз да я гледам, но отидох до Германия и си взем моето бижу.
Моята Ампера на 30 000 лева не можах това лято да я продам хем е гаранционна и е перфектна( Волта не е )
Не знам какво да ти кажа
Най добре да я видиш на място, но имай в предвид че 99.9% от щатските коли влизат тук с удари.
Като гледам Волтове на по 200 Хил. Км по 30 000 им искат...., не знам!
Моята Ампера ще си я карам още , тук пазара не е узрял за електрики все още.
Друго си е Q7 на 127000 реални фул фул фул за 45000 лева- и после майко мила вериги помпи дюзи - неща които ние ги нямаме :-)
Затова провери добре

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4926 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Колата е пернишка
Продава се поне от няколко години( минимум 3)дълго време се продаваше на 20 000 евро.
После на 35000 лева пак дълго време и изведнъж рязко на 20 000 лв.
Мислих и аз да я гледам, но отидох до Германия и си взем моето бижу.
Моята Ампера на 30 000 лева не можах това лято да я продам хем е гаранционна и е перфектна( Волта не е )
Не знам какво да ти кажа
Най добре да я видиш на място, но имай в предвид че 99.9% от щатските коли влизат тук с удари.
Като гледам Волтове на по 200 Хил. Км по 30 000 им искат...., не знам!
Моята Ампера ще си я карам още , тук пазара не е узрял за електрики все още.
Друго си е Q7 на 127000 реални фул фул фул за 45000 лева- и после майко мила вериги помпи дюзи - неща които ние ги нямаме :-)
Затова провери добре

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца - Преди 5 години 3 месеца #4927 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Моята Ампера
Свельо, благодаря за отговора. Единственото което мога да кажа, е че става въпрос за същия волт. Чух се с човека по телефона, каза че жена му я кара все още и колата си е в движение. Имам намерение да я видя уикенда и ако ми хареса - да я взема. Това ще ми е единствената кола и мисля просто да събера всякаква информация каквато имам от всякакви форуми и да тествам на място. За батерия, за двигатен, за различни режими и т.н. достатъчно съм чел до момента за Волта, но все пак исках "експертно" мнение. Така и не можах да разбера дали твоя коментар е позитивен или негативен, по това което се вижда и което знам (което потвърждаваш и ти за 3те години) е че колата би трябвало да бъде ОК и нещата да са й наред. Ако имаш друга "вътрешна" информация бих желал да споделиш. :) Благодаря!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4928 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4929 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4930 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4931 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4932 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4933 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Всеки който минава на ел движение съм позитивно настроен.
Дано да е твоята кола.
Мога да кажа че са здрави и надеждни коли.
Аз за 3 години съм имал за смяна един кабел ( датчик за АБС) и ъпдейт на софта в Дженеръс( само там ходя)че не ми зареждаше колата.
Общо 100 лева.
Аз исках да сменя моята за да купя новият Волт, даже бях намерил и намалих цената с 5000 лв на моята но още няма пазар развит тук.
А без пари няма я дам защото знам какво имам като кола и качества.
Успех

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4934 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Моята Ампера
Сори че 100 пъти се е постнали но е през телефона и губя обхват

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4935 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Моята Ампера
За тези пари тук в Норвегия има чисти електрички Нисан Лийф модел 2012- 2013 на между 50к и 150к километри. Сигурен съм, че в из Европа ще има и по-евтини. Зависи колко караш и какво търси де, това е само информативно.
Има и VW Up в тази ценова рамка. Има дори два Форд Фокус 2013 и 2014 модели.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4937 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Моята Ампера
Мисля, че колегата е направил съвсем правилен избор за Волт/Ампера, а не за "чиста" електричка. Основния ми мотив е зарядната инфраструктура и скоростите на зареждане, особено ако това е единствената кола, която ползва. И това важи не само за нещата у нас. По цяла Европа уж има много зарядни станции, но ползването им за дълги (междуградски) пътувания, особено с бюджетен електромобил си е сериозно логистично изпитание. А моят опит поне ми казва, че качиш ли се веднъж на електромобил, трудно се връщаш после на ДВГ. Нямам особен опит с хибридите - само съм пробвал. При тях веднага се забелязва сериозната разлика в динамиката между двата вида задвижване. Докато ER-EV се кара изцяло като електрически, независимо дали от контакта или от генератора. Не е за пренебрегване и нивото на оборудване и изпълнение на Волт/Ампера, което е определено към високия клас автомобили. Докато масовите бюджетни електрички, които препоръчвате са доста елементарни като коли.
За конкретния автомобил, за който пита колегата нищо не мога да кажа. Мен би ме притеснило почти двойното сваляне на цената за 2-3 години, което говори, че се търси продажба на всяка цена. Друг е въпроса, че началната цена е била доста завишена. Още повече, че има доста добри предложения в момента, като Амперата на Светльо или тази в Пловдив, която съм карал пробно и е много добра с напълно ел. регистрация. Също има и още 2-3 Волта с добри данни, ако са верни ;)
Така че - успех в избора @iceniko!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 3 месеца #4938 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Моята Ампера
Аз прегледах чисто информативно за електричките в този ценови клас. Всичко е въпрос на изискване от негова страна де. Иначе за тези пари тук се продават няколко Honda Insight и Jazz, а другите са Тойота приус, което обаче не е плъгин хибрид.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5080 от Shoni{Румен Минчев}
Отговор от Shoni{Румен Минчев} по тема Моята Ампера
Привет на всички от форума! Вече и аз карам Ампера! (за жената е):) Купих е от Холандия. За сега съм много доволен от автомобила.И аз съм от Пловдив.
Имам въпрос към колегата sweeper: как успя да е регистрираш в КАТ - Пловдив като електрическа, защото аз не успях, дори излезе шефа на комисията и ме "убеди" че е хибрид, след като има два вида задвижване и щом има бензинов двигател и той замърсявал въздуха когато се включвал.Дори си платих и екотакса 240 лв. като за хибрид, а не трябваше ако беше електрическа(от 01,01,2019г. не се плаща екотакса за нововнесени електрички до 01,01,2021г.)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5081 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Моята Ампера
Здравейте, колега, честито за Амперата, със здраве и удоволствие да си я карате и вие, и съпругата ви. Не знам що все на жените ги купуваме хубавите играчки :) а после главно ние си играем с тях.
Явно много сте бързал да я регистрирате. Можехте да ми се обадите да ви посъветвам как става. В Пловдив има поне още една Ампера и поне един Волт. Те са внесени от един господин, производител на авточасти и много деен. Та той първата битка я е водил за Волта и е успял. После го продал и внесъл Амперата - и пак битка с КАТ. Та освен, че се консултирах с него, аз наех един авто търговец, който срещу 50лв ми прекара цялата регистрация, че даже успя да ми запази цифрите от оригиналния номер. Бях му дал копие от талона на другата Ампера, която и сега е за продан - можете да я видите в Мобиле.бг. Еко такса също не съм плащал. Мисля, че е добре да я пререгистрирате, ако ви се занимава. Ако мога с още нещо да съм ви полезен - обаждайте се.
Поздрави
Димитър
0889362182

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца - Преди 5 години 2 месеца #5082 от Shoni{Румен Минчев}
Отговор от Shoni{Румен Минчев} по тема Моята Ампера
Занимава ми се и още как.Ще Ви се обадя за съдействие.
Дори ми я написаха 111kW в талона !
Иначе машината е чудесна. Карам я с удоволствие.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.